کتاب اصول تحلیل و طراحی عرشه پل ها با FRP

در سال های اخیر، تقاضاهای زیاد فرصتی برای رشد و توسعه زیرساخت های مواد پلیمیری تقویت شده (FRP) در ساخت سازه های جدید و هم چنین بهسازی و مقاوم سازی سازه هایی که قبل تر ساخته شده اند ایجاد کرد.

کاهش وزن و کاهش هزینه های نگهداری و هم چنین افزایش دوام و عمر از مزیت های استفاده از FRP در عرشه ی پل ها می باشد. تعداد پل های عرشه FRP به دلیل کسب تجربه های خوب از نمونه های قبلی روز به روز افزایش می یابد. برخلاف سایر انواع عرشه های معمولی پانل های FRP به شکل های ساندویچی یا سلول های پیچیده تر میباشند که شناسایی رفتار آن ها را چالش برانگیز تر میکند.

هدف این کتاب این است که به نگرانی ها و چالش های پیش رو در مواجه با این نوع از عرشه ها را پاسخی روشن دهد و به تحلیل و طراحی پل ها بپردازد.

در فصل اول این کتاب به ارزیابی شکل FRP و هسته سینوسی آن ها میپردازد و  فصل دوم  بررسی معیار های مقاومت این نوع از عرشه ها را هدف قرار میدهد.فصل سوم اختصاص به اتصالات برشی عرشه ها داشته و فصل چهرم و پتجم به اعمال بارگذاری بر این نوع از عرشه ها اختصاص می یابد.

در فصل ششم به ارائه راهکار های طراحی با توجه به مشخصات استخراج شده در فصل های یک تا پنج می پردازد و در فصل هفتم برای تکمیل بحث به ارائه یک مثال جامع برای تحلیل و طراحی این نوع از عرشه ها میپردازد.

ویژگی منحصر به فرد این کتاب بررسی ترکیبی از  مدل های تحلیلی، عددی و آزمایشگاهی است تا یک روش تجزیه و تحلیل علمی ارائه دهد.

نام کتاب : FRP Deck and Steel Girder Bridge Systems – Analysis and Design

نویسنده : Julio F. Davalos  و   An Chen  و  Pizhong Qiao

دانلود کتاب Barbero E. J., FRP Deck and Steel Girder Bridge Systems – Analysis and Design, 2013

 

5/5 - (1 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert