آخرین آمار کشته شدگان و مصدومان زلزله آذربایجان شرقی چقدر است؟

آخرین آمار کشته شدگان و مصدومان زلزله آذربایجان شرقی چقدر است؟
  • تحریریه مقاوم‌سازی افزیر
  • اخبار
  • مدت زمان خواندن مقاله: 2 دقیقه
  • 0 نظر
  • شناسه مقاله: 24993

به دنبال وقوع زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در شهرستان میانه و فوت و مصدوم شدن تعدادی از هم‌وطنان و با گذشت بیش از ۱۵ ساعت از وقوع این حادثه، آمارهای متناقضی از تعداد تلفات این زمین لرزه از سوی منابع خبری منتشر می‌شود. آمارهای منتشر شده در خصوص کشته‌های این زمین‌لرزه در مبادی رسمی و غیررسمی بین پنج و شش نفر متغیر است.
در حالی که برخی منابع خبری مدعی شده اند که تعداد کشته‌های زمین لرزه شهرستان میانه به شش نفر رسیده است، اما مشاهدات عینی خبرنگار ایسنا در بیمارستان میانه حاکی از زنده بودن نفر ششم است.

زلزله آذربایجان

همچنین محمد باقر هنر، مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی دقایقی پیش در گفت‌وگو با ایسنا گفت: تعداد فوتیهای این زمین لرزه همچنان پنج نفر است.وی اضافه کرد: هم اکنون ۱۵ مصدوم شهرستان میانه و ۱۵ مصدوم از شهرستان سراب در بیمارستان‌ها بستری بوده و ما بقی مصدومان که صبح امروز بستری بودند، همگی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
وی با اشاره به آمار کل مصدومان زمین‌لرزه شهرستان میانه منتهی به ساعت پنج عصر امروز بیان کرد: ۱۲۰ مصدوم مربوط به شهرستان میانه و ۲۵۰ مصدوم مربوط به شهرستان سراب بود که همگی سرپایی درمان شدند.محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در گفت‌وگو با ایسنا بر پنج نفر بودن آمار جان باختگان زمین لرزه تاکید کرد.دکتر فرزاد رحمانی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در خصوص آخرین آمار تعداد تلفات زمین لرزه شهرستان میانه به ایسنا گفت: تعداد تلفات زمین لرزه همچنان پنج نفر بوده و طبق بازدیدی که داشتیم، خانمی که به عنوان نفر ششم فوت شده در این حادثه، از او یاد می‌شود در بیمارستان بستری و زنده است. وی متذکر شد: بر اساس مجوزهای فوتی که پزشکی قانونی استان صادر کرده،  تعداد فوتی‌های این حادثه پنج نفر است. وی با اشاره به آخرین آمار مصدومان این حادثه گفت: تاکنون ۵۳۰ نفر در این حادثه مصدوم شده‌اند که ۲۸ نفر از آن‌ها بستری بوده و مابقی ترخیص شده‌اند.
رحمانی اضافه کرد: ۱۶ نفر از مصدومان از شهرستان میانه و مابقی مربوط به شهرستان سراب هستند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید:
تیم تحریریه افزیر

این محتوا توسط تیم مجرب تولید محتوا افزیر تولید و منتشر شده است.

پرسش و پاسخ


بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert