تعمیر ۲۸ هزار واحد مسکونی زلزله‌زدگان کرمانشاه

بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه با بیان اینکه عملیات تعمیر ۲۸ هزار واحد مسکونی مناطق زلزله زده استان به اتمام رسیده گفت: در مجموع ۵۹ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده نیاز به تعمیر دارند.

به گزارش پایگاه های خبری به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رضا جواجه‌ای رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه، درباره آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده، گفت: پس از وقوع زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان 96 تاکنون عملیات تعمیر 35 هزار واحد مسکونی آغاز شده که کار 28 هزار واحد آنان به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه باید 35 هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه احداث شوند، گفت: تاکنون 20 هزار و 900 واحد مسکونی در مناطق زلزله زده آواربرداری، 13 هزار و 650 واحد پی کنی، هشت هزار و 200 واحد بتن ریزی، سه هزار واحد دیوارچینی، پنج هزار و 600 واحد اسکلت سازی و 2 هزار واحد داری سقف دار شده اند.

به گفته رییس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده، 12 ستاد معین در استان کرمانشاه مستقر هستند و کار احداث و تعمیر واحدهای زلزله زده را پیگیری می‌کنند.

خواجه‌ای روند بازسازی در روستاها را مثبت ارزیابی کرد و به ایرنا، گفت: بنیاد مسکن متعهد است که تا پایان تیر ماه سال جاری 12 هزار واحد مسکونی دارای اولویت را در مناطق روستایی مسقف کند.

وی تلاش مردم زلزله زده را مهمترین عامل در تسریع روند بازسازی عنوان کرد و اظهار داشت: مردم به خوبی برای آبادکردن شهرها و روستاهای خود پای کار آمده اند و شبانه روز تلاش می‌کنند.

بیشتر بخوانید:   زنجان| ۷۰۰ پروژه عمرانی نیمه‌تمام در استان زنجان وجود دارد.

قرارداد بانک‌ها برای پرداخت 55 هزار فقره وام

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه روند اخذ تسهیلات تسریع شده است، گفت: صاحبان 75 هزار واحد مسکونی تاکنون به منظور دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده اند که از این تعداد 55 هزار واحد با بانک‌های عامل قرارداد بسته اند.

بر اساس مصوبه هیات دولت 350 میلیون ریال تسهیلات ساخت، 60 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض ساخت، 100 میلیون ریال تسهیلات معیشتی و 20 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض معیشتی به زلزله زدگان استان کرمانشاه پرداخت می‌شود.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است. این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

5/5 - (2 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert