مقاوم سازی پالایشگاه ها و پتروشیمی

پالایشگاه ها و پتروشیمی – پالایشگاه ها، سازه های بسیار با اهمیتی هستند. به دلیل وابسته بودن صنایع نفتی و اقتصادی کشور به این سازه ها و هم چنین وجود مواد سوختنی بسیار در آن ها نیاز به محافظت و نگهداری و مقاوم سازی دارند. تولید پلاستیک‌ها، لاستیک‌ها و سوخت‌ها از نفت خام و گاز طبیعی در صنعت پتروشیمی همراه با تولید گازهای خورنده و اسیدی بوده و باعث آسیب و خوردگی و فرسایش تاسیسات و تجهیزاتی نظیر مخازن ذخیره، تفکیک کننده‌ها، سیستم های فیلتر و خطوط لوله در مدت زمان می‌شود.

همان طور که ذکر شد به دلیل اهمیت زیاد این سازه ها باید در برابر زلزله به خوبی مقاوم سازی شوند و در صورت وجود مشکلات سازه ای ترمیم و بازسازی شوند. علاوه بر سازه پالایشگاه، خطوط انتقال و لوله ها نیز نیاز به نگهداری و ترمیم دارند. لوله های نفتی با توجه به نوع شان (فولادی و پلیمری) با مشکلاتی از جمله خوردگی در سطح داخلی و خارجی، کمانش، خستگی، مشکل در اتصالات، خزش و … روبرو می باشند. راهکار هایی از جمله تزریق اپوکسی، استفاده از پوشش های حفاظتی، استفاده از کامپوزیت های FRP و … برای حفاظت و ترمیم این لوله ها استفاده می شود.

 

مقاوم سازی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی
مقاوم سازی پتروشیمی و پالایشگاه

 

 

شرکت مقاوم سازی افزیر، با بهره گیری از محصولات FRP و پوشش های حفاظتی و ضد حریق متناسب و تیم با تجربه در سریع ترین زمان، بهترین و اقتصادی ترین راهکار را در زمینه بهسازی و مقاوم سازی پالایشگاه ها و خطوط انتقال ارایه می دهد. از جمله کاربردهای محصولات کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر می توان به تعمیر و مقاوم سازی ساختمان، دیوار، تیر، کف، ستون، شمع، پل، دکل های تاسیسات، برج های سلولی، لوله ها، کالورت، تونل، دودکش صنعتی، مخزن و … اشاره کرد. اجرای راهکارهای شرکت افزیر نسبت به روش های سنتی و قدیمی، سریعتر و اقتصادی تر است؛ چراکه محصولات ما به طرز استثنایی‌ای مقاوم، سازگار، سبک و بادوام هستند و به طور یکسان بر روی بتن، فولاد، مصالح بنایی و چوب قابل اجرا وکاربرد می باشند.

به طور خلاصه، راهکارهای شرکت مقاوم سازی افزیر، صرفه جویی مالی و زمانی، سازگاری و دوام را برای کارفرمایان، مهندسین و پیمانکارانی که نیاز به اجرای پروژه های تعمیر و مقاوم سازی با صرف زمان و هزینه محدود دارند، به ارمغان می آورد.

 

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *