شیراز| ۱۰۷۰۰ واحد مسکن مقاوم‌سازی شده در استان فارس افتتاح شد

مقاوم-سازی-واحد-مسکونی-شیراز

۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده در استان فارس به بهره‌برداری رسید.

مقاوم-سازی-واحد-مسکونی-شیراز
مقاوم-سازی-واحد-مسکونی-شیراز

به‌نقل از روابط‌عمومی بنیاد مسکن استان فارس، همزمان با افتتاح واحدهای مسکن مقاوم سازی شده در بخش مرکزی مرودشت 10 هزار و 700 واحد مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده در استان فارس افتتاح شد.

فرج الله نصیری، معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس، در این مراسم با بیان اینکه مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی از جمله اولویت های بنیاد است اظهار داشت: سال گذشته علاوه بر تسهیلات بانکی، 10 میلیارد تومان تهسیلات از منابع دیگر به مسکن روستایی استان فارس اختصاص یافته و 2600 نفر از این تسهیلات استفاده کرده‌اند.

نصیری با بیان اینکه در حوزه بازسازی و مسکن روستایی سالی 15 هزار واحد مسکن روستایی بازسازی و نوسازی می‌شود، گفت: تسهیلات این طرح با ضمانت زنجیره‌ای به روستاییان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به ساخت مسکن برای 197 خانوار روستایی دارای بیش از 2 معلول در استان فارس و پیشرفت فیزیکی 89 درصدی این واحدها، گفت: حدود 70 درصد خانوارها نیز در واحدهای مسکونی که ساخته شده ساکن هستند و امسال نیز باید برای 181 خانوار دارای معلول خانه ساخته شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به ایمن‌سازی 225 هزار واحد مسکونی در استان فارس، افزود: 54 درصد از واحد‌های مسکونی فارس ایمن‌سازی و مقاوم‌سازی شده است و مابقی واحدهای غیرایمن نیز امسال مقاوم‌سازی خواهد شد.

نصیری خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن علاوه بر تسهیلات اعطایی به برخی از خانواده‌ها نیز وام‌های بلاعوض و تسهیلات کم بهره پرداخت می‌کند و در همین راستا سال گذشته 10 میلیارد ریال تسهیلات غیربانکی از سوی حساب 100 امام به این خانواده‌ها اعطا شده است و 2 هزار و 607 نفر این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:   ۳۰ درصد از مدارس خوزستان نیاز به مقاوم سازی دارد
1/5 - (1 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert