تهران| نیاز به ۱۲ میلیارد تومان کمک از استان تهران جهت بازسازی قصرشیرین

news

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران با اشاره به لزوم همکاری دستگاه‌های استان تهران برای بازسازی قصرشیرین گفت: ۱۲ میلیارد تومان کمک از استان تهران جهت بازسازی قصرشیرین نیاز است.

به گزارش خبرگزاری‌ها از تهران، نصرالله دهقانی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان تهران که با حضور محمدحسین مقیمی استاندار تهران برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه بازسازی قصر شیرین اظهار داشت: به دنبال زلزله کرمانشاه، در تقسیم‌بندی صورت گرفته بازسازی شهرستان قصرشیرین به استان تهران واگذار شد که تعداد قابل توجهی ماشین‌آلات سبک و سنگین به منطقه اعزام شد.

وی بیان کرد: ظرف مدت 2 ماه کار آواربرداری و آوارگیری منطقه انجام شد و از ابتدای بهمن‌ماه سال گذشته نیز عملیات بازسازی این منطقه آغاز شد که تاکنون از 5100 واحدی که به عهده ما بوده 430 واحد عملیات پی کنی، 300 واحد فندانسیون و 240 واحد در مرحله اسکلت‌سازی هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران با اشاره به واحدهای تحویل داده شده به زلزله‌زدگان افزود: از میان واحدهای احداثی تاکنون 20 خانوار ساکن شدند و کار تعمیرات 200 واحد نیز به پایان رسیده و درصدد هستیم تا سایر واحدها را هم هر چه سریع‌تر به نتیجه برسانیم.

دهقان تصریح کرد: در قصر شیرین از ورود کانکس جلوگیری کردیم، چرا که معضل عمده، ساماندهی و خدمات‌رسانی به آن‌ها است، و بر این اساس 5 میلیون تومان کمک بلاعوض در نقاط شهری و 3 میلیون تومان در نقاط روستایی به کسانی که کانکس دریافت نکردند، پرداخت شد.

وی با اشاره به تحقق تعهدات دولت در مناطق زلزله‌زده گفت: 30 میلیون وام با کارمزد 5 درصد در روستاها و 40 میلیون با همین شرایط در شهرهای زلزله‌زده پرداخت شده، منتهی این مقدار در مجموع برای 70 درصد بازسازی کافی است و برای 30 درصد دیگر نیاز به همکاری و تعامل دستگاه‌ها داریم.

بیشتر بخوانید:   ساخت اتاق تمیز سیار برای اولین بار در جهان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران در پایان با اشاره به لزوم کمک 12 میلیارد تومانی از استان تهران خاطرنشان کرد: انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی، اصناف، اوقاف و غیره در استان تهران کمک کنند تا این کسری 30 درصدی جبران شود، که در صورت تحقق عملیات بازسازی مناطق روستایی را تا پایان تیرماه و مناطق شهری را تا قبل از آبان‌ماه به پایان برسانیم.

5/5 - (2 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert