مقاوم سازی مساکن روستایی در کرمانشاه

مقاوم سازی  مساکن روستایی در کرمانشاه
  • تحریریه مقاوم‌سازی افزیر
  • اخبار
  • مدت زمان خواندن مقاله: 2 دقیقه
  • 0 نظر
  • شناسه مقاله: 14167

به گزارش خبرنگار ایرنا، فضل الله رنجبر روز پنجشنبه در اولین جلسه شورای مسکن کرمانشاه که در سرسرای جلسات فرمانداری برگزار شد، از وجود 39 هزار و 815 واحد مسکن روستایی در سطح استان کرمانشاه خبر داد.
وی با اشاره به پائین بودن آمار مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی، اظهار کرد: باید با همکاری بنیاد مسکن کمیته ای برای ارتقاء سطح مقاوم سازی و ترغیب مردم به این مهم تشکیل شود.
رنجبر ادامه داد: برای ماندگاری جمعیت در روستاها و کاهش حاشیه نشینی در شهرها، باید تسهیلات ویژه ای را به امر مقاوم سازی روستایی اختصاص دهیم.
فرماندار کرمانشاه همچنین با بیان اینکه هم اکنون بین 180 تا 200 میلیون ریال تسهیلات به روستاییان برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی پرداخت می شود، گفت: باید به فکر افزایش این رقم باشیم و امیدوارم با کمک نمایندگان استان در مجلس شاهد تصویب افزایش پرداخت تسهیلات مقاوم سازی باشیم.
وی خاطرنشان کرد: امسال 360 فقره پرونده برای دریافت تسهیلات مقاوم سازی به بانک ها معرفی شده اند که تنها 170 مورد منجر به عقد قرارداد شده است.
رنجبر در ادامه یکی دیگر از سیاستهای شورای مسکن شهرستان کرمانشاه را تکمیل پروژه های نیمه تمام مسکن مهر عنوان کرد و افزود: باید به این دست از واحدها مانند شهرک تلاش، مرادآباد و پردیس که نیمه کاره رها شده اند توجه شده و هرچه سریعتر به کارآنها رسیدگی شود.
از جمعیت 2 میلیون نفری استان کرمانشاه حدود یک میلیون نفر در شهرستان کرمانشاه ساکن هستند.

5/5 - (1 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:
تیم تحریریه افزیر

این محتوا توسط تیم مجرب تولید محتوا افزیر تولید و منتشر شده است.

پرسش و پاسخ


بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert