خسارات زلزله 5 ریشتری در یاسوج

خسارات زلزله 5 ریشتری در یاسوج

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در باره خسارات زلزله 5 ریشتری در یاسوج گفت: پنج هزار واحد مسکونی خسارت دیده از زلزله هفته گذشته در شهرهای یاسوج و سی سخت شناسایی شده که براساس برآورد‌ها بین ۱۰ تا ۳۰ درصد خسارت دیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری‌ها از یاسوج، عزیز فیلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 6 کارگروه متشکل از 20 کار‌شناس بنیاد مسکن روزهای پنجشنبه و جمعه کار شناسایی واحدهای مسکونی آسیب دیده از زلزله را انجام دادند.

وی با بیان اینکه پس از انجام عملیات میدانی و برآورد خسارت برای حمایت دولت از ساکنان این واحدهای مسکونی اقدام‌های لازم انجام می‌شود، عنوان کرد: با تلاش کارکنان آبفای شهری آب مادوان و مهریان که بر اثر آسیب دیدگی شبکه آب قطع بود روز گذشته وصل شدند.

فیلی با تاکید بر اینکه تلاش برای وصل آب مناطق روستایی ادامه دارد و هم اکنون در مراحل پایانی است، ادامه داد: آب مناطق روستایی که بر اثر زلزله روز چهارشنبه قطع شده بود تا عصر امروز به شبکه متصل می‌شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: زمین لرزه 5.2 ریشتری صبح چهارشنبه 1212 اردیبهشت ماه 780 میلیارد ریال به ساختمان‌های مسکونی و زیرساخت‌های شهرستان‌های بویراحمد و دنا خسارت وارد کرده است.

5/5 - (2 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:
بیشتر بخوانید:   پایداری اجتماعی و اقتصادی بعد از زلزله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert