پرایمر بتن چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

پرایمر بتن چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
 • تحریریه مقاوم‌سازی افزیر
 • بتن
 • مدت زمان خواندن مقاله: 18 دقیقه
 • 0 نظر
 • شناسه مقاله: 29898

برای محافظت شیمیایی بتن در مقابل عوامل مخرب مانند ترکیبات اسیدی، نمک‌ها، رطوبت و… از انواع محصولات پرایمر بتن استفاده می‌شود. انواع پرایمر بتن با اهداف گوناگون و قابلیت‌های متفاوت طراحی شده‌اند. اما در کل همه آن‌ها وظیفه دارند تا یک سطح مقاوم برای پوشش روی بتن ایجاد کنند. البته همه پرایمرها برای رسیدن به این سطح مقاوم ساختار یکسانی ندارند.

برای پوشاندن سطوح چالش ‌برانگیز که می‌تواند یک سطح صاف و یا یک سطح آسیب‌ دیده بتنی باشد، استفاده از پرایمر بتن در قامت یک چسب نگهدارنده بهترین انتخاب است. پرایمر بتن نوع نگرش مهندسی شده برای ایجاد پوشش‌هایی با چسبندگی زیاد می‌باشد. این ترکیب با پوشاندن سطوح بتنی باعث تقویت ساختار سازه و بهبود شرایط سطح بتن می‌شود.

استفاده از این محصول باعث افزایش هزینه ساخت‌وساز شما خواهد شد. شاید مجبور باشید تا دو برابر بیشتر هزینه کنید، اما این هزینه در مقابل منافع استفاده از پرایمر بتن قابل‌ توجیه شدن است. زیرا پرایمر بتن دو کار مهم انجام می‌دهد. باعث پایدار شدن ساختار بتن می‌شود و در ادامه خود پرایمر تا مدت‌ها نسبت‌ به ماندن بر روی سطح بتن پایدار است.

پرایمر بتن یک چسب رزین مانند است که در حالتی سیال گونه قابلیت نفوذ در عمیق‌ترین منافذ از حجم ترک برداشته و یا رویه صاف و حتی ساختار پیچیده سازه های بتنی را دارد. این ترکیب به‌ سادگی در عمیق‌ترین منافذ بتن نفوذ می‌کند و با پوشاندن این منافذ عمیق پیوند مکانیکی ساختار بتن را تقویت خواهد کرد.

از طرفی این محصول توانایی ایجاد لایه‌های نازک برای ترکیب شیمیایی با لایه ضخیم‌تر بتن را دارد تا با این ترکیب شیمیایی ساختار بسیار محکم‌تر و پایدارتری ایجاد بشود. ساختار بسیار محکم یک ایده‌آل همیشگی در مهندسی عمران است. برای همین است که اکثر پیمانکاران به کاربردن پرایمر را جدی می‌گیرند.

با اجرای پرایمر باندینگ در اصل دو هدف کلی را دنبال می‌کنیم:

 • اول آنکه حضور پرایمر باعث آب‌بندی شدن سطح بتن می‌شود. به ‌این ‌ترتیب کل ساختار بتن برای همیشه از خطر نفوذ آب و رطوبت در امان است.
 • در هدف دوم پرایمر بتن با ایجاد یک پوشش گسترده به‌ عنوان یک اتصال ‌دهنده میان بخش‌های مختلف و گاها تخریب شده از بتن عمل می‌کند.

بتن یک ساختار متخلخل با خواص قلیایی است.معمولاً سطح بتن توانایی پذیرش پوشش‌ها را ندارد. اگر از پرایمر استفاده نکنید، عملاً چیز دیگری برای پوشاندن سطح بتن وجود ندارد. بستر بتن همیشه دارای سوراخ‌هایی هرچند کوچک است. زیرا به ‌اصطلاح بتن درحال نفس‌کشیدن است. قطعا با پوشاندن رویه بتن‌های قدیمی دچار مشکلات جدید و جدی خواهید شد. بستر بتن ممکن است حالتی خشک و یا پوسته‌پوسته داشته باشد که در این حالت توانایی پذیرش پوشش‌هایی کار شده را ندارد.

محصول پیش روی شما یک محصول لایه‌ای از ترکیبات پرایمر است که در هر دو فاز مایع و جامد ارائه شده ‌است. گروه صنعتی افریز از پیشگامان داخلی برای تهیه و تجاری‌سازی پرایمر بتن می‌باشد. انواع پرایمر بتن گروه افریز عملکرد مطلوبی در طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های عمرانی دارند. محصولات این شرکت پویا در گونه‌های پرایمر بتن اپوکسی، پرایمر بتون آکریلیک و پرایمر پایه قیری بتن عرضه می‌شوند.

پرایمر بتن-مقاوم سازی افزیر

معیارها برای انتخاب بهترین پرایمر بتن چیست؟

وقتی با انبوه محصولات در گروه پرایمر بتن مواجه هستید، قطعا قیمت و خرید پرایمر بتن مناسب که آستری کارآمد برای پروژه شما باشد مهم و چالش‌ برانگیز می‌شود. اما نگران نباشید. کافی است دستورالعمل‌های زیر را رعایت کنید تا به بهترین پرایمر مناسب پروژه‌های تخصصی خودتان رسیده باشید.

اصولا بهترین آستر برای پوشش سطوح بتنی وجود ندارد. زیرا قطعا نمی‌توانیم متریال کاملاً ایده‌آل با دورنمای شرایط پروژه داشته باشیم. در این حالت باید به سمت استفاده از متریال هایی بروید که با اهداف پروژه مطابقت داشته باشند. سطح بتن قطعا حجم گرد و غبار زیاد در شرایطی کاملاً متخلخل دارد. این سطوح را باید برای انبوه عملیات‌ها مانند رنگ‌آمیزی، کف‌سازی و… آماده کنید. قطعا برای آماده‌سازی سطح بتن نیاز به استفاده از آسترهایی مناسب دارید. در غیر این صورت و با انتخاب یک پوشش اشتباه و بی‌کیفیت مستلزم صرف هزینه قابل‌توجه و بی‌اثر هستید.

آسترهای کف‌سازی بتن محصول گروه افزیر با عیار بالا یک گزینه ایده‌آل برای انبوه پروژه‌های عمرانی هستند تا در مدت‌ زمانی کم و با صرف هزینه‌ای اندک پروژه آسترکشی انواع سطوح بتنی در شرایط متخلخل را انجام بدهید. محصولات گروه افریز برای رسیدن به ساختارهای مقاوم بتن طراحی شده‌اند. این محصولات مناسب انبوه پروژه‌ها در نیازهای مسکونی، صنعتی و تجاری هستند.

برای محافظت از هر نوع کف‌پوش بتن و همچنین افزایش عمر مفید کفپوش ها چه در پروژه‌های تازه ساخته‌ شده و یا عملیات‌های بازسازی و کف‌پوش‌های بتنی تعمیر شده باشید، نیاز به انواع پرایمر بتن دارید. درزگیری بتن از الزامات کلیدی برای محافظت سطوح در مقابل عوامل فرسایشی مانند اشعه ماورا بنفش، تغییر رنگ مواد، شیمیایی پاک‌کننده و موارد دیگر است. حضور پرایمر بتن به عنوان یک درزگیر قدرتمند، بهترین ایده در تقابل با این جریانات فرسایشی می‌باشد.

علاوه ‌بر این حضور یک آستر خوب و حرفه‌ای به ‌عنوان یک پایه‌ی محکم برای سطح بتن عمل می‌کند. پایه‌ای که از نفوذ گرد و خاک و حتی اثر رطوبت در عمق بتن جلوگیری خواهد کرد. انواع پرایمر بتن به ‌قرار زیر هستند:

پرایمر بتن اپوکسی چیست؟

پرایمر بتن اپوکسی یک ترکیب شیمیایی بر پایه استفاده از رزین اپوکسی است که غیر حلال در آب است و مناسب استفاده بر روی سطوح بتنی، سطوح سیمانی، کف‌پوش‌های ساخته ‌شده از ترکیبات سولفات کلسیم و یا ترکیبات صاف‌کننده می‌باشد. پرایمر اپوکسی برای ایجاد یک لایه آستر قدرتمند و یکپارچه بر روی اکثر بسترهای خشک، خصوصاً سطوح صاف و کاملاً متراکم مناسب است.

مزایای استفاده از پرایمر بتن اپوکسی

 • بر روی سطوح بتنی قابلیت چسبندگی بسیار خوبی دارد
 • در مقابل نفوذ بخار آب مقاوم است
 • توانایی پوشاندن سطوح مرطوب را دارد
 • باعث بهبود چسبندگی عایق‌های رطوبتی و پوشش‌های آکریلیک می‌شود
 • از ایجاد برآمدگی و یا جدا شدن سطح بتن بر اثر فرسایش گرد و خاک و یا رطوبت جلوگیری می‌کند
 • ترکیبی کاملاً ضدآب است
 • از بتن در مقابل شرایط کربناته شدن محافظت می‌کند
 • مراحل اجرای آن سریع و شرایط استفاده از آن آسان است

پرایمر بتن-مقاوم سازی افزیر

کاربرد پرایمر‌بتن اپوکسی کدام است؟

 • یک آستر مناسب برای مقدمات در تعمیر بتن‌های آسیب‌ دیده است. همچنین قبل ‌از آغاز به استفاده از محصولات کف‌سازی مانند رنگ‌آمیزی و یا اجرای کف‌پوش‌ها مانند سنگ و موزاییک می‌توانید از این پرایمر استفاده کنید.
 • می‌تواند به ‌عنوان یک عامل اتصال در یکپارچه کردن سطوح بتنی استفاده بشود.

دستورالعمل‌های استفاده از پرایمر بتن اپوکسی

اگر قصد استفاده از پرایمر اپوکسی مخصوص بتن بر روی سطوح بتنی و یا مراحل کف‌سازی دارید، لازم است تا چند نکته کلیدی را رعایت کنید. در یک دستورالعمل گام‌به‌گام مراحل اجرای درست بتونه‌کاری با پرایمر اپوکسی بتن را تشریح می‌کنیم:

 • آماده‌سازی سطح بتن: آماده‌سازی سطح بتن قبل ‌از اعمال پرایمر یک مرحله کلیدی است. در صورت عدم آماده‌سازی مناسب خطر حضور رطوبت بر روی سطح بتن وجود دارد که در این ‌صورت بستر کار شده نمی‌تواند محافظت لازم را ایجاد کند. بنابراین لازم است تا سطح بتن را به ‌طور کامل از هرگونه رسوبات، کثیفی و البته رطوبت پاک‌سازی کنید.
 • باید تمام چربی‌ها، هر نوع ترکیب روغنی، هر مقدار گرد و غبار و سایر آلودگی‌ها را از روی سطح بتن پاک کنید. ممکن است سطح بتن که در عملیات بازسازی قرار دارد دارای پوشش‌هایی از قبل باشد. لازم است تا روکش‌های قدیمی بتن را به‌ طور کامل زبر کنید. پس‌ از زبر شدن روکش‌های قدیمی باید مجدداً سطح بتن را تمیز کنید.
 • پر کردن فضاهای تخریب‌ شده پس‌ از پایان پاک‌سازی. باید سطح بستر را از وجود هرگونه ناهماهنگی پاک کنید. سطح کار باید کاملاً صاف باشد. قطعا حجم بتن پیش روی شما چنین سطح صافی ندارد. زیرا سطح بتن مملو از سوراخ‌ها و ترک‌های ریز و درشت و منافذ است. توصیه می‌شود تا قبل ‌از کار با پرایمر اپوکسی تمام سوراخ‌ها و ترک‌ها و هر گونه مدخل دیگری را پر کنید.
 • پرایمربتن اپوکسی را آماده کنید. پس‌ از پایان پاک‌سازی و یکدست کردن سطح بتن نوبت به آماده‌سازی پرایمر بتن اپوکسی می‌رسد. پرایمر اپوکسی به شکل ترکیبات جدا از هم عرضه می‌شود که باید با نسبت مناسب آنها را مخلوط کنید. عدم دقت در رعایت نسبت مناسب هنگام آماده‌سازی پرایمر  اپوکسی خطر سخت شدن ناقص و یا چسبندگی نامناسب وجود دارد. لطفاً برای رسیدن به نسبت اختلاط مناسب از اطلاعات درج‌ شده در برگه راهنمای سازنده استفاده کنید.

باید مخلوط تهیه‌ شده را با دقت و به ‌اندازه کافی هم بزنید. لازم است تا در طول هم زدن حداقل یک الی دو بار حجم اپوکسی ساخته ‌شده را تست کنید تا از کیفیت و یکدست شدن ترکیب نهایی اطمینان داشته باشید. مخلوط تهیه ‌شده از پرایمر‌بتن اپوکسی طول مدت ‌زمان عمل آوری کوتاهی دارد. این بدان معنی است که ترکیب پیش روی شما به ‌سرعت سخت می‌شود. پس باید پس‌ از آماده‌سازی سرعت‌ عمل مناسب داشته باشید و آن را قبل‌ از سخت شدن بر روی سطوح بپوشانید. توصیه می‌شود که هر بار مقدار کمی از پرایمر  اپوکسی بسازید تا در حین پوشاندن سطوح بتنی با مشکل مواجه نشوید.

پرایمر‌بتن اپوکسی را بر روی سطوح بپوشانید. سرعت ‌عمل در پوشاندن سطوح به وسیله پرایمر اپوکسی اهمیت زیادی دارد. اما دلیل نمی‌شود تا در این مرحله دقت عمل کافی نداشته باشید. برای پوشاندن پرایمر بتون اپوکسی بر روی سطوح باید از غلتک پوشش خاصی که برای این منظور طراحی شده ‌است استفاده کنید. در حین پوشاندن مراقب باشید که حباب‌های هوا در میان لایه‌های کار شده باقی نماند. توصیه می‌شود تا در صورت نیاز پس‌ از خشک شدن لایه اول با همان روش کار شده‌ی روکش اپوکسی لایه دوم را اعمال کنید.

پرایمر اپوکسی بتن-مقاوم سازی افزیر

قیمت پرایمر بتن اپوکسی در بازار جهانی چقدر است؟

پرایمر بتن اپوکسی از متریال‌های شناخته ‌شده است. تا سال 2017 ارزش بازار این متریال شیمیایی چیزی بالغ ‌بر 8.01 میلیارد دلار بود و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 2023 ارزش این فرآورده حجم بازاری به مقدار 10.91 میلیارد دلار داشته باشد. در حال حاضر شاهد هرچه مطرح شدن این نوع پرایمر هستیم. تقاضای جهانی برای خرید و فروش پرایمر بتن اپوکسی درحال افزایش است. قابلیت‌های گسترده کاربردی، تاثیر در کاهش ترک بتن و مقاومت در برابر خوردگی از عوامل کلیدی در هرچه محبوب‌تر شدن پرایمر بتن اپوکسی می‌باشد.

پرایمر بتن اپوکسی در اصل یک درزگیر فوق‌العاده قدرتمند و کارآمد است که می‌تواند یک سطح کاملاً صاف و بدون متخلخل بر روی لایه‌های بتن ایجاد کند. پرایمر بتن اپوکسی دارای ظرفیت چسبندگی بسیار خوبی است و توانایی کار شدن بر روی عموم سطوح عمرانی مانند فلزات، بتن، سیمان، چوب، فایبرگلاس و… را دارد. این ترکیب اپوکسی از قابلیت ویژه ضدآب و ضد خوردگی دارد و قطعا از سطوح عمرانی در مقابل چنین عوامل فرسایشی محافظت می‌کند. کاربرد این محصول بسیار متنوع است. از این ترکیب پوششی در انواع صنایع مانند ساختمان‌سازی، ساخت‌وسازهای گسترده عمرانی، خودروسازی، ساخت تجهیزات دریایی، طراحی ماشین‌آلات و… استفاده می‌شود.

پرایمر پایه قیری بتن چیست؟

پرایمر پایه قیری بتن یک محصول عمرانی است که تماماً از قیر طی یک فرایند خاص صنعتی‌ شده تهیه ‌شده است. این محلول قیر قابلیت خشک شدن سریع دارد و برای بهبود شرایط چسبندگی سطوح برپایه‌ی ایجاد بسترهای ضدآب استفاده می‌شود. پرایمر پایه قیری بتن با هدف تقویت استحکام سازه طراحی نشده ‌است. بلکه یک درزگیر عالی برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت می‌باشد. از این پرایمر می‌توانید بر روی سطوح بتنی، بنایی، چوبی و… استفاده کنید. قیمت پرایمر قیری، با توجه به کیفیت محصول و قیمت دلار تعیین می گردد؛ شرکت افزیر یکی ازشرکت های با تجربه در زمینۀ فروش پرایمر قیری است.

شرایط کاربرد پرایمر قیری بتن

پرایمر بتن را بر روی سطوح متخلخل استفاده می‌کنند تا قابلیت چسبندگی آن را تقویت کنند. از این ترکیب می‌توانید برای پر کردن درز سقف‌ها و کف‌های بتنی، روکش‌های سیمانی، نمد قیری، آسفالت بالستیک، آهن راه راه و فولاد هوازده استفاده کنید. در کل برای هر مکانی که تحت تأثیر نفوذ آب قرار دارد و باید در یک پروسه آببندی اصلاح بشود، می‌توانیم از پرایمر بتن قیری در حجم و مقدارهای متنوع استفاده کنیم.

مزایای استفاده از پرایمربتن قیر جسیت؟

 • این پرایمر بتن قابلیت چسبندگی بین غشاها و پوشش‌های ورقی ساخته ‌شده از قیر را بهبود می‌بخشد.
 • اگر چه این ترکیب بر پایه قیر است، اما به شکل سرد استفاده می‌شود و برای پوشاندن سطوح نیازی به گرمایش ندارد.
 • در ترکیب این پرایمر  از یک ماده افزودنی باندینگ با خاصیت نفوذ عالی استفاده ‌شده است تا محلول قیر را در عمیق‌ترین فضاها برساند.
 • این پرایمر بتن قابلیت چسبندگی عالی با سطوح بتنی دارد و حتی می‌توانید از آن در پوشاندن ملات کف سنگ‌های متخلخل و یا بسترهای بتن آهکی استفاده کنید.

روش استفاده از پرایمر پایه قیری بتن چگونه است؟

از پرایمر قیری بتن نباید در محیط خیلی سرد و یا خیلی گرم استفاده کنید. دمای مطلوب کار با این محصول در محدوده 5 الی 55 درجه سانتی‌گراد است. برای استفاده از پرایمر قیری ممکن است با شرایط متفاوت مواجه باشید که قطعا با توجه به شرایط کار پروژه تعیین می‌شود. اما درکل می‌توانیم روش استفاده از پرایمر بتن قیر را در دستورالعمل زیر مطرح کنیم:

 • آماده‌سازی سطح کار: سطح کار باید به ‌طور کامل تمیز و پاکیزه باشد. هرگونه آلایندگی اعم از گرد و خاک، آثار ترکیبات برجا مانده از پرایمری‌های قدیمی، روغن، گریس و… باید تمیز بشوند. در عین ‌حال لازم است تا سطح کار شرایطی کاملاً صاف و یکدست داشته باشد. لذا هرگونه عیوب در سطح کار اعم از برآمدگی سر میخ، بتن ناصاف، بخش‌های شکسته‌ شده و یا ترک برداشته را باید با روش‌های مناسب مانند استفاده از ملات ترمیم‌کننده حذف کنید. در نهایت قبل ‌از آغاز به کار برای پوشاندن سطوح به وسیله پرایمر قیری باید تمام سطح کار را خشک کنید. رطوبت مانع از آسترکاری کامل و حرفه‌ای می‌شود.
 • روش کار برای پوشاندن سطوح: پرایمر بتن قیر را در داخل یک سطل با حجم مناسب ریخته و به مدت چند دقیقه به ‌خوبی هم بزنید تا در نهایت یک ترکیب یکدست تهیه بشود. برای پوشاندن پرایمر قیر باید از برس و یا غلطک‌های مخصوص اینکار استفاده کنید. غلطک را به پرایمر آغشته کنید و به شکل منظم و مدیریت ‌شده بر روی تمام سطوح در صفحاتی یکنواخت بمالید. پس از خشک شدن لایه اول می توانید لایه دوم پرایمر قیر را اعمال کنید.

پرایمر آکریلیکی چیست؟

یرایمر آکریلیک یک نوع پرایمر بتن است که به شکل مایع بر پایه استفاده از آب تهیه می‌شود. این پرایمر ویژگی‌های باند بالایی دارد و یک ترکیب مقدماتی برای پوشش نهایی بتن است تا سطح کار را برای اعمال کف‌پوش‌ها و یا دیگر مواد تعمیر بتن آماده کرده باشد.

کاربرد پرایمر آکریلیک چیست؟ پرایمر آکریلیک برای افزایش چسبندگی در ترکیبات سیمان استفاده می‌شود. این پرایمر با قابلیت نفوذپذیری عالی در فضای زیر لایه‌های بتنی می‌تواند مقدار چسبندگی سیمان را افزایش بدهد پپرایمر آکریلیک برای کنترل مکش زیر لایه بتن استفاده می‌شود. حضور این پرایمر از خشک شدن زود هنگام بتن جلوگیری می‌کند و در فرآیندی مرحله‌ای در خشک شدن دیرهنگام، قابلیت چسبندگی آن را بهبود می‌بخشد.

پرایمر آکریلیک در مقابل شرایط قلیایی محیط بسیار مقاوم است و مانع از آسیب بتن در محیط قلیایی می‌شود. از این پرایمر به شکل گسترده در سطوح با درجه PH بسیار بالا از حدود 6 الی 13 استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از پرایمر آکریلیک چیست؟

 • با کنترل مکش آب در بسترهای بتنی از خشک شدن زودرس بتن جلوگیری می‌کند.
 • قابلیت چسبندگی ترکیبات سیمانی را افزایش می‌دهد.
 • از میزان تخلخل در لایه‌های زیرین بتن می‌کاهد.
 • باعث کاهش پدیده گلدهی در سطح بتن می‌شود.
 • سطح بتن را نسبت ‌به نفوذ بخار مقاوم می‌کند.

 

پرایمر آکرلیکی بتن- مقاوم سازی افزیر

کاربرد پرایمر بتن آکریلیک کدام است؟

از پرایمر آکریلیک در آماده‌سازی سطوح بتنی قطعات از پیش‌ ساخته شده استفاده می‌شود. همچنین این ترکیب مناسب استفاده برای کف‌پوش بتنی، ساخت بلوک‌های بتنی، گچکاری، پوشاندن آجر و نمای سیمان الیافی است. درعین‌حال می‌توانید از این پرایمر بر روی سطوحی که از قبل رنگ‌آمیزی شده‌اند اما شرایط سالمی دارند استفاده کنید.

پرایمر آکریلیک مناسب استفاده در ساختمان‌های شیب‌دار، هتل‌ها و استراحتگاه‌ها، آپارتمان‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس، طراحی پارکینگ‌های سرباز و حتی منازل مسکونی می‌باشد.

روش استفاده از پرایمر  آکریلیک چگونه است؟

 • آماده‌سازی سطح (کاربرد به ‌عنوان کف‌پوش): پرایمر آکریلیک مخصوص کار بر روی بتن‌های آماده ‌شده است. از این ترکیب نمی‌توانید در مراحل ساختن بتن استفاده کنید. لذا پس‌ از تکمیل مراحل بتن‌ریزی و ایجاد سطوح نهایی ساختار بتنی است که می‌توانید از پرایمر آکریلیک استفاده کنید. سطح کار باید کاملاً خشک با حالتی متخلخل، تمیز، سالم و عاری از روغن، گرد و غبار، ماستیک و هر گونه ناخالصی دیگر باشد. در صورت لزوم بهتر است تا سطح کار را با روش سنگ‌زنی تمیز کنید. برای تمیز کردن سطح بتن نمی‌توانید از ترکیبات اسیدی استفاده کنید.
 • آماده‌سازی سطح (مرحله تعمیر بتن): تمام سطح بستر بتن باید شرایطی تمیز، کاملاً خشک و از نظر ساختاری سالم باشد. هرگونه آلایندگی که مستعد تخریب اتصال پرایمری بتن است را باید از روی سطح پاک کنیم. یکدست شدن سطح کار اهمیت زیادی دارد. بنابراین باید هرگونه برآمدگی مانند سنگدانه‌های درشت را حذف کنید. باید بتن‌هایی که در پشت آرماتورها هستند را شکسته و هر آرماتور را به‌طور کامل صیقل شده تمیز کنید.
 • آماده‌سازی پرایمر آکریلیکی: برای اجرای کف‌پوش ظرف محلول پرایمری آکریلیک را به ‌خوبی تکان بدهید. مطمئن شوید که هیچ رسوبی در انتهای ظرف وجود ندارد و پس ‌از تکان دادن شما تمام ترکیب پرایمر آکریلیک مخلوط شده ‌است. سپس محلول را در یک ظرف با حجم مناسب ریخته و طبق دستورالعمل سازنده به محلول مقداری آب با حجم کافی اضافه کنید. با استفاده از یک همزن برقی کل محلول را مخلوط کنید. اگر قصد آستر کردن یک بتن معمولی دارید به نسبت برابر از آب در پرایمر آکریلیک اضافه کنید. اما اگر برای سطوح بتنی که جذب بیشتری دارند قصد تهیه آستر آکریلیک دارید، می‌توانید از مخلوط یک قسمت پرایمر با سه قسمت آب مخلوط کنید.
 • در صورتیکه لازم است تا از چندین مرحله آستر پرایمر آکریلیک استفاده کنید، هربار اجازه بدهید تا آستر قبلی به ‌طور کامل خشک بشود. پس‌از خشک شدن لایه اول به شکلی که دیگر حالت چسبندگی نداشته باشد، می‌توانید لایه‌های بعدی را اضافه کنید. برای پوشش پرایمر آکریلیک بر روی سطح بتن می‌توانید از فرچه با موی نرم استفاده کنید. غلتک نقاشی ساختمان مناسب کار با پرایمر آکلیریک نیست.
 • آماده‌سازی پرایمر آکریلیک در تعمیر بتن: پرایمر آکریلیک را به نسبت یک قسمت پرایمر و سه قسمت آب رقیق کنید و ترکیب به ‌دست ‌آمده را بر تمام سطوح بتنی تحت تعمیر بمالید. زمانیکه آستر پرایمر آکریلیک درحال خشک شدن است و درست قبل‌ از خشک شدن کامل از مواد ترمیم بتن بر روی سطح کار استفاده کنید.

نگاهی به بازار پرایمر بتن در عرصه‌های جهانی

بازار پرایمر بتن در عرصه‌های جهانی در حال بزرگ شدن است. تا سال 2020 بازار جهانی پرایمر بالغ‌بر 19.8 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده بود. این در حالی است که کارشناسان انتظار دارند تا ارزش بازار پرایمر به رقم 29.9 میلیارد دلاری تا سال 2027 افزایش پیدا کند.

لغت پرایمر به‌ معنای اول است. این لغت به کاربرد مقدماتی و اولیه این ترکیبات اشاره دارد. در واقع انواع پرایمر اولین پوششی هستند که قبل از هر مرحله مانند رنگ‌آمیزی، کف‌سازی و… بر روی سطوح بتن فولادی، الوار و… اعمال می‌شوند. پرایمر یک پوشش مقدماتی است که سطح کار را برای پذیرش رنگ و یا کف‌سازی آماده می‌کند. این ترکیب در مقدمات هر نوع پرداخت نهایی بتن بسیار متداول است و قطعا این متداول شدن بر توسعه بازار پرایمر بتن تاثیر گذاشته‌ است.

البته قیمت پرایمر بتن با موانع جدی مانند قیمت مواد اولیه مواجه است. به هر صورت پرایمر بتن از مشتقات نفتی است که به روش‌های مستقیم و یا غیرمستقیم تحت بازار جهانی نفت قرار دارد. پیش‌بینی افزایش قیمت نفت در سال‌های آینده قطعاً به روند تولید تا هزینه تمام‌شده مواد اولیه انواع پرایمر بتن تاثیرگذار است.

مواد اولیه تولید پرایمر بتن شامل جزئیاتی مانند ساخت پوشش‌ها، رنگ‌ها، رزین‌ها، رنگدانه‌ها، انواع پرکننده‌ها، ترکیبات مکمل و همچنین حلال‌ها می‌باشد. قطعا نوسان قیمت در تهیه این موارد بر روی قیمت پرایمر بتن تاثیرگذار است. قیمت پرایمر بتن اپوکسی کاملاً تحت تاثیر قیمت جهانی نفت قرار دارد. بازار فروش پرایمر بتن اپوکسی تحت تاثیر نوسان هزینه‌های بالای تهیه اپوکسی و ترکیبات مختلف مانند آکریلیک، آلکید و حتی اورتان شکننده است.

در حال ‌حاضر انتظار داریم که صنعت ساختمان‌سازی بخش بزرگی از بازار مصرف پرایمر بتن را پوشش دهد. پرایمر بتن اپوکسی بهترین انتخاب برای صنعت ساختمان‌سازی است. زیرا از این پرایمر، به‌وفور برای کاربردهایی همچون کف‌سازی سطوح بتنی، سنگ‌کاری و… استفاده می‌شود. به هر صورت تا زمانی‌ که صنعت ساختمان‌سازی در حال ‌توسعه است، باید انتظار بزرگ شدن بازار پرایمر بتن را داشته ‌باشیم.

شرایط فروش انواع پرایمر بتن با کیفیت عالی در گروه افریز

انواع پرایمر بتن محصول گروه افریز در کیفیت عالی تهیه شده‌ است تا مصرف‌کننده نهایی قبل ‌از شروع عملیات آستر زنی از محصول کامل و با کیفیتی برخوردار است. اگر به هر نوع پرایمر بتن اعم از پرایمر بتن اپوکسی، پرایمر پایه قیری بتن و یا پرایمر آکریلیکی با هر شرایط کاری در بتونه‌کاری بتن و یا ایجاد یک پوشش کامل بتن نیاز داشته باشید، مطمئن باشید که می‌توانید محصول مناسب، با کیفیت حرفه ای را از سری تولیدات گروه افریز پیدا کنید.

شرکت افریز مجری حرفه‌ای فروش پرایمر بتن تمام محصولات خود را با استانداردهای جهانی عرضه میکند و همگی آنها قابلیت چسبندگی عالی در کنار توانایی پوشش کامل بتن را دارند. استفاده از سری محصولات پرایمر بتن شرکت افریز راه‌حل کلیدی است تا ایده‌های مقرون ‌به ‌صرفه برای تکمیل پروژه‌های عمرانی خود داشته باشید. هر پرایمر تهیه‌ شده در گروه افریز به گونه‌ای طراحی ‌شده است تا مقاومت سطوح بتنی در مقابل گرد و غبار بهبود بخشیده، طول عمر ساختار بتنی را افزایش بدهد و ساختار نهایی بتن را مقاوم‌تر سازد.

طیف محصولات پرایمر بتن تجاری شده گروه افریز بسیار گسترده ‌است و برای تمام نیازهای عمرانی یک محصول تخصصی پیش‌بینی ‌شده است. بنابراین شما می‌توانید با خیالی آسوده پرایمر بتن درجه یک را برای بهبود خواص سطح بتن در پروژه‌های خود از سری محصولات گروه افریز تهیه نمایید و جریانی از یک پروژه عمرانی کاملاً حرفه‌ای را مدیریت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:
تیم تحریریه افزیر

این محتوا توسط تیم مجرب تولید محتوا افزیر تولید و منتشر شده است.

پرسش و پاسخ


بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert