ضرورت حمایت همه جانبه شهرداری از احیا بافت فرسوده

ضرورت حمایت همه جانبه شهرداری از احیا بافت فرسوده
  • تحریریه مقاوم‌سازی افزیر
  • اخبار
  • مدت زمان خواندن مقاله: 2 دقیقه
  • 0 نظر
  • شناسه مقاله: 18242
یک کارشناس مسکن با بیان اینکه شهردار جدید تهران در جایگاه یک متخصص شهری است که چاره ای جز ایجاد محدودیت در صدور پروانه‌های ساخت ندارد؛ گفت: شهردار جدید پایتخت با رویکردهای توسعه پایدار به دنبال آن است که محدودیت‌هایی در روند صدور پروانه‌های ساختمانی صادرکند، اما باید دقت کرد که این امر سبب افزایش قیمت مسکن نشود.
به گزارش«صما» محمد مهدی مافی، عضو انجمن انبوه سازان استان تهران درگفت وگو «صما» با اشاره به اقدام اخیر شهردار پایتخت مبنی بر جمع‌آوری کارگاه‌های عمرانی اضافه از پایتخت، گفت: با توجه به اینکه در سطح شهر با پروژه‌های عمرانی بی‌شماری مواجه هستیم که تکمیل آن‌ها با عدم تخصیص بودجه، عدم توجیه سرمایه گذاری، بی اثر بودن پروژه و… با مشکل مواجه شده است، لذا راهی جز تعطیلی آن‌ها برای دستگاه مدیریت شهری باقی نمی‌ماند و براین اساس تصمیم شهرداری برای جمع آوری آن‌ها مطلوب و به نفع پایتخت خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه طی ماه‌های اخیر مسکن با رشد فزاینده‌ای مواجه شده است؛ درعین حال درباره سیاست‌های شهردار جدید تهران درحوزه ساخت وساز گفت: شهردار جدید تهران درجایگاه یک متخصص بنا دارد که اساسا شهر تهران را برمبنای توسعه پایدار ورعایت مولفه های زیست محیطی اداره کند و این امر باعث می‌شود که چاره ای جز ایجاد محدودیت در صدور پروانه‌های ساخت نداشته باشد.

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران با تاکید براینکه بدون شک رویکرد جدید شهرداری تهران سبب حفظ حقوق شهروندان و زیست‌پذیر شدن سکونت در شهر تهران می‌شود، درعین حال تاکید کرد: اما باید در نظر گرفت که این سیاست سبب افزایش قیمت مسکن درکلان شهر تهران می‌شود.

مافی تاکید کرد: براین اساس پیشنهاد می‌شود که برای جلوگیری از این قضیه، شهرداری تهران برای تسریع در روند احیای بافت‌های فرسوده اقدامات عاجل انجام شود تا از این طریق موازانه ای ایجاد شود و این امر نقش تعدیل کننده و کنترل کننده قیمت مسکن داشته باشد.

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران تاکید کرد: چنانچه همزمان با ایجاد محدویت در صدور پروانه ساختمانی، تدابیر لازم برای تسریع در روند بازآفرینی بافت‌های فرسوده دیده نشود، شاهد افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها در بازار مسکن خواهیم بود.

منبع: صما

5/5 - (2 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:
تیم تحریریه افزیر

این محتوا توسط تیم مجرب تولید محتوا افزیر تولید و منتشر شده است.

پرسش و پاسخ


بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert