توری پشت سنگ چیست و چه کاربردهایی دارد؟

توری پشت سنگ چیست و چه کاربردهایی دارد؟

توری فایبرگلاس موارد کاربرد بسیار زیادی در فعالیت‌های عمرانی دارد. از جمله کاربردهای توری فایبرگلاس می‌توان به توری پشت سنگ اشاره نمود. توری فایبرگلاس پشت سنگ، از دسته مش‌های FRP ساخته شده از الیاف شیشه و رزین هستند که سنگ را در برابر انواع عوامل مخرب از جمله رطوبت، حرارت، حملات قلیایی و… مقاوم می‌سازد. توری فایبرگلاس پشت سنگ، اتصال سنگ به ملات پشت را تضمین می‌کند. بدین ترتیب سنگ در دراز مدت، با قدرت تمام در جای خود پایدار باقی می‌ماند. توری فایبرگلاس پشت سنگ، از وقوع ترک یا شکستگی ناشی از تغییرات دمایی محیط و… در سنگ جلوگیری می‌کند. این ‌توری که تماماً از کامپوزیت فایبرگلاس در ساختاری سبک و منعطف تهیه می‌شود، برای پوشاندن سطوح با اهداف گوناگون مناسب است. در مهندسی کلاسیک از انواع توری فلزی برای ایجاد ساختارهای پوشش سطوح عمرانی استفاده می‌شود. اما این مش‌های فلزی حجیم، سنگین و گران قیمت هستند. لکن مش فایبرگلاس سبک، عملکرد چنین فعالیت‌هایی را متحول کرده‌ است. مش فایبرگلاس ساختاری مقاوم، ماندگار، سبک و بسیار انعطاف ‌پذیر است. چنین متریالی می‌تواند یک پوشش ایده‌آل برای ملات کشی و ایجاد لایه‌های متفاوت بر روی سطوح ساختمانی باشد. قبل از خرید مش فایبرگلاس و استفاده آن به عنوان توری پشت سنگ پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

توری پشت سنگ چیست؟

توری پشت سنگ نوعی ساختار مشبک تهیه ‌شده از رشته‌های نازک کامپوزیتی است که در فرآیند تولید بسیاری از سنگ‌های ساختمانی استفاده می‌شود. حضور این توری ها برای تقویت و استحکام سنگ‌های ساختمانی بسیار مهم است. معمولاً این توری‌ها در محل کارخانه تولید سنگ همراه با رزین‌های اپوکسی در پشت سنگ‌ها نصب می‌شوند.
حضور توری پشت سنگ باعث افزایش مقاومت فیزیکی سنگ شده و درنتیجه باعث می‌شود تا سطح پهن اما نازک سنگ در مقابل فشارهای مکانیکی استحکام بالاتری داشته باشد. در عین ‌حال با نصب توری پشت سنگ میزان چسبندگی سنگ در هنگام نصب شدن بر روی سطوح ساختمانی افزایش پیدا می‌کند.
اگرچه ایده‌های متنوعی برای تولید توری پشت سنگ مطرح است، اما معمولاً این توری ها را از جنس فایبرگلاس تهیه می‌کنند. چرا که توری فایبرگلاس بدون تاثیر در وزن و یا ضخامت سنگ می‌تواند قابلیت‌های فیزیکی و مقاومت مکانیکی آن را ارتقا بخشد. حضور توری پشت سنگ از جنس کامپوزیت الیاف شیشه‌ای باعث ایجاد ساختاری یکپارچه در قطعات سنگی خواهد شد. چنین ساختاری در مقابل فشارهای سنگین مکانیکی و یا ضربه‌های ناگهانی مقاوم است و دچار شکستگی نمی‌شود.

پیشنهاد برای مطالعه

نحوه اجرای صحیح توری فایبرگلاس

با فرآوری نصب توری پشت سنگ از صفحه‌های نازک سنگ‌های پهن ساختمانی در هنگام پولیش کاری، حمل‌ونقل، نصب شدن و حتی پس‌ از اتمام عملیات ساخت محافظت خواهیم کرد. برای اتصال توری پشت سنگ از رزین‌های اپوکسی استفاده می‌کنند. رزین اپوکسی نوعی چسب پلیمری مقاوم است که پس‌ از خشک شدن ساختاری یکپارچه را ایجاد خواهد کرد. در عین ‌حال این رزین پلیمری در مقابل هر نوع تهاجم شیمیایی مقاوم است. البته رزین اپوکسی برای اتصال توری فایبرگلاس پشت سنگ با رزین اپوکسی متداول در دیگر فعالیت‌های عمرانی و صنعتی متفاوت است. زیرا این رزین دارای هاردنر یا خشک‌ کننده می‌باشد.

توری پشت سنگ - مقاوم سازی افزیر

استفاده از توری فایبرگلاس در پشت سنگ چه اهمیتی دارد؟

سنگ متریال گران ‌بها و ارزشمندی در فعالیت‌های ساختمان‌ سازی است. سنگ‌های ساختمانی برای ایجاد ظاهری زیبا و یا سطوح صاف و تراز شده در عموم فضاهای عمرانی استفاده می‌شوند. هر اندازه ابعاد سنگ ساختمانی بزرگ‌تر باشد مراحل نصب ساده‌تر است و ظاهر نهایی کار زیباتر خواهد شد. در عین ‌حال به مقدار چسبندگی کاملاً مطمئن سنگ با ملات ها مانند سیمان نیاز داریم. در غیر این صورت سنگ‌های پهن زیر فشار سنگین وزن خودشان می‌شکنند و یا تحت تاثیر بارهای ضربه‌ای و دایمی خرد می‌شوند. اهمیت استفاده از توری پشت سنگ برای حفاظت از سطوح سنگ‌کاری شده ‌است. اهمیت این‌ موضوع را در موارد زیر تشریح کرده‌ایم:

 • مقدار مقاومت سنگ در مقابل رطوبت را زیاد می‌کند. به ‌این ‌ترتیب سنگ نصب‌ شده تحت تاثیر رطوبت و یا جریان آب مقاوم است و از جای خود جدا نمی‌شود.
 •  مقدار مقاومت کششی سنگ را افزایش می‌دهد. سنگ فرآوری شده با مش فایبرگلاس تحمل بالاتری در مقابل فشارهای مستقیم و دائمی دارد.
 •  مقاومت سنگ در مقابل تهاجمات شیمیایی را افزایش می‌دهد. حضور توری در پشت سنگ‌ها مانع از تماس با مواد تهاجمی مانند اسیدها و بازها می‌شود.
 •  مقاومت حرارتی سنگ را ارتقا بخشیده و باعث می‌شود تا سنگ در چرخه‌های ذوب و انجماد استحکام و یکپارچگی بهتری داشته باشد.
 •  احتمال شکسته شدن سنگ را کاهش می‌دهد.
 •  شرایط نصب و ماندگاری سنگ بر روی ملات ها مانند سیمان را ارتقا می‌بخشد. سنگ فرآوری شده با توری فایبرگلاس چسبندگی بهتری با ملات سیمانی دارد.

رزین اپوکسی- مقاوم سازی افزیر

پیشنهاد برای مطالعه

راهنمای خرید عمده توری فایبرگلاس

توری فایبرگلاس چیست؟

توری فایبرگلاس ساختاری بافته ‌شده از رشته‌های نازک الیاف شیشه است. هر توری فایبرگلاس سطح بزرگی با ساختاری مشبک ماند اما بسیار سبک و منعطف دارد. گویی یک پارچه با طرح توری که از رشته‌های شیشه‌ای تهیه ‌شده باشد.
تمام متریال استفاده ‌شده در مش فایبرگلاس کامپوزیت فیبر شیشه یا فایبرگلاس است که به شکل رشته‌هایی نازک ‌شده مورد استفاده قرار گرفته‌اند. کامپوزیت فیبر شیشه یا همان کامپوزیت فایبرگلاس ساختاری فیزیکی است که از کنار هم قرار گرفتن الیاف شیشه و رزین‌های پلیمری تهیه می‌شود. برای ساختن کامپوزیت فایبرگلاس از انواع الیاف سوزنی و یا حصیری شیشه‌ای در رشته‌های نازک استفاده می‌کنند. اصل ساختار فایبرگلاس برای حضور الیاف شیشه‌ای است. زیرا این الیاف‌های شیشه‌ای مقدار مقاومت فیزیکی و ماندگاری شیمیایی بالایی دارند.
برای ایجاد ساختار یکپارچه از انواع چسب‌های پلیمری در کنار الیاف شیشه‌ای استفاده می‌کنند. این چسب‌های پلیمری از انواع رزین پلی استر، رزین وینیل استر و رزین اپوکسی هستند. ترکیب الیاف شیشه با ساختار سوزنی حصیری در کنار رزین اپوکسی از متداول‌ترین روش‌های ساخت کامپوزیت فایبرگلاس است. این ترکیب در اشکال گوناگون برای اهداف متنوع صنعتی و ساختمانی استفاده می‌شود. توری فایبرگلاس یکی از مهم‌ترین محصولات تهیه ‌شده از فیبر شیشه است. برای تهیه این توری ها کامپوزیت فایبرگلاس به شکل رشته‌های نازک ‌شده تولید می شود. سپس از این رشته‌های نازک برای ساختن توری فایبرگلاس استفاده می کنند.
قطر رشته‌های نازک فایبرگلاس، اندازه مش ها و همچنین ابعاد و پهنای توری از مهم‌ترین مشخصه‌های فیزیکی انواع مش فایبرگلاس است. این ساختارهای مشبک تهیه ‌شده از کامپوزیتهای نازک فایبرگلاس بسیار سبک ‌وزن، منعطف، مقاوم و ماندگار هستند. از این توری ها برای پوشاندن سطوح عمرانی و ملات کشی استفاده می‌شود.

پیشنهاد برای مطالعه

انواع مش فایبرگلاس و کاربرد آن

ویژگی توری فایبرگلاس کدام است؟

توری فایبرگلاس با هدف پوشاندن انواع سطوح عمرانی و آغاز عملیات‌های لایه کشی طراحی شده ‌است. ملات‌های لایه کشی به‌ خودی ‌خود بر روی سطوح نمی‌نشینند. در عموم فعالیت ها نیاز به یک استراکچر نگهدارنده دارند. اگرچه برای ایجاد این استراکچر روش‌های سنتی مانند استفاده از توری فلزی متداول است، اما ویژگی‌های برتر توری فایبرگلاس باعث شده تا حضور مؤثر آن‌ها متداول‌تر از گذشته باشد.

ویژگی‌های برجسته توری فایبرگلاس به‌ قرار زیر است:

 • توری فایبرگلاس در مواجه با انواع تهاجمات شیمیایی مقاوم است. کامپوزیت فایبرگلاس تماماً از فیبر شیشه و رزین‌های پلیمری ساخته شده ‌است که هر ۲ ماده از مقاومت شیمیایی بسیار بالای برخوردار هستند.
 •  مش فایبرگلاس ساختار فیزیکی مقاوم و ماندگاری دارد و طول عمر مفید این توری ها خیلی زیاد حتی فراتر از طول عمر مفید مصالح ساختمانی و ملات‌های لای کشی است.
 • توری فایبرگلاس ساختاری ضد آب دارد. این توری ها در مقابل رطوبت و حتی جریان دایم آب مقاومت می‌کنند. حضور رطوبت باعث باد کردن توری فایبرگلاس و ایجاد ترک در لایه‌های ملات کشی شده سطوح عمرانی نمی‌شود.
 •  توری فایبرگلاس عایق الکتریکی بسیار خوبی است.
 •  فایبر گلاس مقدار مقاومت حرارتی زیادی دارد. این ماده آتش نمی‌گیرد و مانع از گسترش آتش می‌شود. در عین ‌حال از قابلیت مناسبی برای ایجاد عایق‌های حرارتی برخوردار است.
 •  مقدار انبساط حرارتی کامپوزیت فایبرگلاس ناچیز است. ساختار این کامپوزیت تهیه ‌شده از الیاف شیشه‌ای در مقابل تنش‌های شدید دمایی تغییر نمی‌کند. به ‌این ‌ترتیب وقتی از توری فایبرگلاس به ‌عنوان استراکچر زیرلایه استفاده می‌کنید، چرخه‌های ذوب و انجماد و یا تنش‌های سنگین در تغییرات دمایی باعث تغییر شکل توری نمی‌شود. لذا سطوح ملات کشی شده ترک بر نمی‌دارند.
 • توری فایبرگلاس ساختاری سبک‌ وزن است و استفاده از آن به ‌عنوان زیر لایه باعث سنگین شدن سطوح نمی‌شود.
 • توری فایبرگلاس انعطاف ‌پذیری بسیار زیادی دارد. این توری ها کاملاً شکل‌پذیر هستند و می‌توانند به‌ راحتی فرم پوششی در هر سطح منحنی و یا زاویه‌دار را بپذیرند.
 •  مش فایبرگلاس ساختاری با ضخامت کم است. استفاده از آن باعث افزایش حجم سطوح ساختمانی نمی‌شود.

عوامل مؤثر بر کیفیت توری پشت سنگ فایبرگلاس

وظیفه توری پشت سنگ افزایش مقاومت فیزیکی سنگ و آماده کردن آن برای نصب بهتر در فضاهای عمرانی است. اما هر نوع توری فایبرگلاس نمی‌تواند استانداردهای لازم برای فرآوری سنگ‌ها را داشته باشد. این توری ها طبق استانداردهای خاصی طراحی و تولید می‌شوند. کارخانه‌های فرآوری سنگ ملزم به استفاده از چنین توری‌های هستند. شرکت افزیر تولید کننده اصلی و مجری توزیع انواع توری فایبرگلاس می‌باشد. افزیر سری مدل‌های متنوع با رعایت کامل نکات استاندارد طراحی توری پشت سنگ را طراحی کرده ‌است و محصولات تخصصی برای فرآوری انواع سنگ، مناسب انواع فعالیت‌های عمرانی را تولید می‌کند. برای فرآوری سنگ نیاز به چنین توری های مخصوصی دارید. توری مخصوص فرآوری سنگ باید مشخصه‌های زیر را داشته باشد:

 •  لازم است تا تار و پود توری پشت سنگ به خوبی بر روی‌ هم پرس شده باشند.
 • تار و پود توری فایبرگلاس پشت سنگ باید به یکدیگر چسبیده باشند.
 •  این توری ها باید سطح انعطاف کافی برای نشستن کامل بر روی سطوح سنگی را داشته باشند. توری نباید بر روی کار باد کند.
 •  برای نصب توری بر روی سنگ‌ها آنها را به ‌اندازه‌ی مساحت سنگ برش می‌زنند. در هنگام کارت کشیدن نباید رشته‌های تار و پود توری جمع بشود.
 •  مقدار چسبندگی خوبی با چسب رزین اپوکسی و دیگر مواد افزودنی برای چسبیده شدن بر سطوح ساختمانی داشته باشد.
 •  ابعاد مش توری پشت سنگ باید در محدوده ۲ الی ۵ میلی ‌متر مربع باشد. مش کوچک‌تر و یا بزرگ‌تر نمی‌تواند ساختار لازم برای ایجاد استحکام فیزیکی بالاتر را فراهم آورد.

پیشنهاد برای مطالعه

5 نکته جهت تشخیص کیفیت مش فایبرگلاس

با کاربردهای توری فایبرگلاس بیشتر آشنا شوید.

اصولاً توری فایبرگلاس برای پوشاندن سطوح و طراحی استراکچری مناسب ملات کشی ساخته ‌شده است. این توری‌ها سبک ‌وزن هستند و به ‌خوبی فرم کامل هر نوع سطح با هر مقدار انحنا و یا کنج‌های زاویه‌دار را می‌پذیرند. وقتی کار کردن با آن‌ها ساده باشد و در عین ‌حال قابلیت کامل برای پوشاندن هر نوع سطحی فراهم باشد، جنبه‌های کاربردی نیز توسعه پیدا می‌کند. در حال حاضر از این توری ها در فعالیت‌های متنوع عمرانی استفاده می‌شود.

برخی از مهم‌ترین کاربردهای توری فایبرگلاس به‌ قرار زیر هستند:

 •  تسلیح عایق‌های رطوبتی
 • تسلیح دیوارهای گچی و سیمانی
 • مقاوم ‌سازی اعضای بتنی ساختمان با استفاده از تکنیک FRCM
 • ترمیم ترک‌ها در سطوح اعضای بتنی ساختمانی
 •  تقویت سنگ‌های ساختمانی

پیشنهاد می کنیم مقاله “مصارف و کاربردهای تور فایبرگلاس کدام است؟” را جهت آشنایی بیشتر با کاربردهای آین محصول مطالعه بفرمایید.

انواع توری های مصرفی برای سنگ ساختمانی

انواع توری های فایبرگلاس مناسب فرآوری سنگ‌های ساختمانی در گونه‌های متنوع مخصوص سنگ‌های متفاوت طراحی و تولید می‌شوند. قاعدتاً در هنگام فرآوری سنگ‌ها لازم است تا با اطلاع کافی از توری پشت سنگ مناسب استفاده کرده باشید. انواع این توری ها به‌ قرار زیر هستند:

 •  توری پشت سنگ ۴۵ گرمی مناسب برای مقاوم ‌سازی سنگ‌های خیلی نازک یا زیرسازی و طراحی کاشی‌های کوچک
 •  توری پشت سنگ ۷۵ گرمی مناسب برای فرآوری سنگ‌های تزیینی کوچک و یا زیرسازی و طرح‌های کاشی‌های بزرگ
 •  توری پشت سنگ ۱۲۰ گرمی مناسب برای استحکام و افزایش مقاومت انواع سنگ‌ها در اندازه‌های متوسط و همچنین مناسب برای انواع فعالیت‌های کاشی‌کاری
 •  توری پشت سنگ ۱۴۵ گرمی مناسب برای استحکام افزایش مقاومت انواع سنگ‌های گرانیتی و مرمری

برای تهیه توری با ساختار مناسب فرآوری سنگ می‌توانید از خدمات شرکت افزیر در فضای اینترنتی استفاده کنید. افزیر مجری مستقیم فروش توری فایبرگلاس در طراحی استاندارد با کاربردهای تخصصی برای عرضه در سراسر کشور می‌باشد.

فناوری جدید سنگ - مقاوم سازی افزیر

قیمت توری پشت سنگ چقدر است؟

قیمت توری پشت سنگ کاملاً وابسته به تکنولوژی ساخت، کیفیت متریال اولیه و همچنین نوع طراحی توری متغیر است. عوامل متعددی در تعیین قیمت توری نقش بازی می‌کنند. اما درکل می‌توانیم از دو فاکتور کلیدی در تعیین قیمت صحبت کنیم:

 •  تکنولوژی ساخت و استاندارد طراحی توری
 •  کیفیت متریال در ساخت توری

تکنولوژی ساخت و استاندارد طراحی توری یک الزام برای همه شرکت‌های فعال در زمینه تولید توری پشت سنگ است. شرکت ها باید انواع توری ها را طبق استانداردهای تعریف ‌شده بسازند. در این ‌میان فاکتورهایی مانند گرماژ توری در تعیین قیمت آن نقش بازی می‌کند. برای ساخت توری با گرماژ بالاتر قاعدتاً از متریال بیشتری استفاده شده ‌است. لذا قیمت بالاتری نیز دارد. اما در سمت دیگر ماجرا کیفیت ساخت توری قرار دارد. باید بررسی شود که برای تهیه توری ها از چه مواد اولیه با چه سطح کیفی استفاده ‌شده است تا قیمت آن را تعیین نمایند.
برای اطلاع از قیمت خرید توری پشت سنگ می‌توانید از خدمات فروش آنلاین و مشاوره تخصصی شرکت افزیر استفاده کنید. شرکت افزیر تولید کننده و عرضه‌ کننده اصلی انواع توری است. این شرکت فروش مش و توری فایبرگلاس را در بالاترین کیفیت و با بهترین قیمت برای سراسر کشور عرضه می‌نماید. در این مسیر می توانید از خدمات مشاوره تخصصی کارشناسان گروه افزیر به ‌جهت انتخاب توری فایبرگلاس مناسب استفاده نمایید.

فناوری مش پشت سنگ - مقاوم سازی افزیر

خلاصه مطلب

سنگ متریال شناخته‌ شده‌ای در فعالیت‌های ساختمانی است. از انواع سنگ برای پوشاندن دیوارها یا کف کار شده در فضاهای متنوع ساختمانی استفاده می شوند. اگرچه در بسیاری از نما سازی ها از سنگ ها با پهنایی نچندان بزرگ استفاده می‌کنند، اما استفاده از سنگ‌ها که پهنای بزرگی دارند در کف‌سازی ساختمان‌ها متداول است. این سنگ ها شکننده هستند. ولی می‌توانیم با استفاده از توری فایبرگلاس مقدار استحکام فیزیکی آنها را افزایش بدهیم.
سنگ‌های ساختمانی در ابعاد گوناگون و ظاهری کاملاً صاف و یکدست تهیه می‌شوند. هر اندازه پهنای سنگ کوچک‌تر باشد عاری از آسیب و یا چالش خاصی در محل ساختمانی نصب خواهد شد. اما مراحل نصب سنگ‌ها که پهنای کمی دارند، طولانی و سخت است. در عین ‌حال این سنگ‌ها نمی‌توانند زیبایی سنگ‌های ساختمانی با پهنای زیاد را داشته باشند. در حال حاضر ایده استفاده از سنگ‌ها که پهنای زیادی دارند متداول است. پیمانکاران فعالیت‌های ساختمانی چه برای سادگی و یا برای رسیدن به ‌ظاهر زیباتر در نمای ساختمان و یا کف‌سازی علاقه به استفاده از سنگ‌ها با پهنای زیاد دارند. اما استفاده از این سنگ‌ها ساده نیست. چراکه پهنای زیاد آنها خطر شکسته شدن در حین جابه‌جایی تا نصب در فضاهای متنوع ساختمانی را به ‌دنبال دارد.
دنیای مهندسی همیشه ایده‌های خلاقانه‌ای برای حل مشکلات دارد. درباره این مشکل نیز از ایده توری فایبرگلاس استفاده می‌کند. توری فایبرگلاس می‌تواند پوششی سبک، مقاوم و نازک اما تاثیرگذار در یک سمت سنگ‌های پهن ساختمانی باشد. پوششی که عملیات لایه کشی برای مقاوم سازی سنگ‌ها را ساده‌تر می‌کند.
برای قیمت خرید توری پشت سنگ می‌توانید از مشاوره‌های تخصصی سایت افزیر استفاده کنید. کارشناسان افزیر پاسخ‌گوی شما برای انجام مشاوره‌های تخصصی و پیشنهاد بهترین ایده مناسب برای انتخاب توری پشت سنگ مطابق نیاز شما هستند.

سوالات متداول

توری فایبرگلاس چیست ؟

مش فایبرگلاس، الگو یا پارچه‌ایی مشبک از ترکیب الیاف شیشه و رزین مخصوص است که در ابعاد متفاوت چشمه و با ‏وزن یا گراماژ مختلف، تولید و در بازار عرضه و به فروش می‌رسد. توری فایبرگلاس، ویژگی و مشخصات مکانیکی منحصر به ‏فردی از جمله مقاومت کششی خوب، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر حرارت، مقاومت در برابر رطوبت، عایق ‏الکتریکی خوب و... را ارائه می‌دهد. مش فایبرگلاس را می‌توان نوین محصولی تلقی نمود که امروزه کاربرد آن به طور روز ‏افزون در صنایع مختلف از جمله تقویت یا مقاوم سازی سازه، به چشم می‌رسد. ‏

مزایای استفاده از توری فایبرگلاس در پشت سنگ چیست ؟ ‏

بکارگیری مش فایبرگلاس در پشت نمای سنگی ساختمان، می‌تواند سنگ نمای ساختمان را در برابر آسیب‌هایی چون جدا ‏شدگی از سطح، شکستن یا ترک خوردن ناشی از نفوذ رطوبت و جریان آب، حرارت و دمای بالا، چرخه ذوب و انجماد، ‏تهاجمات شیمیایی و... مقاوم سازد. استفاده از توری فایبرگلاس در پشت سنگ نما ساختمان، اتصال بین سنگ و ملات ‏پشت آن را به شدت بهبود می‌بخشد که این سبب می‌شود تا سنگ مصرفی در نمای ساختمان، در دراز مدت در جای خود ‏پایدار و بادوام باقی بماند.‏

نحوه اجرای مش فایبرگلاس در پشت سنگ نما چگونه است؟

توری فایبرگلاس در دسته محصولات با نصب یا اجرای آسان طبقه بندی می‌شود. برای اجرای توری فایبرگلاس در پشت ‏سنگ، کافیست تا توری فایبرگلاس در ابعاد سنگ آماده شده توسط کارخانه، برش و با استفاده از چسب یا رزین مخصوص ‏از جمله رزین اپوکسی، به پشت سنگ چسبانده شود. توری فایبرگلاس می‌تواند پشت یک الی چند سنگ باهم، چسبانده ‏شود. علاوه بر این روش، توری فایبرگلاس می‌تواند به صورت سرتاسری با استفاده از پیچ یا میخ در سطح دیوار قرار بگیرد ‏و سپس نمای سنگی ساختمان اجرا شود. ‏

انواع توری فایبرگلاس مناسب پشت سنگ، کدام‌اند؟

ابعاد چشمه مش فایبرگلاس مناسب برای پشت سنگ، نباید از 2 الی 5 میلی‌متر بزرگتر باشد. استفاده از توری‌های ‏فایبرگلاس با گراماژ یا وزن‌های 45، 75، 120، 145 گرم در پشت سنگ نما ساختمان، بسیار رایج هستند. از توری ‏فایبرگلاس با وزن‌های ذکر شده، به ترتیب از راست به چپ جهت تقویت سنگ‌های نازک و کوچک، سنگ‌های تزئینی با ‏سایز متوسط، سنگ‌های بزرگ و سنگ‌های گرانیتی و مرمری، استفاده می‌شود. ‏

توری فایبرگلاس پشت سنگ نما را از کجا تهیه کنیم؟

جهت تهیه توری فایبرگلاس مناسب برای تقویت سنگ نما ساختمان، می‌توانید از طریق فروشندگان یا عرضه کنندگان ‏مصالح ساختمانی و محصولات مقاوم سازی ساختمان، اقدام نمایید. ما در افزیر، علاوه بر مشاوره و ارائه طرح‌های مقاوم ‏سازی ساختمان، در زمینه تامین محصولات مقاوم سازی سازه نیز فعال هستیم. بدین منظور، می‌توانید برای کسب ‏اطلاعات و یا استعلام قیمت خرید مش فایبرگلاس پشت سنگ با کیفیت بالا، با کارشناسان ما از طریق راه‌های ارتباطی ‏مندرج در سایت افزیر، ارتباط برقرار فرمایید. ‏

4.3/5 - (12 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:
تیم تحریریه افزیر

این محتوا توسط تیم مجرب تولید محتوا افزیر تولید و منتشر شده است.

پرسش و پاسخ


بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert