مقاوم سازی کارخانه های تولیدی

مقاوم سازی و بازسازی در کارخانه های تولیدی

صنایع و کارخانه های تولیدی، با توجه به نوع مواد تولیدی و دستگاه های مورد استفاده نیاز به مقاوم سازی و هم چنین حفاظت های مخصوص به خود دارند. در اکثر کارخانه ها، وجود تجهیزات صنعتی سنگین باعث بارگزاری و ایجاد ارتعاش در سازه می شوند. این دستگاه ها باید به روش مناسب به کف فیکس شوند و سازه در صورت نیاز باید برای تحمل ارتعاش و بار ناشی از کار دستگاه مقاوم سازی شود. از طرفی بعضی از صنایع تولیدی که از مواد اشتعال پذیر بیش تری استفاده می کنند و یا با حرارت بالا کار می کنند، نیازمند حفاظت در برابر حرارت و هم چنین آتش سوزی هستند. به علاوه آن دسته از مراکز تولیدی که از مواد شیمیایی و خورنده استفاده می کنند، نیاز به تدابیر و پوشش های حفاظتی مناسب دارند.

هم چنین مواردی از قبیل نشت آب، ایجاد ترک در بتن و یا کرمو شدن بتن، نشست کف و مواردی از این قبیل، نیاز به ترمیم و بازسازی سازه را نشان می دهد.

 

مقاوم سازی کارخانه های تولیدی
مقاوم سازی کارخانه با پوشش ضد حریق

 

هنگامی که سازه ای فرو می ریزد و یا درمعرض فروریزش قرار می گیرد، یافتن راهکاری سریع، قابل اطمینان و اقتصادی در اولویت همه افراد درگیر قرار می‌گیرد. خوشبختانه در زمینه تعمیر و مقاوم سازی صنایع از جمله کارخانه های تولیدی به کمک فناوری های پیشرفته ساخت و ساز، شرکت افزیر با به کارگیری محصولات FRP، سال ها پیشرو بوده است. از جمله کاربردهای محصولات کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر می توان به تعمیر و مقاوم سازی ساختمان، دیوار، تیر، کف، ستون، شمع، پل، دکل های تاسیسات، برج های سلولی، لوله ها، کالورت، تونل، دودکش صنعتی، مخزن و … اشاره کرد. اجرای راهکارهای شرکت افزیر نسبت به روش های سنتی و قدیمی، سریعتر و اقتصادی تر است؛ چراکه محصولات شرکت افزیر راهکاری مقاوم، سازگار، سبک و بادوام هستند و به طور یکسان بر روی بتن، فولاد، مصالح بنایی و چوب قابل اجرا وکاربرد می‌باشند.

به طور خلاصه، راهکارهای شرکت مقاوم سازی افزیر، صرفه جویی مالی و زمانی، سازگاری و دوام را برای کارفرمایان، مهندسین و پیمانکارانی که نیاز به اجرای پروژه های تعمیر و مقاوم سازی با صرف زمان و هزینه محدود دارند، به ارمغان می آورد.

 

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط

مقاوم سازی کارخانه های تولیدی
5 (100%) 3 votes

1 دیدگاه برای “مقاوم سازی کارخانه های تولیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *