بخش خصوصی برای تکمیل پروژه ‌های شهرداری همکاری کند

بخش خصوصی برای تکمیل پروژه ‌های شهرداری همکاری کند

اصفهان – رئیس کمیسیون امور اقتصادی شورای شهر اصفهان گفت: برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و به جای مانده از گذشته در اصفهان باید نسبت به افزایش مشارکت بخش خصوصی توجه بیشتری داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله معین پیش از ظهر شنبه در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه با نزدیک شدن به فصل سرما دغدغه آلودگی هوا در شهر اصفهان شدت می‌گیرد، اظهار داشت: البته باید توجه داشته باشیم که طی دو سال گذشته و با اجرای طرح‌هایی همچون تبدیل سوخت نیروگاه‌ها از مازوت به گاز و افزایش مصرف سوخت پاک در شهر اصفهان با کاهش آلودگی هوا در این شهر روبرو بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته محیط زیست نیز اقداماتی را در راستای کاهش آلاینده‌های هوای اصفهان انجام داده است، تصریح کرد: از جمله این اقدامات می‌توان به استانداردسازی فیلتر صنایع بزرگ اشاره کرد که اقدامی موثر در کاهش آلاینده‌های هوا بوده است.

لزوم پیگیری تامین سوخت پاک برای همه خودروها در اصفهان

رئیس کمیسیون امور حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان تبدیل سوخت همه خودروهای در حال تردد در اصفهان به سوخت پاک یورو چهار را حلقه مفقوده زنجیر کاهش آلاینده‌ها در اصفهان عنوان کرد و افزود: ضروری است که شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی این موضوع را پیگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه برای کاهش آلاینده‌های هوا در شهر اصفهان به حذف خودروهای فرسوده توجه بیشتری صورت پذیرد، گفت: در این راستا باید توجه داشته باشیم که با اجرای طرح معاینه فنی خودروها خودروهای فرسوده امکان دریافت برچسب را نداشته و در این طرح خود به خود از چرخه حمل و نقلی شهر اصفهان حذف می‌شوند و بر این اساس ضروری است که به این امر توجه بیشتری صورت پذیرد.

معین حفظ و توسعه فضای سبز موجود در هوای اصفهان را نیز از دیگر راهکارهای کاهش آلاینده‌های موجود در هوای اصفهان عنوان کرد و افزود: از این رو باید توجه داشته باشیم که در جلسه عالی شورای سرمایه‌گذاری استان بحث ایجاد تصفیه خانه برای استفاده از پساب شاهین‌شهر برای فضای سبز شهر اصفهان مطرح و طرح‌های مطالعاتی این پروژه نیز در حال انجام است که امیدواریم با تسریع این پروژه بتوان فضای سبز اصفهان را حفظ و توسعه داد.

احیای زاینده رود شاه‌بیت همه اقدامات کاهش آلاینده‌های هوا در اصفهان است

وی احیای زاینده رود را شاه بیت همه اقدامات در حوزه کاهش آلاینده‌ها و توسعه فضای سبز شهر اصفهان عنوان کرد و ابراز داشت: همچنین شهرداری نیز باید در این راستا از تغییر کاربری املاکی که برای فضای سبز در نظر گرفته شده است، خودداری کند.

رئیس کمیسیون امور حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه اولویت بندی اراضی در مالکیت شهرداری اصفهان و به ویژه اراضی با کاربری فضای سبز را خلاف قانون عنوان کرد و بیان داشت: در این راستا هر گونه اولویت بندی تخلف است.

وی همچنین خواستار تسریع تحقق شهر الکترونیک در اصفهان شد و ابراز داشت: تاکنون در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته و ضروری است که این امر با سرعت بیشتری انجام شود.

سقف درآمدهای شهرداری در سال ۹۶ حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان است

معین در ادامه با بیان اینکه بودجه سال آینده شهرداری در کمیسیون امور حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر بررسی شده است، اضافه کرد: سقف درآمدهای شهرداری در سال ۹۶ حدود دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است ضمن اینکه باید توجه داشته باشیم که به منظور شفاف سازی در حوزه درآمدی، سقف تسهیلات جدای از درآمدها در نظر گرفته شده است.

وی ابراز داشت: اعتبار در نظر گرفته شده برای دریافت تسهیلات بانکی و اوراق بهادار برای سال آینده شهرداری اصفهان نیز ۳۵۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

رئیس کمیسیون امور حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با بیان اینکه نوسانات تحقق درآمدهای شهرداری طی سال‌های گذشته بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام را در این شهر به جای گذاشته است، افزود: در حال حاضر اولویت شهرداری اتمام این پروژه‌هاست و از این رو باید بخشی از درآمد پیش‌بینی شده در برنامه ۱۴۰۰ باید به این پروژه‌ها تخصیص یابد.

افزایش مشارکت بخش خصوصی برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شهر ضروری است

وی اضافه کرد: برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و به جای مانده از گذشته در شهر اصفهان باید نسبت به افزایش مشارکت بخش خصوصی توجه بیشتری داشته باشیم و در این زمینه معاونت امور مالی و اداری و برنامه‌ریزی شهرداری باید به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.

معین در ادامه با تاکید بر اینکه صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری و غیر ضروری شهرداری نیز می‌تواند به عنوان درآمدی پایدار برای این نهاد تعریف شود، اضافه کرد: در این راستا توجه به ابلاغیه وزارت کشور در حوزه تعدیل سازمان‌های وابسته به شهرداری امری ضروری است چراکه این سازمان‌ها بخشی از درآمدهای شهرداری را به خود اختصاص داده‌اند و در آینده برای تامین بودجه آنها با مشکل مواجه خواهیم شد.

به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert