صفحات کربن و پیش بینی بازار تا سال 2028

صفحات کربن و پیش بینی بازار تا سال 2028

صفحات کربن و لمینت FRP در پروژه های مهندسی عمران استفاده چشمگیری پیدا کرده است. آنها برای استفاده در محیط های پیچیده به علت سبک بودن، مقاومت در برابر خستگی و نصب آسان، ایده آل هستند. از دیگر کاربردهای ورق های کربن، استفاده از آنها در صنایع هواپیما، خودرو و غیره است. با توجه به عوامل مختلف، بازار جهانی صفحات کربن تحت تاثیرات مثبت و منفی زیادی قرار می گیرد. در این مقاله به برخی از این عوامل و تاثیرات آنها پرداخته شده است.

تجزیه و تحلیل و پیش بینی بازار بر چه اساسی است و چه مزایایی دارد؟

این مطالعه پیش بینش های منطقه ای را با تجزیه و تحلیل واقعی و آماری مربوطه ارائه می کند. این گزارش از وب‌سایت شرکت ها، گزارش‌های سالانه، مجلات پیشنهادی صنعت و منابع پولی به‌دست می‌آید. گزارش صفحات فیبر کربنی به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا روند فعلی بازار را درک کنند و تصمیم‌های سودآوری بگیرند.

اندازه و پیش‌بینی بازار صفحات فیبر کربن تا سال 2028

گزارش جهانی “بازار صفحات کربن” تجزیه و تحلیل عمیقی از روندهای در حال ظهور، محرک های بازار، فرصت های توسعه و محدودیت های بازار ارائه می دهد که ممکن است بر پویایی بازار صنعت تأثیر بگذارد. هر بخش بازار به طور عمیق در هوش تحقیقاتی بازار، از جمله کالاها، کاربردها و تجزیه و تحلیل رقابتی مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی خرید صفحات فیبر کربن و لمینیت FRP در سال 2028  تقریبا 2 برابر در سال 2021 می شود.

پیش بینی بازار جهانی صفحات فیبر کربن

روند بررسی بازار جهانی صفحات فیبر کربن چگونه ارائه می شود؟

 1. دامنه و تقسیم بندی گزارش
 2. نفوذ در بازار: اطلاعات جامع در مورد محصولات برتر لمینت فیبر کربن.
 3. توسعه / نوآوری محصول: بینش دقیق در مورد فن آوری های آینده، فعالیت های تحقیق و توسعه و راه اندازی محصول در بازار.
 4. ارزیابی رقابتی: ارزیابی عمیق استراتژی‌های بازار و بخش‌های جغرافیایی و تجاری پیشرو در بازار.
 5. توسعه بازار: اطلاعات جامع در مورد بازارهای نوظهور. این گزارش بازار را برای بخش های مختلف در سراسر جغرافیا تجزیه و تحلیل می کند.
 6. تنوع بازار: اطلاعات جامع در مورد محصولات جدید ، پیشرفت های اخیر و سرمایه گذاری.

پیشنهاد برای مطالعه

کاربرد های شگفت انگیز الیاف کربن CFRP در صنعت کامپوزیت

تجزیه و تحلیل بازار بر اساس نوع محصول، منطقه جغرافیایی و کاربرد:

ورقه های فیبر کربنی بر اساس نوع محصول، کاربرد و جغرافیا تقسیم بندی می شوند. تمام بخش‌های لمینت‌های فیبر کربنی بر اساس سهم بازار، CAGR، رشد ارزش و حجم و سایر عوامل مهم به دقت تجزیه و تحلیل می‌شوند. در ادامه به بزرگترین سهم های بازار جهانی نیز اشاره می کنیم.

بر اساس نوع محصول:

 • لمینت های یک طرفه
 • لمینت های چند جهته

بر اساس کاربرد:

 • خودروها
 • ساخت و سازها
 • سایر

همچنین برای آشنایی بیشتر با کاربرد های CFRP مطالعه مقاله “کاربردهای نوار و ورق کربن” را پیشنهاد می کنیم.

ارزیابی منطقه ای صفحات کربنی :

این گزارش بینش عمیقی در مورد فعالیت های تحقیق و توسعه در حال انجام، درآمد، خدمات نوآورانه، وضعیت واقعی تقاضا و عرضه، و استراتژی قیمت گذاری، همچنین جزئیاتی در مورد ارقام مصرف، عرضه صادرات/واردات، و حاشیه ناخالص به تفکیک منطقه ارائه می‌دهد. به طور خلاصه، این گزارش منبع ارزشمندی از راهنمایی و جهت گیری روشن برای بازاریاب و بخش علاقه مند به بازار است. ارزیابی منطقه ای ورقه های فیبر کربن در شش منطقه کلیدی انجام شده است:

 • آمریکای شمالی (ایالات متحده آمریکا، کانادا)
 • آسیا اقیانوسیه (چین، ژاپن، هند، کره جنوبی، استرالیا، اندونزی، سایر)
 • اروپا (آلمان، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا، اسپانیا، روسیه، سایر)
 • آمریکای لاتین (برزیل، مکزیک، سایر)
 • خاورمیانه و آفریقا

پیش بینی بازار جهانی صفحات فیبر کربن

تاثیر جهانی کووید 19 بر روی بازار جهانی صفحات کربن چگونه بود؟

تاثیر جهانی کووید 19 بسیار بی‌سابقه و خیره‌کننده بود. به طوری که تقاضای صفحات کربن شاهد کاهش جزئی در تقاضا در همه مناطق بود. بر اساس تحلیل بازار جهانی در سال 2020 ، کاهش 6.1 درصدی نشاند داده شد.

توسعه فزاینده آتی در زمینه‌های خودرو، هوافضا و دفاع و صنایع انرژی بادی باعث افزایش رشد بازار جهانی می شود. پیش بینی می شود تقاضای رو به رشد خودرو، همراه با نیاز روزافزون به وسایل نقلیه سبک وزن، کل بازار را هدایت کند. نیاز به وسیله نقلیه کم مصرف و قوانین سختگیرانه دولتی در مورد انتشار کربن از عوامل کلیدی است که چشم انداز صنعت را هدایت می کند.

پیشنهاد برای مطالعه

دانستنی های جالب در مورد ورق فیبر کربن که بهتر است بدانید

کاهش جزئی سرعت تولید محصول کامپوزیت صفحات کربن

شیوع ویروس کرونا بیشتر مشاغل کامپوزیت را به دلیل قرنطینه سراسری و تعطیلی جزئی کارخانه ها متوقف کرد. در همه‌گیری کووید-19، تولیدکنندگان خودرو در سطح جهان با تأثیرات شدیدی مواجه شدند. کشورهای بزرگ تولیدکننده خودرو، از جمله ایالات متحده، آلمان، بریتانیا، ایتالیا، کره جنوبی و ژاپن بیشترین وضعیت را در درآمد سال 2020 خود داشتند. این بیماری همه گیر باعث شد تا سازندگان و تامین کنندگان از تمام سطوح مجبور در روند تامین مواد خام تا تولید محصول نهایی، تجدید نظر کنند.

بزرگترین سهم از بازار جهانی کاربرد صفحات کربن در کجاست؟

سهم عمده‌ای  از بازار در اختیار بخش هوانوردی، هوافضا و دفاع به دلیل افزایش تولید هواپیما، خواهد داشت. بخش هوانوردی، فضایی و دفاعی بیشترین سهم بازار را در سال 2020 به خود اختصاص داد و ممکن است در طول دوره زمانی قابل پیش بینی به تسلط خود ادامه دهد. افزایش تولید هواپیما توسط ایرباس و بوئنگ احتمالاً باعث رشد بازار خواهد شد.

مواد کامپوزیت در صنایع هوافضا در کاربردهایی مانند فضای داخلی، تیغه‌های موتور، پروانه‌ها، روتورها و بال‌های پهن بدنه استفاده می‌شوند. علاوه بر این، مهندسان هوافضا در تلاش هستند تا پرواز را پایدارتر و ایمن تر کنند، که منجر به استفاده از مواد کامپوزیت فیبر در هلیکوپترها، هواپیماها و شاتل فضایی شده است.

امروزه مواد کامپوزیتی تا 40 درصد از هواپیماهای مدرن را تشکیل می دهند. به عنوان مثال، حدود 50 درصد از مواد کامپوزیت هواپیمای مسافربری بوئینگ 787 دریم لاینر عمدتاً از صفحات فیبر کربن یا لمینت است. این صفحات فیبر کربن و مواد الیافی، بدنه اصلی، قسمت های دم، بال ها و بدنه هواپیما را تشکیل می دهند. بوئینگ بیان می کند که استفاده از کربن و سایر مواد کامپوزیت FRP امکان نگهداری کمتری را فراهم می کند زیرا خورده نمی شوند.

پیش بینی بازار جهانی صفحات فیبر کربن در صنعت خودرو و هوافضا

فناوری های جدید برای تولید صفحات فیبر کربن

شرکای صنعتی و محققین در حال اجرای پروژه هایی هستند که از تبدیل زغال سنگ، یک محصول جانبی از تولید کک برای صنعت فولاد به صفحات فیبر کربن و کامپوزیت تبدیل می کند. این محصول جدید صفحات فیبر کربن که با مقاومت کربن متفاوت می باشند، می تواند ارزش زغال سنگ را از 5 تا 55 برابر ارزش فعلی خود افزایش دهد و در کامپوزیت های کم وزن و سختی بالا کاربرد داشته باشد.

عوامل بازدارنده رشد بازار جهانی صفحات کربن چیست؟

یکی از مهمترین عوامل قیمت ورق کربن است که تا اندکی مانع از رشد بازار می شود. کامپوزیت های کربن به دلیل عملکرد بالا و ویژگی های سبک وزن به طور گسترده در صنایع فضایی، خودروسازی، ساخت و ساز، نفت و گاز و انرژی باد استفاده می شوند. اما قیمت تمام شده محصول در مقایسه با فلز بسیار بالاست. قیمت تمام شده محصول یک عامل بازدارنده اصلی است که استفاده گسترده از کامپوزیت های کربنی را در صنایع مختلف منع می کند. قیمت پارچه کربن دو جهته و هزینه ورق کربن مستقیماً با بازده و هزینه پیش ماده ای که از آن استخراج می شود، مرتبط است.

برای کاهش قیمت ورق کربن چه اقداماتی انجام شده است؟

اگر هزینه محصول کاهش یابد، در مقیاس بسیار بزرگتری در صنایع خودروسازی و هوافضا استفاده خواهد شد. ابتکارات مختلفی برای کاهش هزینه ها در حال انجام است که شامل توسعه پیش سازهای کم هزینه و بازده بالا برای تولیدکنندگان می شود. به طور قابل توجهی هزینه ورق کربن و هزینه الیاف کربن تک جهته را کاهش می دهد. همچنین، محققان در آزمایشگاه ملی دپارتمان انرژی ایالات متحده یک روش تولید را نشان دادند که هزینه محصول را تا 50٪ و انرژی مصرف شده در تولید آن را تا بیش از 60٪ کاهش می دهد.

بزرگترین سهم بازار جهانی بر اساس مواد سازنده صفحات فیبر کربن چیست؟

پیش بینی می شود که ماده پلی آکریلونیتریل (pan) که در ساخت صفحات فیبر کربن در طول دوره پیش بینی بر بازار تسلط یابد. این ماده در واقع یک رزین پلیمری است که دارای مزایا و کاربردهای بسیار زیادی است. به دلیل مقرون به صرفه بودن، مدول بالا، استحکام کششی بالا و کیفیت بهتر الیاف تولید شده، کاربرد گسترده ای در کاربردهای هوافضا و دفاع و خودرو پیدا می کند. ویژگی هایی مانند مقاومت الکتریکی پایین، ضریب منفی پایین، هدایت حرارتی بالا و مدول بالا آن را برای صنایع هوافضا و خودرو مناسب می کند.

پیشنهاد برای مطالعه

مقاوم سازی ساختمان با الیاف کربنی

5/5 - (2 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:
تیم تحریریه افزیر

این محتوا توسط تیم مجرب تولید محتوا افزیر تولید و منتشر شده است.

پرسش و پاسخ


بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert