مقاوم سازی ۲۲ هزار مسکن مددجویان روستایی

مدیرکل تامین مسکن و مهندسی ساختمان کمیته امداد از مقاوم سازی ۲۲ هزار واحد مسکن مددجویان روستایی در سال جاری خبر داد و گفت: امسال با همکاری کمیته امداد، سپاه و بنیاد برکت ۱۰ هزار واحد مسکن در ۱۴ استان ساخته می‌شود که این کار شروع شده و تا پایان سال آینده کامل می‌شود.
به گزارش جهان نیوز، ابراهیم بازیان، مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفت وگو با فارس، درباره «ساخت مسکن برای مددجویان این نهاد»، اظهار داشت: کمیته امداد خدمات مختلفی را به مددجویان ارائه می‌دهد و یکی از مهمترین نیازهای مددجویان بحث مسکن است. مالکیت مسکن در جامعه ایرانی یک ارزش است و عمدتا گرایش همه ایرانیان به سمت خانه دار شدن است؛ ضمن اینکه امام خمینی(ره) با فرمان تاسیس بنیاد مسکن و حساب صد امام بر این موضوع تاکید داشتند که نیازمندان بدمسکن را نجات دهید.وی ادامه داد: در این راستا رهبر معظم انقلاب بیان کردند که صدقات مردم را هر چقدر می‌توانید به سمت صدقات ماندگار ببرید که مسکن جزو خدمات ماندگار است. کمیته امداد نزدیک به یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانواده تحت پوشش دارد و تقریبا بیش از ۵۰ درصد خانوارهای تحت پوشش در روستاها سکونت دارند؛ لذا توجه به مسکن این قشر در روستاها جزو اولویت اول کمیته امداد به ویژه در سال جاری است.

بیشتر بخوانید:   مدارس مشهد را مقاوم کنیم

مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد امام خمینی(ره) یادآور شد: باید ۱۵۰ هزار واحد مسکن را برای مددجویان شهری و روستایی تامین کنیم و این کار در طی برنامه ششم کمیته امداد در حال انجام شدن است که امسال سال دوم بوده؛ یعنی ظرف دو سه سال آینده باید براساس این برنامه به مشکل فاقدان مسکن مددجویان کمیته امداد یا مددجویان بدمسکن که مساکن آن‌ها فاقد استحکام هستند؛ توجه کنیم.

بازیان با اشاره به بخش‌های مختلف برنامه‌های تامین مسکن برای مددجویان، خاطرنشان کرد: خدمات ما در بخش مسکن سه بخش دارد. بخشی برای تامین مسکن مددجویان فاقد مسکن و مسکن مقاوم برای مساکن غیرمقاوم، تعمیرات و تکمیل مسکن فاقد امکانات و بخش دیگر، تسهیلات رهن و اجاره از طریق اعطای وام‌های قرض الحسنه برای خرید و مقاوم سازی مسکن است.

مقاوم سازی ۲۲ هزار مسکن روستایی

وی بیان داشت: در سال ۹۷، بیش از ۷۰ هزار خدمات مسکن را در سطح ۳۱ استان ارائه می‌کنیم که از این تعداد ۳۵ هزار خدمت برای تعمیرات مسکن است؛ ضمن اینکه باید ۳۵ هزار واحد را یا خریداری کرده یا بسازیم که از این ۳۵ هزار واحد، نزدیک به ۲۲ هزار واحد روستایی است؛ یعنی در سال جاری ۲۲ هزار واحد مسکن را در روستاها مقاوم سازی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:   زمین وزارتخانه‌ها مسکن مردم می‌شود/طرح جدید بازسازی بافت فرسوده

مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه اعتبار مربوط به ۲۲ هزار واحد مسکن روستایی مربوط به روستاهای محروم مرزی و صعب العبور ۱۲ برابر شده است، گفت: با تفاهم نامه ای که بین کمیته امداد، سپاه و بنیاد برکت انجام شده است، امسال ۱۰ هزار واحد مسکن در ۱۴ استان ساخته می‌شود که این کار شروع شده و تا پایان سال آینده کامل می‌شود؛ ضمن اینکه نزدیک به ۴ هزار واحدمسکن روستایی را تا پایان سال در کرمانشاه تکمیل و به بهره برداری می‌رسانیم.

 

 

 

Rate this post
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert