مقاوم سازی چاهک تاسیسات و نقاط دسترسی با FRP

نقاط دسترسی که معمولا آدم ‌رو یا چاهک نیز عنوان می‌شوند، به منظور ایجاد دسترسی به زیرساخت‌ های مدفون مانند لوله ‌ها، تونل ‌ها، اتاقک‌ های دسترسی و … ساخته می‌شوند. برای ساخت این آدم‌ رو ها غالبا از بتن یا آجر استفاده می‌کنند. هنگامی که بخار موجود در محیط با گاز H۲S ترکیب می‌شود، سبب افزایش سرعت خوردگی و فرسودگی آدم‌رو و چاهک می‌شود. روش‌ ‌های مختلفی برای تعمیر و مقاوم سازی چاهک تاسیسات و نقاط دسترسی استفاده شده است مانند اسپری اپوکسی، دوغاب سیمانی و مهم ترین آن ها مقاوم سازی چاهک تاسیسات و نقاط دسترسی با FRP .

راه‌حل متخصصین شرکت مقاوم سازی افزیر برای مقاوم سازی چاهک تاسیسات و نقاط دسترسی، روش نوآورانه و به‌صرفه CombPipeTM می‌باشد. تکه ‌های آجر و مصالحی که از دیواره این آدم‌ روها کنده شده و می‌ریزند به پوششی نیاز دارند تا آن‌ها را به عقب رانده و سرجای خود نگه ‌دارند. قطعات CombPipeTM را می‌توان با مقاومت کافی به هر ابعاد و شکل دلخواهی طراحی کرد وساخت تا در برابر بارهای مختلفی مانند ترافیک و فشار خاک به خوبی مقاومت کنند.

روش اجرای CombPipeTM به این صورت است که ابتدا CombPipeTM را درون آدم‌ رو یا چاهک جایگذاری کرده و سپس فاصله حلقوی میان CombPipeTM و چاهک را به کمک دوغاب یا رزین پر می‌کنیم. این روش مقاوم سازی چاهک تاسیسات و نقاط دسترسی به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر، ایمن، ارزان و با ایجاد حداقل اختلال در ترافیک است.

مقاوم سازی نقاط دسترسی چاهک با الیاف FRP
مقاوم سازی چاهک دسترسی با الیاف FRP

مزایا و ویژگی‌های مقاوم سازی نقاط دسترسی و چاهک تاسیسات به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری CombPipeTM

  • از آن‌جایی که تنها به برداشتن مخروط چاهک نیاز است، در این روش عملیات حفاری به حداقل می‌رسد.
  • جنس CombPipeTM از مصالح کامپوزیت پلیمری است که دچار خوردگی نمی‌شوند.
  • CombPipeTM را می‌توان به هر ابعاد و شکل موردنظری درآورد.
  • به حداقل رساندن کاهش قطر چاهک پس از مقاوم سازی
  • حمل آسان و ایمن CombPipeTM به دلیل وزن کم آن
  • اجرای مقاوم سازی سریع در عین حداقل اختلال در بهره‎‌برداری

هزینه اجرای مقاوم سازی نقاط دسترسی و چاهک تاسیسات

برای مشاوره و کسب اطلاع درمورد هزینه اجرای مقاوم سازی نقاط دسترسی و چاهک تاسیسات با کارشناسان شرکت مقاوم سازی افزیر در تماس باشید.

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط