لاینینگ مخازن

امروزه پوشش مخازن به طور گسترده ای برای محافظت از سطوح داخلی و خارجی مخازن از جمله مواد مختلف مانند آب آشامیدنی، مایعات شیمیایی اسیدی یا قلیایی، روغن و غیره استفاده می‌شود.
سیستم‌های پوشش مخازن برای مخازن مختلف مانند لاینینگ مخازن فولادی یا بتنی، واگن‌های مخزن ریلی، مخازن نفت خام، مخازن ذخیره‌سازی و غیره در دسترس هستند.
لاینینگ یا پوشش مخزن به سطح آن اعمال می شود تا از مواد بستر در برابر حمله شیمیایی محافظت کند. وظیفه این پوشش استثنایی ایجاد یک مانع نفوذ ناپذیر می‌باشد که به طور کامل به بستر می‌چسبد، کلیه شکاف‌ها را آب بندی می‌کند، مقرون به صرفه ترین محافظت در برابر خوردگی را نیز فراهم می‌کند.
برای دهه‌ها در صنعت نفت و گاز، خوردگی مخازن را عامل مهم تخلیه و خرابی مخازن می‌دانستد. برای محافظت و افزایش عمر مخازن، مالکان معمولاً روش هایی را برای کنترل خوردگی در نظر می گیرند.
هنگام انتخاب لاینینگ مهم است که پوششی را انتخاب کنید که مقاومت شیمیایی مناسبی برای استفاده با محتویات ذخیره شده مخزن شما داشته باشد و محافظت لازم را برای اطمینان از حفظ کیفیت محصول شما فراهم کند.ما در شرکت مقاوم سازی افزیر به عنوان ارائه دهنده پوشش‌ها، سیستم لاینینگ مخزن مناسب را متناسب با نیازهای شما ارائه می دهیم.

اثرات خوردگی و روش‌های پیش‌گیری از آن

خوردگی را می‌توان به عنوان تخریب تدریجی مواد در اثر واکنش با محیط تعریف نمود. محیط‌های تحت تأثیر شامل فلزات، پلاستیک ها و سایر موادی هستند که با برخی ترکیبات شیمیایی ناسازگار هستند. استحکام، ظاهر و نفوذپذیری در برابر مایعات و گازها، همگی می‌توانند در اثر خوردگی تخریب شوند که با استفاده از یک پوشش مقاوم در برابر خوردگی می‌توان عملکرد سازه را بهبود بخشید.
فضای داخلی و هم‌چنین بیرونی مخازن فولادی باید محافظت شود. علاوه بر عوامل محیطی، مواد موجود درون مخازن تجزیه سطح را تسریع می‌کنند. در صورت عدم محافظت، سوراخ‌هایی ایجاد شده و باعث آسیب‌های بعدی به فضای داخلی می‌شود.
برای ارائه مقرون به صرفه ترین حفاظت در برابر خوردگی و جلوگیری از ترک خوردگی و نشتی مخازن معیارهای مناسب هنگام انتخاب پوشش باید در نظر گرفته شود. در صورت عدم انتخاب و اعمال پوشش مناسب، احتمال آلودگی محصول ذخیره شده و خراب شدن مخزن بیشتر می شود.

سه ویژگی مهم یک لاینینگ خوب

  •  ایجاد یک مانع نفوذ ناپذیر
  •  اتصال کامل به بستر
  •  پوشش دهی تمام شکاف‌ها و ترک‌ها

پوشش‌های لاینینگ متفاوتی وجود دارد که بر اساس پروژه مورد نظر و نوع کاربرد می‌توانید انتخاب کنید. شرکت مقاوم سازی افزیر با تنوع پوشش‌های مختلف لاینیگ در خدمت شماست. برای دریافت مشاوره و قیمت خرید پوشش‌های لاینینگ مخازن با کارشناسان ما در تماس باشید.

پوشش و لاینینگ مخازن یک جایگزین مقرون به صرفه برای جایگزینی مخزن است

نشت مخازن می تواند بسیار پرهزینه باشد و بسته به ماهیت مواد یا مایع ذخیره شده می‌تواند برای محیط زیست بسیار مضر باشد. سازمان جهانی محیط زیست می‌تواند و به طور منظم جریمه‌های زیادی را برای شرکت‌هایی که اقدامات لازم را برای جلوگیری از نشت یا نشت انجام نداده‌اند و سپس واقعاً رخ می‌دهد، اعمال می‌کند. نشتی اغلب به سختی قابل تشخیص است، به خصوص زمانی که مخزن‌ها در زیر زمین هستند، بررسی دوره‌ای سطح مایع و وجود آب، جز بررسی‌های ضروری هستند که باید انجام گردد.

لاینینگ مخازن به کاهش خطرات زیست محیطی کمک می‌کند

پس از کشف نشتی و ارائه راه حلی برای کاهش هر گونه آلودگی، تأثیرات محیطی باید اولین مورد توجه قرار گیرد. سؤالات دیگری که باید پرسیده شود شامل این است که آیا این ماده/مایع برای انسان یا حیوانات مضر است یا خیر. هزینه مایع از دست رفته اهمیت زیادی دارد و ممکن است بر تجارت از نقطه نظر عملیاتی و همچنین ترازنامه شرکت تأثیر بگذارد.
بنابراین طبق شعار معروف پیشگیری بهتر از درمان است، جلوگیری از یک فاجعه احتمالی بسیار عاقلانه تر از مقابله با آن پس از وقوع آن است.

تعمیر نشتی مخازن با راه حل های لاینینگ افزیر

شرکت مقاوم سازی افزیر تجربه زیادی در زمینه تعمیر مخازنی که دچار نشتی شده اند دارد. خروج مایع از مخزن معمولا به دلیل خوردگی یا فرسایش شیمیایی رخ می‌دهد که معمولا با نصب روکش FRP لاینینگ یا رزین‌های پوششی می‌توان مخازن را لاینینگ و ترمیم نمود.
گاهی اوقات تولید کنندگان مخازن از مواد با کیفیت پایین تری در ساخت مخازن خود استفاده می‌کنند. در نتیجه این بر عمر نهایی مخزن تأثیر می‌گذارد، با این حال طول عمر را می توان با پوشش مجدد تا حد زیادی افزایش داد. پوشش مخازن ما راه حلی مقرون به صرفه و سریع برای اکثر مخازن نشتی است.

 

 

 

4.8/5 - (23 امتیاز)