تقویت مخازن فایبرگلاس نفت و گاز

مخازن ذخیره نفت و گاز از جمله تجهیزات موجود در این صنایع هستند که تحت تأثیر عیوبی چون ترک و خوردگی حفره ای، به سرعت فرسوده می شوند. در صنعت نفت و گاز برای ذخیره و انبار مواد و سیالات مختلفی همچون نفت خام، گاز، آب، گلیکول و … از مخازن فایبرگلاس نفت و گاز استفاده می­‌شود. استفاده از مصالح نوین پلیمری در ساخت مخازن نفت و گاز به دلیل مزیت های نسبی مخازن پلیمری نسبت به سایر انواع مخازن در حال افزایش است. با این­‌حال این مخازن فایبرگلاس نفت و گاز نیز به دلیل قرارگیری در معرض آسیب‌هایی هم­چون ترک خوردگی و یا نرم شدگی، نیازمند تعمیر و تقویت می­‌باشند. روش انتخابی برای تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس نفت و گاز باید به­ گونه‌­ای باشد که علاوه بر تعمیر و تقویت، اقتصاد طرح نیز لحاظ شده ­باشد. لذا گزینش طرح بهینه برای تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس نفت و گاز  باید توسط متخصصین با دانش و تجربه کافی در زمینه مخازن نفت و گاز انجام شود.

انواع آسیب و خوردگی مخازن فایبرگلاس نفت و گاز

این مخازن می‌توانند از طریق خوردگی و پوسیدگی مخزن تخریب شوند. مواد شیمیایی خورنده و پرخطر، سایش و تغییرات دمایی، شتاب بیشتری به آسیب و خوردگی مخازن فایبرگلاس نفت و گاز می­‌بخشند.

متخصصین تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس نفت و گاز شرکت افزیر با تلفیق دانش و تجربه فراوان در زمینه تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس نفت و گاز، برای کلیه انواع آسیب و خوردگی مخازن فایبرگلاس نفت و گاز ذکرشده، راهکار و محصول متناسب با نیاز شما را ارائه می­‌کنند. برای کسب جزییات بیشتر در زمینه روش های تعمیر و جلوگیری از انواع آسیب و خوردگی مخازن فایبرگلاس نفت و گاز با متخصصین و مشاوران ما در تماس باشید.

تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس نفت و گاز به کمک مصالح کامپوزیت­ پلیمری FRP شرکت افزیر

اهمیت انتخاب روش درست، دقیق و متناسب تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس نفت و گاز در رعایت نکات فنی-مهندسی، مدیریت بهینه ریسک و مدیریت هزینه و کاهش بار مالی پروژه است. به عبارت بهتر، یک متخصص تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس نفت و گاز باید بتواند راهکارها و محصولاتی را ارائه و پیشنهاد کند که در عین کارایی و کارآمدی، جنبه های اقتصادی طرح را نیز لحاظ کرده ­باشد.

مالکین و مجریان مخازن، چند گزینه برای تعمیر و جلوگیری از انواع آسیب و خوردگی در مخازن فایبرگلاس نفت و گاز دارند. تعمیر و تقویت جزئی یا کلی یک مخزن، زمان زیاد عدم سرویس ­دهی، تجهیزات گران و نیروی انسانی زیادی را تحمیل می‌­کند. برخلاف مصالح فلزی، کامپوزیت ها دچار خوردگی نمی‌­گردند و یک راه­‌حل بلندمدت برای تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس نفت و گاز محسوب می‌­شوند. مقاومت زیاد و پایداری دمایی زیاد مصالح کامپوزیت­ پلیمری شرکت افزیر سبب می­‌شود که بتوان از آن­ها در شرایطی با دمای حداکثر ۱۲۰ درجه سلسیوس و فشار بیش از psi 200 بهره­برداری کرد. به کمک روش نوین و تطبیق­‌پذیر استفاده از لایه‌های مصالح کامپوزیت­ پلیمری شرکت CTech-LLC آلمان می­‌توان در کسری از زمان و هزینه اجرای روش‌­های قدیمی و سنتی، تعویض کف مخزن، تعمیر نقاط نشتی و یا نوسازی کل مخزن را به انجام رساند.

 

روش نوین تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس نفت و گاز به کمک مصالح کامپوزیت­ پلیمری FRP سوپر لمینت شرکت افزیر

بسیاری از سازه‌­ها همانند مخازن آب، نفت یا گاز به صورت استوانه هستند. فشارهای هیدرواستاتیک ناشی ازسیالات، تنش­های حلقوی را ایجاد می­‌کند که به دیواره جانبی این­گونه سازه­‌ها وارد می­‌شود. مقدار این تنش­‌ها در پایه مخزن حداکثر است که با افزایش ارتفاع، کاهش می­‌یابد. خوردگی سبب کاهش ضخامت دیواره فایبرگلاس (GRP) سازه می­‌شود. این امر سبب افزایش تنش­های محیطی می­‌شود و باید هرچه سریع­تر اقدامات مربوط به تعمیر و تقویت مخزن فایبرگلاس نفت و گاز انجام شود.

 


بیشتر بدانید:


 

به طور کلی هدف از تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس نفت و گاز با استفاده از مصالح کامپوزیت­ پلیمری سوپر لمینت شرکت افزیر را می­توان موارد زیر برشمرد:

  • افزایش مقاومت مخزن
  • افزایش مقاومت برشی
  • کنترل ترک
  • آب بندی و عایق نمودن
  • مقاوم سازی در برابر خوردگی
  • مقاوم سازی در برابر حملات مواد شیمیایی
  • افزایش عمر و دوام

شرکت افزیر که از پیشگامان و پیشروان حوزه تعمیر و تقویت انواع آسیب و خوردگی مخازن فایبرگلاس نفت و گاز می­‌باشد، آماده ارائه خدمات موردنیاز شما در سراسر کشور می­‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوران ما در هر لحظه آماده پاسخ­گویی به شما می‌­باشند.

انواع مخازن فایبرگلاس نفت و گاز قابل تعمیر و تقویت به کمک محصولات کامپوزیت پلیمری FRP سوپر لمینت شرکت افزیر:

انواع مخازن فایبرگلاس نفت و گاز براساس عملکرد و نوع سیالی که محتوی آن هستند عبارتند از:

۱) مخازن فایبرگلاس نگه­داری (Storage Tanks)

کاربرد این نوع مخازن، نگه­داری سیالات در فشارهای متعارف (کم) هم­چون آب یا سوخت است.

۲) مخازن فایبرگلاس تحت فشار

این نوع مخازن فایبرگلاس حاوی سیالات با فشار بالا هستند. به دلیل اینکه خطر انفجار در این­‌گونه مخازن زیاد است، طراحی و ساخت آن­ها نیازمند دقت و سخت ­گیری فراوان است.

۳) مخازن فایبرگلاس نوسان­گیر

وظیفه این مخازن این است که ضربات ناشی از نوسانات جریان سیال را خنثی کنند و به همین دلیل موقعیت آن­ها در خطوط توزیع است. هم­چنین این مخازن از ایجاد پدیده ضربه قوچ در لوله­ ها جلوگیری می­‌کنند.

۴) مخازن فایبرگلاس تنظیم کننده­ی ارتفاع

عمل­کرد این مخزن مشابه مخازن نوسان­ گیر بوده و هرگاه بخواهند فشار (ارتفاع) ثابتی را درخط جریان سیال در پایین دست حفظ کنند از چنین مخازنی استفاده می‌کنند .

۵) انباره­ ها

کاربرد این مخازن شبیه مخازن نوسان­ گیر بوده با این تفاوت که در فشارهای بالا کار می­‌کنند و در مدارهای سیال فشرده (هیدرولیک) به کار می­‌روند.

۶) مخازن فایبرگلاس کم فشار

از این نوع مخازن برای ذخیره کردن مایعات با فشار بخار کم تر از psi 15 استفاده می­‌شود. از جمله این مایعات می توان به گلیکول، سوخت دیزل، بنزین، نفت سفید و نفت کوره اشاره نمود.

۷) مخازن کم فشار روباز

از جمله ساده­ ترین انواع مخازن می­‌باشند که اغلب به صورت عمودی نصب می­‌شوند و برای نگه­داری موادی مانند آب که تماس آن­ها با هوا خطری ایجاد نمی­‌کند به‌­کار می­‌روند.

۸) مخازن سقف ثابت

ساخت این نوع مخازن نیز به صورت عمودی است و دارای سقف مخروطی­ شکل ثابت می­‌باشند و استفاده فراوانی در صنعت نفت و گاز دارند.

۹) مخازن فایبرگلاس سقف شناور

مخازن عمودی ای هستند که سقف مخزن برروی سطح سیال قرار گر­فته و متحرک است که این امر باعث می‌شود از سرعت تبخیر مایع نفتی کاسته و از هدررفت آن جلوگیری شود.

هزینه تعمیر و تقویت لوله­های مخازن فایبرگلاس (GRP) نفت و گاز

واحد تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس نفت و گاز شرکت افزیر آماده ارائه جزییات بیشتر و ارائه راهکار متناسب با نیاز شما می‌­باشد.

برای دریافت اطلاعات جامع درباره قیمت و هزینه انواع روش­ های تعمیر و تقویت مخازن فایبرگلاس (GRP) نفت و گاز به خصوص با استفاده از مصالح کامپوزیت پلیمری FRP سوپر لمینت شرکت افزیر کافی است با متخصصین ما در تماس باشید.

 

 

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *