مقاوم سازی در راه آهن

بسیاری از خطوط راه آهن از پل ها و تونل ها می گذرند. برخی از این سازه ها بسیار قدیمی هستند و نیاز به ترمیم و مقاوم سازی دارند. به عنوان نمونه عمر پل ورسک در شمال ایران بیش از عمر بهره‌برداری در نظر گرفته شده آن در ابتدای طراحی است و این پل مصالح بنایی شدیدا نیاز به مقاوم سازی مناسب پل های قوسی بنایی دارد. در مواردی که این سازه‌ها در نقاط دورافتاده و صعب العبور قرار دارند، تعمیر و مقاوم سازی آنها با روش‌های قدیمی مانند استفاده از فولاد یا بتن بسیار دشوار و هزینه بر خواهد بود. محصولات FRP و سایر راهکارهای مقاوم سازی شرکت افزیر، روشی اقتصادی برای اجرای این گونه پروژه‌های تعمیر و مقاوم سازی می‌باشد.

راه آهن

 پل راه آهن

خطوط مترو و راه آهن درون شهری نیز نیازمند توجه ویژه و نگهداری هستند زیرا استفاده کنندگان آن ها بسیار زیاد است و در صورت  بروز حادثه، خسارت های جبران ناپذیری را ایجاد می کنند. علاوه بر ریل ها، تونل ها و پلها، ایستگاه های مترو نیز باید مقاوم سازی شوند و از نظر آب بندی و … مورد توجه قرار گیرند.

ایستگاه مترو

ایستگاه مترو

یکی از راه هایی که برای کاهش تخلخل و آب بند شدن تونل های مترو استفاده میشود، تزریق خاک سیمان و دیگر مواد آب بند کننده مانند اپوکسی و…می باشد.

در بیشتر پروژه‌ها، مهندسین و متخصصین شرکت افزیر پس از محاسبه شرایط کنونی سازه و بررسی نیاز کارفرما، راهکارهای طراحی و ساخت مهندسی شده خود را به همراه نقشه ها و جزییات دقیق فنی و مهندسی به کارفرمای محترم ارائه می دهند. اجرا نیز توسط نصاب ها و مجریان با تجربه و دانش شرکت افزیر انجام می شود. راهکارهای مقاوم سازی شرکت افزیر، کارآمد، از نظر زمان و هزینه بهینه و نیز با حداقل تاخیر و خطای ممکن می‌باشند.

یکی از مشکلاتی که ممکن است در زلزله‌ها برای راه آهن به وجود بیاید، خروج ریل از مسیر اصلی آن در اثر روانگرایی و زمین لغزش است.  شرکت افزیر با ارائه راهکار مناسب برای حفظ قابلیت کاربری می‌تواند در این امر پیشرو باشد.

 

اثر زمین لغزش بر راه آهن- لزوم مقاوم سازی در راه آهن

اثر زمین لغزش بر راه آهن

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط

مقاوم سازی در راه آهن
5 (100%) 3 votes

1 دیدگاه برای “مقاوم سازی در راه آهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *