به گزارش ایران اکونومیست؛ محمد شکرچی زاده ابراز امیدواری کرد تا پایان سال، پیش‌نویس اولیه برنامه اجرایی- عملیاتی ایمنی راه‌ها با حضور وزیر راه و شهرسازی و متخصصان منتشر شود.
وی با اشاره به اهمیت دو جداره کردن تانکرهای حامل قیر یادآورشد: وقتی قیر را با درجه حرارت زیاد در فصل سرما حرکت بدهید، حرارت اش پایین می‌آید و کیفیت آن از دست می‌رود و به همین دلیل هم باید انرژی مصرف شود تا گرم شود و علاوه بر آن، کیفیت قیری که مجدد گرم می شود کاهش پیدا می‌کند.
شکرچی‌زاده ادامه داد: بنابراین الزام شد تا کامیون‌ها حتما دوجداره باشند و از اول اسفند ماه امسال مقدمات اجرای آن فراهم شده است تا کیفیت قیرهایی که در راه ها استفاده می شود، ارتقا یابد.
به گفته وی، در پژوهشکده حمل و نقل، بررسی استفاده از فناوری های نو در حوزه قیر و آسفالت درحال انجام است و در این زمینه آسفالت‌های پلیمری و آسفالت‌های الیافی به صورت پایلوت در دستور کار مرکز برای انجام مطالعه قرار گرفته و تاکنون اقدام های خوبی در این زمینه انجام شده است.
شکرچی‌زاده از دیگر مباحث مورد مطالعه در پژوهشکده حمل و نقل به رویه‌های‌ بتنی اشاره کرد و گفت: تولید سیمان ما بیش از حد موردنیاز است. به همین‌دلیل نیز باید راه‌حلی برای مصرف معقول سیمان پیدا کنیم که این راه‌حل در رویه‌های بتنی می‌تواند چاره‌اندیشی مناسبی برای مصرف سیمان باشد و علاوه بر آن، عمر مفید راه‌ها را بیشتر کرده و به کاهش مصرف سوخت نیز کمک قابل‌توجهی می کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی رویه بتنی باند 29 فرودگاه مهرآباد را از پروژه هایی عنوان کرد که در طرح رویه‌های بتنی دنبال می شود و قراراست در دو پروژه بزرگراه تهران – اصفهان و یکی هم در فرودگاه امام خمینی (ره) از رویه بتنی استفاده شود.
شکرچی زاده از دیگر پروژه‌های مهم در دست اجرا در پژوهشکده حمل و نقل را پروژه تهیه برنامه عملیاتی- اجرایی ایمنی راه‌ها عنوان کرد و گفت: در راه‌های کشور متاسفانه آمار تلفات و مرگ و میر بالاست و برای ساماندهی این وضعیت تاکنون برنامه‌های عملیاتی اجرایی برای دستگاه‌های مختلف نداشتیم. مرکز تحقیقات این مورد را از سال گذشته شروع کرده و امیدواریم تا پایان سال، پیش‌نویس اولیه این برنامه اجرایی با حضور آقای وزیر و متخصصان داخلی منتشر شود.
سالیانه به طور میانگین بیش از 16 هزار و 500 نفر در راه های برون و درون شهری کشور جان خود را از دست می دهند و دولت در صدد است با اجرای برنامه های مختلفی میزان این تلفات کاهش یابد.

به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert