خوردگی و پوشش‌ محافظ گلس فلیک برای جلوگیری از آن

خوردگی و پوشش‌ محافظ گلس فلیک برای جلوگیری از آن

پوشش محافظ گلس فلیک به هر نوع پوششی که حاوی گلس فلیک باشد گفته می شود. گلس فلیک تکه های شیشه ای ریز می باشند که بی رنگ و شفاف هستند و تداخل کمی با بقیه مواد پوشش دارند همچنین مقاومت در برابر خوردگی را بهبود می بخشند. پوشش اپوکسی گلس فلیک یک پوشش اپوکسی با استحکام بالا، ساخت بالا و کارایی بالا است که می تواند به عنوان آستر، لایه میانی و پوشش بالایی استفاده شود و برای محافظت از بتن و فلز در برابر فرسایش، خوردگی و حمله مواد شیمیایی مناسب است. این به طور خاص به عنوان یک پوشش مقاوم در برابر ضربه و ساینده استفاده می شود. برای آشنایی بیشتر با پوشش گلس فلیک تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

هزینه پوشش محافظ به چه عواملی بستگی دارد؟

هنگام انتخاب یک پوشش محافظ مناسب برای سد، کشتی و مخازن، نه تنها باید به هزینه یک واحد، بلکه کل هزینه‌ها نیز توجه کنیم.
این هزینه ها شامل قیمت پوشش، مدت زمان توقف کار و هزینه های اجرا می باشد. این هزینه ها می تواند با توجه به دشواری کار تغییر بکند.
انتخاب یک پوشش محافظ و نگهداری درست از آن می تواند سطح را در برابر خوردگی محافظت کند. این محافظت درنهایت منجر به طول عمر بیشتر سطح و کمک به کاهش هزینه‌های عملیاتی می‌شود.

به طور معمول بیشترین خوردگی در کدام صنایع وجود دارد ؟

صنایعی که با دمای بالا و در تماس با اسیدها و قلیاهای نسبتا خورنده باشند. صنایع پتروشیمی، شیمیایی و فرآوری معدنی شامل این دسته صنایع می شوند.
ترمیم خوردگی

 

چه موادی خورنده هستند و اثرات ناشی از خوردگی آنها چیست؟

مواد شیمیایی مانند اسید سولفوریک و اسید هیدروکلریک موادی خوردنده هستند که در ترکیب با آب دریا و دوغاب های فرسایشی می توانند به سرعت فلز را از بین ببرند. برای جلوگیری از خوردگی در سازه ها و مخازن استفاده از رزین اپوکسی پیشنهاد می گردد که برای آشنایی با فرآیند آن مطالعه مقاله “رزین وینیل استر، بهترین پوشش محافظ مخازن بتنی و فولادی در برابر خوردگی” را پیشنهاد می کنیم.

با استفاده از پوشش‌ محافظ چه میزان می‌توانیم به طول عمر سطح بیافزاییم؟

اگر پوشش‌های محافظ به درستی اجرا شده باشند طول عمر را به طور متوسط بین 20 تا 30 سال افزایش می‌دهد.

از چه موادی می‌توان برای محافظت سطح در مقابل خوردگی استفاده کرد؟

انتخاب مواد برای محافظت از سطح می تواند شامل گزینه های مختلفی باشد. روکش فلزی، و پوشش های اپوکسی، لاستیکی و غیره. روکش‌های فلزی هزینه بسیار بالایی دارند، در حالی که گزینه پوشش محافظ لاستیکی در طرف مقابل نسبتا ارزان است. پوشش‌های لاستیکی، به دلیل نفوذپذیری و پتانسیل تورم آن، نمی‌تواند مطمئن ترین راه‌حل محافظت در برابر خوردگی در برابر مواد شیمیایی قوی باشد.

ویژگی پوشش‌ محافظ گلس فلیک چیست ؟

فولاد با پوشش‌شیشه ای گلس فلیک مقاومت خوبی در برابر اسیدها، قلیاها، آب و سایر محلول های شیمیایی (به استثنای اسید هیدروفلوئوریک و اسید فسفریک غلیظ داغ) ایجاد می کند. در نتیجه این مقاومت شیمیایی، گلس فلیک می تواند سال ها در محیط هایی که به سرعت اکثر ظروف فلزی را غیرقابل استفاده می کند، استفاده شود.
در دماهای بالاتر، شیشه در برابر مواد قلیایی موثر نیست. شیشه در شرایط عملیاتی مختلف عملکرد خوبی دارد و مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی دارد. خاصیت ضد چسبندگی آن، آن را برای استفاده در صنایع شیمیایی و دارویی بسیار مناسب کرده است. برای آشنایی بیشتر با گلس فلیک مطالعه ” گلس فلیک لاینینگ ” را پیشنهاد می کنیم.

از پوشش محافظ گلس فلیک در چه مواردی می توان استفاده کرد؟

از اوایل دهه 1970 از تکه های شیشه برای بهبود خواص مانع و تقویت در پوشش‌ محافظ و ضد خوردگی استفاده شده است. امروزه پوشش‌های بر پایه گلس فلیک به دلیل مقاومت شیمیایی و فرسایشی خوب در بخش های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.
اگرچه پوشش‌های ورقه‌ای شیشه‌ای نسبت به بخار رطوبت و انتشار گاز غیرقابل نفوذ هستند، اما مانعی پیوسته در رزین ایجاد نمی‌کند. بنابراین رزین نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

ترمیم خوردگی

 

پیشنهاد برای مطالعه

کاربردهای پوشش گلاس فلیک در لوله کشی چیست؟

ویژگی پوشش محافظ رزین وینیل استر حاوی گلس فلیک چیست ؟

وینیل استر یکی از رایج‌ترین رزین‌هایی است که با تکه‌های شیشه‌ای استفاده می‌شود. از نظر صرفه‌جویی در هزینه‌ها مزایایی را ارائه می‌کند، اما دارای معایبی نیز می‌باشد. همچنین چسبندگی آن کمتر از یک پوشش بر پایه رزین اپوکسی است. این پوشش همچنین می تواند شکننده باشد و در حین بازرسی یا نگهداری به راحتی آسیب ببیند. مکانیسم بازسازی، که توسط اکسیژن انجام می‌شود، می‌تواند منجر به حفره‌های پوشش قابل توجهی شود.
پوشش محافظ ورقه ای وینیل استر حاوی گلس فلیک می تواند برای حفاظت از خط لوله یا مخازن ذخیره سازی کاملاً مناسب باشند، اما برای استفاده در تجهیزات تحت فشار ایده آل نیستند. در این راستا محصولات محافظتی و ترمیمی وجود دارد که برای دریافت  قیمت خرید رزین وینیل استر و ملات مقاوم شیمیایی بر پایه رزین وینیل استر می توانید از شرکت افزیر مشاوره بگیرید

ویژگی پوشش‌ محافظ اپوکسی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

در پوشش‌ محافظ اپوکسی برای بهبود ویژگی‌ها، از کامپوزیت‌های اپوکسی نوولاک با سرامیک، استفاده می‌شود. از جمله این ویژگی‌ها می توان به مقاومت در برابر دما، مقاومت در برابر سایش، چسبندگی و قابلیت پاشش برای سهولت اجرا اشاره کرد.

اپوکسی های حاوی سرامیک به طور گسترده برای محافظت در برابر خوردگی استفاده می شوند. نوولاک اپوکسی، قادر به مقاومت مداوم در برابر دما تا 160 درجه سانتیگراد هستند. این ها پلیمرهایی با وزن مولکولی بالا هستند، که مقاومت در برابر فرسایش عالی را ارائه می‌کنند.

برخی از خطراتی گه ممکن است به هنگام استفاده از پوشش اپوکسی به وجود بیاید عمدتا خطای اعمال کننده و مشخصات نادرست پوشش است، که هر دو مورد را می توان با استفاده از آموزش و راهنمای مناسب مواد برطرف کرد.

 

ترمیم خوردگی

ویژگی پوشش محافظ پلی تترافلوئورواتیلن (PTFE) چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پوشش محافظ پلی تترافلوئورواتیلن از پوشش‌های اپوکسی بیشتر در مقابل خوردگی مقاوم هستند. این پوشش‌ها معمولاً در شرایطی که نیاز به مقاومت در برابر خوردگی بیشتر باشد، استفاده می شود. فلوروپلیمرها مواد انتخابی برای صنعت فرآیند هستند که به عنوان پوشش مخازن، لوله‌ها، پمپ‌ها، شیرها، ستون‌ها، قسمت‌های داخلی ستون، شلنگ‌ها، درزهای انبساط، آب ‌بند و واشر عمل می‌کنند. آنها جایگزین های بادوام کم تعمیر و نگهداری ارائه می دهند و پایداری حرارتی را برای استفاده در دماهای بالا ارائه می دهند. علاوه بر این، به دلیل عدم واکنش آنها با مایعات فرآیند، از آلودگی جلوگیری می کنند.

 

پیشنهاد برای مطالعه

پوشش سرامیکی ضد اسید و کاربردهای آن

5/5 - (6 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:
تیم تحریریه افزیر

این محتوا توسط تیم مجرب تولید محتوا افزیر تولید و منتشر شده است.

پرسش و پاسخ


بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert