کرمان| نصب دستگاه‌های زلزله‌نگار در کرمان پیگیری می‌شود

دستگاه‌های زلزله‌نگار در کرمان

نصب دستگاه‌های زلزله‌نگار در کرمان

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته بیش از هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی بازسازی شده است گفت: نصب دستگاه‌های زلزله‌نگار در استان پیگیری می‌شود و با نصب این دستگاه‌ها از زمان و مکان وقوع زلزله زودتر آگاه می‌شویم که در زمان بحران لازم است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، علیرضا رزم‌حسینی امروز در دیدار جمعی از اعضای جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با وی به‌مناسبت هفته هلال‌احمر اظهارداشت: هلال‌احمر یک سازمان مردمی است که به درستی برای خدمت به مردم در زمان‌های بحرانی و حساس پایه‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه هلال‌احمر استان در حوادثی که اتفاق افتاده آمادگی بسیار خوبی داشته است گفت: کرمان استانی حادثه‌خیز و به‌ویژه زلزله‌خیز است و مردم آمادگی خوبی پیدا کردند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته بیش از هزار و 300 واحد مسکونی بازسازی شده است بیان کرد: مقاوم‌سازی در روستاها با جدیت پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه حضور هلال‌احمر در دو زلزله بزرگ سال گذشته در کرمان بسیار به‌موقع بود افزود: ظرفیت هلال‌احمر بسیار بزرگ است و در بحث توانمندسازی مردم هم اگر ورود پیدا کند موفق خواهد بود.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه از طرح‌های هلال‌احمر در استان حمایت می‌کنیم و امیدواریم در سال جاری حادثه‌ای در استان نداشته باشیم عنوان کرد: نصب دستگاه‌های زلزله‌نگار در استان پیگیری می‌شود و با نصب این دستگاه‌ها از زمان و مکان وقوع زلزله زودتر آگاه می‌شویم که در زمان بحران لازم است.

وی با بیان اینکه باید پیش‌بینی‌های لازم برای زمان بحران انجام شود و با شناسایی توانمندی‌ها زمان امدادرسانی به مردم در بحران‌ها را کاهش داد گفت: آموزش در مدارس برای آمادگی در زمان زلزله و بحران بسیار مفید است و باید این آموزش‌ها را ادامه داد و پیگیری کرد.

بیشتر بخوانید:   استفاده از BIM جهت کاهش خسارات زلزله در سازه

5/5 - (7 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert