مقاوم سازی شمع مغروق با FRP

کاربرد غالب شمع مغروق در پل های رودخانه و سکو های دریایی است. چرخه تکراری خشک و تر شدن سبب افزایش سرعت خوردگی در شمع های فولادی و بتنی مغروق می‌گردد. رایج ترین راه‌حلی مقاوم سازی شمع مغروق در برابر خوردگی ساخت قالبی از جنس فایبرگلاس و اجرای آن به دور شمع و سپس پرکردن فضای خالی بین این دو به کمک دوغاب است. این ژاکت ها هیچ گونه افزایش مقاومت سازه ای را در شمع مغروق ایجاد نمی‌کنند. علاوه بر آن به دلیل اینکه این‌گونه ژاکت ها درز دارند، اکسیژن و رطوبت باز هم می‌تواند به سطح شمع رسیده و آن را کماکان دچار خوردگی کند.

روش نوین ارائه شده توسط شرکت مقاوم سازی افزیر به نام PileLaminateTM، برای غلبه بر این مشکلات طراحی شده است. PileLaminateTM حاصل آغشته کردن لایه های فیبر کربن یا شیشه به رزین و سپس تحت فشار و گرما قرار دادن آن هاست؛ نتیجه محصولی است که به صورت رول هایی به ضخامت حدود 0/7 میلی‌متر، عرض 1/2 متر و طول 91 متر عرضه می‌گردد. بسته به جنس لایه ها، PileLaminateTM مقاومتی 2 تا 4 برابر فولاد دارد. در اجرا این لایه ها را می‌توان به طول دلخواه بریده و سپس دو یا چندین بار به دور شمع مغروق پیچاند تا پوسته‌ ای محکم و بدون درز شمع مغروق را دربر بگیرد؛ فاصله بین شمع و PileLaminateTM نیز به کمک دوغاب یا رزین پر می‌شود. پوسته حاصل از طریق ایجاد محصور شدگی و جلوگیری از نفوذ رطوبت، خوردگی را تقریبا به طور کامل متوقف می‌کند.

مهندسین شرکت مقاوم سازی افزیر پس از بررسی دقیق شرایط کنونی شمع مغروق، طراحی های لازم برای تقویت محوری، برشی و خمشی شمع مغروق را انجام داده و با ارائه طرح مقاوم سازی شمع مغروق به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری شرکت افزیر به کارفرمای محترم، شمع مغروق موردنظر حتی از پیش از وقوع خرابی در آن نیز مقاوم تر می‌نمایند.

 

مزایا و ویژگی های استفاده از FRP

  • افزایش ظرفیت محوری، برشی، و خمشی شمع مغروق
  • ایده‌آل بودن این راهکار برای مقاوم سازی شمع مغروق در آب
  • به حداقل رساندن افزایش ابعاد شمع مغروق پس از مقاوم سازی به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری
  • حذف مرحله تعمیر سطح بتن پیش از روند اصلی مقاوم سازی
  • کاهش شدید خوردگی به دلیل بدون درز بودن این روش
  • سرعت زیاد اجرای مقاوم سازی شمع مغروق به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری شرکت افزیر بدون ایجاد اختلال در بهره‌برداری

هزینه اجرای مقاوم سازی شمع مغروق به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر

برای مشاوره و کسب اطلاع درمورد هزینه اجرای مقاوم سازی شمع مغروق با کارشناسان شرکت مقاوم سازی افزیر در تماس باشید.

 

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط

مقاوم سازی شمع مغروق با FRP
5 (100%) 4 votes