تعاونی‌های انبوه سازان در استان لرستان ایجاد شود

مسئول بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان گفت: تعاونی های ساخت، تولید و انبوه سازی در استان لرستان ایجاد شود.

احسان کرم رضا پور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در خرم آباد اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی درون زا و برون نگر است که از تکانه‌های اقتصاد جهانی کمترین آسیب را می‌بیند و به دانش، علم و تکنولوژی بومی اتکا دارد.
وی با اشاره به اینکه بومی ترین صنعت ساختمان سازی است که می‌توان به طراحی، نظارت، اجرا، ساخت و تأمین مصالح بومی اشاره کرد، افزود: باوجود تحریم‌ها هیچ ضربه ای به بخش صنعت ساختمان وارد نمی‌شود و ساختمان سازی یکی از قوی ترین شاخص‌های اقتصاد مقاومتی است.
مسئول بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان عنوان کرد: اگر صنعت ساختمان را در استان احیا، به روز و اقتصادی کنیم و ایرادهایی که مسکن مهر دارد برطرف شود یک اشتغال بومی با شاخص های اقتصاد مقاومتی ایجاد می‌شود.
وی بیان کرد: اگر تعاونی‌های ساخت، تولید و انبوه سازی را با حضور مهندسین بومی ایجاد کنیم به راحتی می توان در استان انبوه سازی کرد؛ متأسفانه در حال حاضر پزشکان و افراد غیرمتخصص به انبوه سازی روی آورده اند که نتیجه آن به هم خوردن فضای تراکم شهری و ایجاد مبلمان غیراصولی است که در آینده نیز به دلیل تراکم منازل و ساختمان‌های مسکونی فشارهای روحی روانی ایجاد می شود و از طرفی اگر بحرانی رخ دهد مشکلات فراوانی به وجود می‌آید.
کرم رضا پور تصریح کرد: باید تعاونی‌ها ایجاد شود تا انبوه سازی توسط سرمایه‌های اندک مردم صورت بگیرد و براثر قوانین و مقررات با کمک‌هایی که مسئولان می‌توانند به این تعاونی‌ها داشته باشند ساخت وسازهای اصولی می‌تواند جایگزین انبوه سازی غیراصولی باشد که امروزه توسط پزشکان و بنگاه داران ساخته می‌شود.

بیشتر بخوانید:   ناگفته‌های عباس آخوندی از مسکن مهر

منبع : خبرگزاری تسنیم

1/5 - (1 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert