۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای اردبیل بازسازی می‌شود.

۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای اردبیل بازسازی می‌شود

رئیس هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن ساز کشور گفت: ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای اردبیل بازسازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاران از اردبیل، هادی درفشی عصر امروز در مراسم افتتاح پروژه 24 واحدی مسکن خیرساز آیت‌الله کاشانی در اردبیل اظهار داشت: سالیانه حدود پنج هزار واحد مسکونی در اولویت کار این انجمن است و برای آغاز امسال حدود سه هزار واحد در حال بهره برداری است.

وی با اشاره به این که نخستین واحد از این پروژه‌ها در استان اردبیل افتتاح و مابقی نیز درطول سال در سایر استان های کشور به بهره‌برداری خواهد رسید افزود: سالانه 200 هزار واحد مسکونی در سطح روستاها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بازسازی و مقاوم سازی می‌شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن ساز کشور بیان کرد: خوشبختانه در حدود یک میلیون و 600 هزار از این واحدها به اتمام رسیده است و به همت خیرین مسکن ساز در اردبیل 24 خانواده بی بضاعت خانه‌دار شدند و برای این طرح که در مجموع 800 متر مربع مساحت و هر واحد 73 متربع ساخته شده است یک میلیارد و صد میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

بیشتر بخوانید:   وجود ۲۲ هزار کلاس درس فرسوده در تهران/ مقاوم‌سازی مدارس ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

درفشی از احداث پروژه 144 واحدی حضرت فاطمه زهرا(س) شهرک اندیشه اردبیل نیز خبر داد و افزود: این طرح در قالب دو بلوک جداگانه هر بلوک با 6 طبقه و با هزینه 9 میلیارد تومان قرار است تا دو سال آینده به بهره‌برداری برسد و همزمان با این پروژه‌ها چند طرح مسکن نیز در شهرستان‌های گرمی، خلخال، پارس‌آباد و نمین با مساحت چهار هزار و 200 متر مربع و بیش از سه میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کلنگ زنی شده است.

وی گفت: دولت امسال نیز این تعهد را برعهده دارد تا با کمک خیرین تا پایان سال تمامی واحدها را اجرا و به متقاضیان نیازمند تحویل دهد.

5/5 - (1 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert