مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: در راستای اجرای سیاست‌های تشویقی برای مقاوم‌سازی واحدهای روستایی، ۵۰۰۰ فقره تسهیلات برای مسکن روستایی استان قزوین اختصاص یافت.

مقاوم-سازی-مسکن-بهسازی-قزوین
             مقاوم-سازی-مسکن-بهسازی-قزوین

محمد همتیان  اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست‌های مقاوم‌سازی بافت روستاها و مصونیت آنها در بلایای طبیعی، امسال 5000 فقره وام برای ساخت مسکن‌های روستایی به استان قزوین اختصاص یافت.

وی افزود: این تسهیلات که قبل از این در قالب وام‌های 18 و 20 میلیون تومانی به متقاضیان ارائه می‌شد با توجه به نوع ساخت واحدها به 25 میلیون تومان افزایش یافت که این مصوبه روز گذشته به دهیاری‌ها و بانک‌ها اعلام شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین با بیان اینکه استان قزوین در طرح بهسازی مسکن روستایی جزو 10 استان برتر کشور است گفت: تا کنون 59 هزار واحد روستایی در استان قزوین مقاوم‌سازی شده است که 47 درصد خانه‌های روستایی استان را شامل می‌شود.

همتیان با اشاره ضمن توصیه به روستاییان برای مقاوم‌سازی منازل خود تأکید کرد: با توجه به اینکه وام های مسکن روستایی برای مقام سازی و بهسازی در برابر حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله در نظر گرفته شده، روستاییان باید از فرصت ایجاد شده در این رابطه نهایت استفاده را به عمل آورند.
وی سهمیه سال گذشته استان در وام مسکن روستایی را سه هزار و 500 فقره اعلام و خاطرنشان کرد: از این تعداد 2 هزار و 200 متقاضی توانستند از تسهیلات یاد شده استفاده کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین بیشترین متقاضی وام مسکن روستایی در استان را مربوط به شهرستان بوئین زهرا دانست و گفت: این در حالی است که برخی مناطق از جمله الموت، طارم سفلی و شهرستان قزوین از این نوع وام استقبال چندانی نکرده‌اند.

همتیان بیان کرد: یکی از مشکلات بانک‌های عامل استان در حوزه ارائه تسهیلات روستایی، پرداخت نشدن اقساط معوق بانکی از سوی متقاضیان است که در این زمینه نیازمند همراهی روستاییان هستیم.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert