مسئول بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان گفت: تعاونی های ساخت، تولید و انبوه سازی در استان لرستان ایجاد شود.

احسان کرم رضا پور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در خرم آباد اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی درون زا و برون نگر است که از تکانه های اقتصاد جهانی کمترین آسیب را می بیند و به دانش، علم و تکنولوژی بومی اتکا دارد.
وی با اشاره به اینکه بومی ترین صنعت ساختمان سازی است که می توان به طراحی، نظارت، اجرا، ساخت و تأمین مصالح بومی اشاره کرد، افزود: باوجود تحریم ها هیچ ضربه ای به بخش صنعت ساختمان وارد نمی شود و ساختمان سازی یکی از قوی ترین شاخص های اقتصاد مقاومتی است.
مسئول بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان عنوان کرد: اگر صنعت ساختمان را در استان احیا، به روز و اقتصادی کنیم و ایرادهایی که مسکن مهر دارد برطرف شود یک اشتغال بومی با شاخص های اقتصاد مقاومتی ایجاد می شود.
وی بیان کرد: اگر تعاونی های ساخت، تولید و انبوه سازی را با حضور مهندسین بومی ایجاد کنیم به راحتی می توان در استان انبوه سازی کرد؛ متأسفانه در حال حاضر پزشکان و افراد غیرمتخصص به انبوه سازی روی آورده اند که نتیجه آن به هم خوردن فضای تراکم شهری و ایجاد مبلمان غیراصولی است که در آینده نیز به دلیل تراکم منازل و ساختمان های مسکونی فشارهای روحی روانی ایجاد می شود و از طرفی اگر بحرانی رخ دهد مشکلات فراوانی به وجود می آید.
کرم رضا پور تصریح کرد: باید تعاونی ها ایجاد شود تا انبوه سازی توسط سرمایه های اندک مردم صورت بگیرد و براثر قوانین و مقررات با کمک هایی که مسئولان می توانند به این تعاونی ها داشته باشند ساخت وسازهای اصولی می تواند جایگزین انبوه سازی غیراصولی باشد که امروزه توسط پزشکان و بنگاه داران ساخته می شود.

منبع : خبرگزاری تسنیم

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert