بافت تاریخی فرومد در استان سمنان مرمت می‌شود.

بافت تاریخی فرومد در استان سمنان مرمت می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: بافت تاریخی فرومد مرمت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری‌ها از سمنان، محمد جهانشاهی بعدازظهر امروز در جلسه بررسی بافت‌های تاریخی شهرستان میامی اظهار داشت: احیای بافت‌های تاریخی و حفظ ابنیه و آثار ملی ازجمله رویکردهای این سازمان است.

وی با بیان اینکه مرمت و بازسازی ابنیه تاریخی نقش مؤثری در حفظ و بقای آن دارد افزود: طرح‌های مرمت و بازسازی ابنیه تاریخی در سراسر استان سمنان برنامه‌ریزی‌شده است و متناسب بازمان بافت‌های تاریخی دارای اولویت مرمت می‌شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به اینکه بافت تاریخی فرومد مرمت می‌شود خاطرنشان کرد: این طرح در حدفاصل عمارت آقایان و در حریم درجه‌یک کاروانسرا اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای مرمت بافت تاریخی فرومد ناودان‌های آن نیز اصلاح می‌شود تأکید کرد: برداشت اندودهای فرسوده و الحاقات، اجرای ازاره سنگی و کاهگل و سیم از دیگر اقداماتی است که در این راستا انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:   ساخت پایانه تاکسیرانی باعث کاهش30 در صدی تصادفات شده است

جهانشاهی با اشاره به اینکه این طرح ظرف مدت یک ماه تکمیل می‌شود اذعان کرد: روستای فرومد یکی از روستاهای مهم در حوزه گردشگری است که باید نسبت به ارتقای سطح ظرفیت‌ها در این بخش اهتمام ویژه‌ای بورزیم.

وی ابراز داشت: آرامگاه ابن یمین، شاعر معروف و قطعه سرای بزرگ زبان فارسی نیز در این روستا واقع‌شده است که مورد استقبال بسیاری از گردشگران در ایام نوروز قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان بیان کرد: مسجد جامع باشکوه فرومد بیانگر تاریخ و فرهنگ و تمدن مردم فرومد است.

5/5 - (2 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert