فراخوان دولت به ۲۵۰ هزار بیکار با طرح نوسازی بافت‌های فرسوده

فراخوان دولت به ۲۵۰ هزار بیکار با طرح نوسازی بافت‌های فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام برنامه سالانه نوسازی ۱۰۰ هزار مسکن در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، گفت: سالانه ۲۵۰ هزار فرصت شغلی در طرح نوسازی بافت‌های فرسوده ایجاد می‌شود.

هوشنگ عشایری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری ها در پاسخ به این پرسش که برنامه بازآفرینی شهری چه میزان اشتغالزایی ایجاد می‌کند، اظهار کرد: قرار است بر اساس طرح بازآفرینی شهری،‌ سالانه 100 هزار واحد در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری ساخته شود.

وی بیان کرد: اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ساخت و ساز در این بافت‌ها بر اساس فرمول‌های اقتصادی، هر واحد مسکونی با میانگین 70 تا 80 مترمربع باعث ایجاد اشتغال 2.5 نفر می‌شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: با توجه به این‌که 100 هزار واحد در سال تولید می‌شود،‌ بنابراین سالانه 250 هزار شغل ایجاد می‌شود و این برنامه ارتباط مستقیمی با اشتغالزایی در کشور دارد.

عشایری همچنین در واکنش به انتقاد برخی کارشناسان مسکن به ورود دولت به بازآفرینی شهری، گفت: این‌که گفته می‌شود دولت باید در یک بُعد وارد شود، یک برداشت اشتباهی است. دولت مسئول همه امورات کشور است و بنابراین هیچوقت به صرف نگاه اقتصادی وارد حوزه‌ای نمی‌شود.

وی با بیان این‌که دولت به حوزه فرهنگ، اقتصاد، اجتماعی و… وارد می‌شود ادامه داد: جریان بازآفرینی شهری یک برنامه اقتصادی،‌اجتماعی و نهادی به شمار می‌رود که فنی و مهندسی نیز هست. لذا وقتی دولت به موضوع بازآفرینی شهری توجه می‌کند یعنی این‌که به موضوعات اقتصادی،‌فرهنگی، اجتماعی و … توجه می‌کند.

به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert