مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: ۴۰ درصد از فضاهای آموزشی استان سمنان نیازمند مقاوم‌سازی است.

سمنان-مقاوم-سازی-مسکن
               سمنان-مقاوم-سازی-مسکن

به گزارش خبرگذاری تسنیم از سمنان ابوالفضل دربانی پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس مؤسسه علمی و آموزشی قلم چی اظهار داشت: استان سمنان با توجه به جمعیت قشر دانش‌آموز با کمبود فضای آموزشی و امکانات و تجهیزات به‌روز آموزشی است.

وی با بیان اینکه 37 درصد از مدارس استان سمنان کاملاً تخریبی است اذعان کرد: بالغ‌بر 40 درصد از فضاهای آموزشی استان نیازمند مقاوم‌سازی هستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یمنان با اشاره به پراکندگی جمعیت در استان سمنان خاطرنشان کرد: 11 درصد دانش‌آموزان استان در 30 درصد فضاهای آموزشی مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه امسال، دولت اعتبار خوبی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی در استان سمنان با مشارکت خیران مدرسه‌ساز اختصاص داده است عنوان کرد: با توجه به نگاه ویژه دولت به امر مدرسه‌سازی و جداسازی دانش‌آموزان از فضاهای آموزشی تخریبی، در سال 96 اعتبارات اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با افزایش 300 درصدی مواجه بود.

دربانی با بیان اینکه 18 پروژه با 121 کلاس درس تا مهرماه سال 97 تکمیل می‌شود ابراز داشت: پیگیری برای تخصیص به‌موقع اعتبارات و جذب کمک‌های خیران زمینه‌ساز تحقق این هدف می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت خیران در اعتبارات اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان خاطرنشان کرد: 417 خیر در استان سمنان فعالیت می‌کنند که از این تعداد 257 نفر مرد و 83 نفر زن هستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان از مشارکت خیرخواهانه 77 شرکت حقوقی در اجرای پروژه‌های نوسازی، بهسازی و تجهیز مدارس خبر داد و گفت: تاکنون بالغ‌بر 19 جشنواره برای جذب خیران در استان سمنان برگزارشده است.

کاظم قلم چی خیر نیکوکار و رئیس موسسه علمی، آموزشی قلم چی نیز در این دیدار اظهار داشت: فضاهای آموزشی باید با توجه به نقشه پراکندگی جمعیت در استان سمنان احداث شود و نسبت به توسعه و تجهیز امکانت آموزشی به‌روز دنیا در این استان اقدامات لازم انجام شود.

این خیر مدرسه‌ساز متعهد به ساخت دو مدرسه در روستاهای استان سمنان شد و تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود این مدارس در روستای گلستان از توابع شهرستان میامی و روستای معلمان از توابع شهر امیریه دامغان احداث می‌شود.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert