ترمیم بافت‌های فرسوده استان تهران می‌توانست جایگزین مسکن مهر شود.

ترمیم بافت‌های فرسوده استان تهران می‌توانست جایگزین مسکن مهر شود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه براساس نیازهای استان پیشنهاداتی برای تغییر مصوبات قبلی گرفته شده گفت: با همه اشکالاتی که به ساخت مسکن مهر داشتیم این راه را ادامه دادیم، در حالی که می‌توانستیم کارهایی مانند ترمیم بافت‌های فرسوده تهران را جایگزین کنیم.

به گزارش خبرگزاری ها از شهرری، محمدحسین مقیمی امروز در کارگروه عمران شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مشترک با کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ری با اشاره به پیگیری مصوبات قبلی اظهار داشت: تصمیماتی که در سال های قبل گرفته شده در شورای استان پیگیری می‌شوند و هیچ تصمیمی تغییر نمی‌کند مگر آنکه مرجعی که آن تصمیم را اتخاذ کرده آن را تغییر دهد.

وی بیان اینکه بر اساس نیازهای جدید استان پیشنهاداتی برای تغییر مصوبات قبلی گرفته شده ادامه داد: مسکن مهر از بارزترین این مصوبات است، چراکه سرمایه‌های کشور در این مصوبات قرار گرفته بود و باید پیگیری می‌شد.

استاندار تهران تصریح کرد: با همه اشکالاتی که به نحوه ساخت مسکن مهر در استان داشتیم از آنجاکه مردم در این بخش سرمایه‌گذاری کرده بودند این راه را ادامه دادیم، با مسکن مهر یک شهر 400 هزار متری در پردیس و پرند ایجاد کردیم و همه زیرساخت‌های آن انجام شد؛ در حالی که می‌توانستیم کارهای دیگری مانند ترمیم بافت‌های فرسوده را انجام دهیم.

بیشتر بخوانید:   تهران در برابر زلزله چقدر آمادگی دارد؟

مقیمی با اشاره به اینکه مبنای هرگونه تخمین جمعیت در دو شهرستان ری و شمیرانات قانون تقسیمات کشوری است گفت: بر اساس قانون، ملاک تعیین جمعیت قانون تقسیمات کشوری است اما مرکز آمار ایران در آخرین سرشماری نفوس و مسکن جمعیت ری را با لحاظ جمعیت محدوده منطقه 20و بخشی از محدوده منطقه 15 شهر تهران حدود 717 هزار نفر تخمین زده که این رقم باید اصلاح شود.

وی همچنین ضمن اشاره به پیشنهادش برای ایجاد آرامستان در تهران خاطرنشان کرد: زمانی که معاون عمرانی وزیر کشور بودم طرحی برای ایجاد آرامستان در چهار گوشه تهران پیشنهاد دادم که پس از بررسی‌های کارشناسی متوجه شدیم که در محدوده غرب و شرق تهران آلودگی‌های زیست‌محیطی به همراه دارد، از اینرو این طرح پیگیری و عملیاتی نشد.

استاندار تهران در پایان عنوان کرد: به رغم همه مشکلات و کمبودها باید در سال جدید با اتکا به نیروی جوانان و بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان و شهرستان‌ها به ویژه شهرستان ری سعی در حل مشکلات مردم و ارائه بهترین خدمات به آنها داشته باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert