پوشش رزینی اپوکسی و رشد بازار جهانی در صنایع مختلف

پوشش رزینی اپوکسی و رشد بازار جهانی در صنایع مختلف

رزین های اپوکسی مزایای زیادی دارد که می توان به ویژگی های خالص مواد، خواص مکانیکی بالا، پردازش آسان، جمع شدگی و انقباض کم در طول عمل آوری و چسبندگی خوب به انواع الیاف و سطوح و همچنین مخازن اشاره نمود. با توجه به اینکه اپوکسی ها مقاومت بالایی نسبت به خوردگی دارند، کمتر از سایر ماتریس های پلیمری تحت تاثیر تغییرات دمایی قرار می گیرند. با گذشت زمان صنعت استفاده از رزین های اپوکسی گسترش یافت. پیش بینی می شود افزایش تقاضا برای رنگ ها و پوشش های رزین اپوکسی به طور قابل توجهی افزایش یابد و موجب رشد بازار گردد. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

رشد صنعت رزین اپوکسی در گذر زمان چگونه بود؟

با گذشت زمان، صنعت رزین‌ تخصصی‌تر شد و برای ویژگی های خاص همچون لاینینگ مخازن، طراحی شده اند. تولیدکنندگان امروزی سیستم‌هایی را ارائه می‌کنند که با پرکننده‌های ویژه طراحی شده‌اند تا خواص فیزیکی را افزایش دهند. آنها هم چنین پوشش رزین اپوکسی بر پایه منابع تجدیدپذیر مانند مواد خام به دست آمده از گیاهان و چندین سیستم بدون استایرن ارائه می دهند.

توجه داشته باشید که بازار رزین اپوکسی طی پنج تا 10 سال گذشته با رشد چشمگیر بازار، شاهد تحولات کاملی بوده است. رزین اپوکسی غیر استایرن و همچنین تایید شده آب آشامیدنی ساخته شده‌اند.

رزین اپوکسی

بازار جهانی رزین اپوکسی چگونه پیش بینی می شود؟

اندازه بازار جهانی در سال 2021، 22.9 میلیارد دلار ارزش گذاری شد و انتظار می رود با نرخ رشد ترکیبی سالیانه  7.3 درصد از سال 2022 تا 2030 افزایش یابد. پیش بینی می شود افزایش تقاضا برای رنگ ها و پوشش رزین اپوکسی به طور قابل توجهی باعث رشد بازار شود. در طول دوره پیش بینی افزایش تقاضا برای رزین ها اپوکسی به افزایش هزینه های ساخت و ساز، به ویژه در ساخت و سازهای مسکونی، به ویژه در آمریکای شمالی و اروپای غربی نسبت داده می شود.

مصرف کننده های اصلی پوشش رزین اپوکسی کدامند؟

آسیا مصرف کننده اصلی پوشش رزینی اپوکسی بوده است که با افزایش تقاضا از چین و هند تامین می شود. توسعه زیرساخت همراه با افزایش تولید خودرو باعث افزایش تقاضای رنگ و پوشش در منطقه شده است. انتظار می‌رود افزایش درآمد قابل تصرف و تمایل به خرج کردن بیشتر، بازار را در سال‌های آتی هدایت کند.

با این حال، انتظار می رود که قیمت های نوسان مواد خام مانع از رشد بازار در طول دوره پیش بینی شود. علاوه بر این، شیوع کووید-19 بر تقاضای محصول در کاربردهای مختلف از جمله رنگ‌ها، پوشش‌ها و لاینینگ مخازن به روش رزین لاینینگ و همچنین به دلیل توقف فعالیت‌های تولیدی، محدودیت‌ها در عرضه، باعث کاهش رشد اقتصادی و تأثیر منفی در کشورهای مختلف شد. پیش بینی می شود از سال 2020 شروع مجدد عملیات صنعتی بر تقاضای محصول تأثیر مثبت بگذارد و در نتیجه از رشد بازار در سال های آینده حمایت کند.

 

آمریکای شمالی ایالات متحده اروپا
آلمان فرانسه انگلستان
آسیا و اقیانوسیه چین هندوستان
ژاپن تایوان کره جنوبی
آمریکای مرکزی و جنوبی خاورمیانه آفریقا

 
 

پیشنهاد برای مطالعه

اجرای پوشش اپوکسی و ۲۱ سوال متداول مرتبط با آن

کاربردهای پوشش رزینی اپوکسی چیست؟

استفاده از رزین اپوکسی در رنگ‌ها و پوشش‌ها نه تنها جذابیت زیبایی سطوح را افزایش می‌دهد، بلکه از آن‌ها در برابر دماهای شدید و اشعه ماوراء بنفش محافظت می‌کند، بدون اینکه پوسته، محو یا ترک بخورند. مناطق در حال ظهور، مانند آسیا، اقیانوسیه،خاورمیانه و آفریقا، شاهد رشد قابل توجهی در بخش‌های غیرمسکونی خود و در نتیجه تقاضا برای رنگ‌ها و پوشش‌ها افزایش یافته است. علاوه بر این، انتظار می‌رود صنعتی‌سازی مداوم، افزایش هزینه‌های زیرساختی دولت و افزایش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI)، به ویژه در آسیا و اقیانوسیه، به تقاضا برای رنگ‌ها و پوشش رزین اپوکسی کمک کند. برای آشنایی بیشتر با رزین اپوکسی و کاربردهای آن مطالعه مقاله “پوشش فایبر گلاس و رزین های مختلف در آن” را پیشنهاد می کنیم.

 

رنگ و پوشش توربین های بادی کامپوزیت ها
ساخت و ساز برق و الکترونیک چسب ها و..

بیشترین مصرف رزین اپوکسی در کدام صنعت است؟

پوشش رزینی اپوکسی رنگ ها را قوی تر، ماندگارتر و کمتر مستعد خوردگی می کند. رزین اپوکسی را می‌توان به‌عنوان پرایمینگ و روکش نیز استفاده کرد. این به دلیل دو عامل کلیدی است. اولین مورد این است که ظاهر چیزها و موادی را که پوشش می دهند بهبود می بخشد. دوم این است که پوشش رزینی اپوکسی از سطوح در برابر اشعه UV خورشید محافظت می کنند.
پوشش رزینی اپوکسی یک پلیمر ترموست است که دارای ویژگی هایی از جمله مقاومت در برابر خوردگی، چقرمگی قابل توجه، مقاومت شیمیایی و رطوبتی، پایداری حرارتی بالا، استحکام مکانیکی فوق العاده، دوام طولانی مدت و چسبندگی استثنایی است. ویژگی های رزین اپوکسی آنرا در کاربردهای مختلف صنعتی متمایز می کند. رزین‌های اپوکسی در بخش‌های مختلفی از جمله چسب‌ها، کامپوزیت‌های رنگ‌ها، پوشش‌ها و کپسول ‌سازی الکترونیکی استفاده می‌شوند.

پیش بینی مصرف پوشش رزینی اپوکسی در جهان

چین در سال 2021 بر بازار منطقه ای آسیا و اقیانوسیه تسلط داشت و بیشترین سهم مصرف پوشش رزینی اپوکسی را با بیش از 61 درصد از درآمد کلی در سال 2021 به خود اختصاص داد. افزایش تعداد فعالیت های ساخت و ساز و افزایش تقاضا از سوی بخش خودرو در کشورهای در حال ظهور، مانند هند، ژاپن و انتظار می رود که کره جنوبی در طول دوره پیش بینی بازار را هدایت کند. علاوه بر این، دسترسی آسان به مواد اولیه، فرصت بسیار خوبی را برای استفاده از محصولات مبتنی بر رزین اپوکسی در بخش‌های مختلف مصرف نهایی فراهم کرده است.

رزین اپوکسی

چه عواملی باعث افزایش رشد فروش رزین اپوکسی در سال های آتی می شود؟

بازار جهانی رزین اپوکسی در حال حاضر با افزایش تقاضا از سوی صنایع نهایی و افزایش مواد سبک وزن در کاربردهای هوافضا و توربین های بادی هدایت می شود. خودروسازان از مواد کامپوزیت سبک وزن برای رفع نیازهای سازگاری، استحکام خوب، انعطاف‌پذیری طراحی و وزن کمتر خودرو استفاده می‌کنند. پوشش رزینی اپوکسی همچنین عملکرد مکانیکی بهتری را در پره های توربین بادی، به ویژه استحکام کششی و خمشی ارائه می دهند. در نتیجه، رشد بازار احتمالاً با پذیرش گسترده این رزین در صنعت انرژی‌های تجدیدپذیر کمک می‌کند. با توجه به شهرنشینی، ثروت تقویت شده و افزایش فعالیت های فناوری فشرده، بخش های مصرف نهایی در حال افزایش هستند و تقاضای جهانی برای رزین اپوکسی را افزایش می دهند. افزایش تعداد پروژه‌های توسعه زیرساخت‌ها و رشد سریع صنعت تولید، عوامل کلیدی هستند که انتظار می‌رود بازار را در دوره پیش‌بینی هدایت کنند.

پیشنهاد برای مطالعه

پوشش لوله اپوکسی معروف ترین روش ترمیم لوله

5/5 - (5 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:
تیم تحریریه افزیر

این محتوا توسط تیم مجرب تولید محتوا افزیر تولید و منتشر شده است.

پرسش و پاسخ


بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert