بازار جهانی محصول چسب کاشت میلگرد و بولت

بازار جهانی محصول چسب کاشت میلگرد و بولت

چسب کاشت میلگرد از دو جزء مختلف تشکیل شده که ماده تشکیل دهنده ی آن رزین های مصنوعی می باشد. وظیفه اصلی چسب کاشت آرماتور در بتن اتصال آرماتور به بتن، آجر، سیمان و یا هر سازه دیگری می باشد. به علت ویژگی و عملکرد آن بازار مصرف چسب کاشت با افزایش تقاضا رو به رو می باشد. برای آشنایی بیشتر با دورنمای آن تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ارائه گزارشی از وضعیت بازار جهانی چسب کاشت میلگرد و بولت

بازار جهانی چسب های کاشت میلگرد و بولت 870.8 میلیون دلار در سال 2020 ارزش گذاری شد و انتظار می رود با نرخ رشد ترکیبی سالانه (CAGR) 1/4 درصد از سال 2020 تا 2028 گسترش یابد. رشد بازار با افزایش تقاضا برای چسب کاشت میلگرد و آرماتور در صنعت ساختمان به دلیل عملکرد برتر آن در مقایسه با مهار مکانیکی آرماتور مشخص می شود. رشد بازار در نیمه اول سال 2020 به دلیل شیوع جهانی کووید 19کاهش یافت. کاهش فروش چسب کاشت منجر به تعطیلی موقت پروژه‌های ساختمانی و سایر فعالیت‌های صنعتی در چندین کشور شد. با این حال، پیش بینی می شود شروع مجدد پروژه ها در نیمه دوم سال 2020 با محدودیت های شدیدتر و فاصله گذاری اجتماعی جدی تر، به عنوان بخشی از برنامه های بازگشایی کسب و کار توسط دولت ها، رشد صنعت ساخت و ساز را تثبیت کند.
انواع مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت چسب کاشت بولت و آرماتور عبارتند از اپوکسی اکریلات، پلی استر، ملات هیبریدی، وینیل استر و اپوکسی. علاوه بر این، انتخاب چسب کاشت میلگرد و بولت به عوامل مختلفی مانند نیاز عملکرد، ترجیح مصرف کننده و محل پروژه بستگی دارد.
قیمت گذاری محصول تا حد زیادی به حجم کل مواد خام تولید شده بستگی دارد. علاوه بر این، در دسترس بودن منابع، سیاست های دولتی برای تهیه مواد شیمیایی اولیه، و هزینه های ناپایدار حمل و نقل به دلیل نوسانات قیمت نفت خام بر قیمت مواد خام تأثیر می گذارد.
چسب های مهاری شیمیایی میلگرد یا همان چسب کاشت آرماتور در اکثر سازه‌های فولادی، پایه ستون‌ها و مهار داربست فلزی به دلیل ویژگی‌های برترشان در مقایسه با محصولات مشابه، برتری و مزیت ویژه‌ای پیدا کرده اند و به شکل انبوه مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال، سطح آگاهی پایین در میان پیمانکاران، به ویژه در اقتصادهای نوظهور، در مورد استفاده از مواد شیمیایی ساختمانی مناسب برای سازه ها، رشد بازار را محدود می کند.

دور نمایی از چسب کاشت میلگرد و آرماتور

چسب کاشت تزریقی سهم بیش از 70 درصد از درآمد جهانی را در سال 2020 به خود اختصاص دادند و در نتیجه چسب کاشت تزریقی از پرمصرف ترین چسب‌های کاشت آرماتور هستند. مواد شیمیایی تزریقی به طور گسترده در کاربردهای سنگ تراشی، سنگ طبیعی و میلگرد استفاده می شود. آنها معمولاً برای تعمیر رول پلاک های فولادی، راه پله ها، نرده ها، نمای ساختمان، دیوارهای صوتی، لوله ها، براکت ها و اتصالات میلگرد پس از نصب استفاده می شوند.
علاوه بر این، چسب کاشت به زمان عمل آوری چهار برابر بیشتر از مهارهای مکانیکی نیاز دارند. با این حال، سازندگان در حال کار بر روی فرمول‌های رزین جدیدی هستند که زمان عمل آوری را کاهش می‌دهد و آن را به گزینه‌ای مطلوب در کاربردها و شرایط خارجی تبدیل می‌کند.
کپسول‌های چسب کاشت بر روی سطح بتنی استفاده می شوند و در ساخت و سازهای صنعتی و تجاری کاربرد دارند. اینها عمدتاً برای سازه های فولادی، جرثقیل ها، آسانسورها و ماشین آلات صنعتی استفاده می شوند. شرایط پیش بینی شده برای دوران پس از کرونا در حوزه تولیدات صنعتی و تجاری، تولیدکنندگان را تشویق می‌کند تا ظرفیت تولید خود را گسترش دهند و از این طریق فرصت‌های رشد زیادی را برای لنگرهای چسب کپسولی فراهم کنند.

کپسول رزین کاشت آرماتور
اپوکسی اکریلات بیشترین سهم را با بیش از 35 درصد در سال 2020 به خود اختصاص داد. ویژگی های کلیدی رزین از جمله استحکام بالا، عمل آوری سریع، ایده آل برای کاربردهای بار بالا، و مقاومت در برابر شرایط خورنده یا مرطوب، استفاده از آن را در بخش ساخت و ساز ارتقا می دهد.
انتظار می رود پلی استر در طول دوره پیش بینی CAGR 9/3 درصد را ثبت کند، زیرا یک فناوری مهار شیمیایی محبوب است. این رزین برای استفاده در بارهای سبک تا متوسط کاربری دارد و می تواند در سطوح بتنی، جامد و بنایی توخالی استفاده شود.
چسب کاشت آرماتور  اپوکسی یک سیستم مهار شیمیایی با پیوند بسیار قوی است. چسب کاشت شامل چسب خالص دو جزئی با نسبت 1:1 در شرایط نرمال و لرزه ای برای استفاده در بتن ترک خورده و بدون ترک می باشد. این لنگرها در کاربردهای سازه‌ای و اتصالات میلگردی که باید ظرفیت باربری بالا برآورده شود، بیشترین کارایی را دارند.
علاوه بر این، برای مواردی که با بارگذاری‌های بیش از حد روبه رو هستیم ایده‌آل می باشند، زیرا پیوند حاصل از استحکام بالایی نسبت به خود ماده پایه برخوردار است و سیستم بر روی استحکام و قدرت چسبندگی متمرکز است، که منجر به وارد شدن هیچ تنش بار اضافی به ماده پایه نمی‌شود. بنابراین، چسب کاشت آرماتور برای بتن کاهش یافته، نزدیک به لبه، مهار گروهی و بتن با مقاومت فشاری کم نیز ایده آل است.

چسب کاشت آرماتور

پیشنهاد برای مطالعه

تفاوت انواع چسب کاشت ‌‌میلگرد‌

کاربرد چسب کاشت میلگرد و بولت اپوکسی

بخش زیرساخت بیشترین سهم را با بیش از 35 درصد در سال 2020 به خود اختصاص داد. انتظار می‌رود که شاهد سریع‌ترین رشد در دوره پیش‌بینی باشد. چسب کاشت آرماتور عمدتاً در این بخش به دلیل نیاز به محصولات قوی و با عملکرد برتر استفاده می شوند. علاوه بر این، ضریب هزینه بیش از مهار مکانیکی به دلیل مقیاس کاربرد، کمترین تأثیر را بر این بخش دارد.

کاربرد چسب کاشت میلگرد

ظهور کشورهای مختلف به عنوان قطب های تولیدی آتی را می توان به ایجاد صنایع متعدد و مهاجرت جمعیت زیادی نزدیک به این تاسیسات و در نتیجه توسعه شهرهای جدید و گسترش شهرهای موجود نسبت داد. این عوامل تأثیر عمده ای بر رشد صنعت ساخت و ساز اعم از مسکونی و تجاری دارند. در نتیجه تقاضا برای محصولاتی مانند چسب‌های کاشت میلگرد افزایش می یابد.
رشد جمعیت جهانی و مهاجرت باعث افزایش ساخت کلی ساختمان های مسکونی شده است. آمار بین المللی مهاجران 2019، یک آمار سازمان ملل، تخمین می زند که تعداد مهاجران بین المللی به حدود 272 میلیون نفر یا 5/3 درصد از جمعیت جهان رسیده است. در نتیجه، برای پذیرش تعداد فزاینده مهاجران در مناطق شهری، تعداد ساخت و سازهای مسکونی نیز در حال افزایش است. نتیجه این افزایش نیاز به مصالح ساخت و سازی مانند چسب کاشت آرماتور وجود دارد. هم چنین در ادامه داشتن دانش کافی برای طراحی و اجرای کاشت میلگرد و آرماتور در بتن با استفاده از چسب کاشت مطالعه مقاله “انواع روش های اجرای کاشت میلگرد در بتن و قوانین کاشت میلگرد” جهت ایجاد اتصال هرچه بهتر بین بتن و آرماتور پیشنهاد میکنیم.

دورنمایی از وضعیت جغرافیایی بازار چسب کاشت میلگرد و آرماتور

اروپا با سهمی بیش از 30 درصد در سال 2020 بر بازار تسلط داشت و انتظار می‌رود در دوره پیش‌بینی رشد چشمگیری داشته باشد. رشد بازار منطقه ای به بهبود اقتصادی قرنطینه پس از کووید 19 نسبت داده می شود که با فعالیت های ساخت و ساز در بخش های مسکونی و زیرساختی که انتظار می رفت در سال 2021 بازگردد، برداشته شد.
انتظار می‌رود کشورهایی مانند بریتانیا، فرانسه و ایتالیا که به شدت تحت تأثیر این بیماری همه‌گیر قرار گرفته‌اند، دوباره بهبود پیدا کنند. جایی که تقاضا برای چسب کاشت آرماتور احتمالاً قوی باقی خواهد ماند. در بریتانیا، طبق انجمن محصولات ساختمانی، پیش‌بینی می‌شود که تولید ساخت‌وساز در سال 2021 9/12درصد و در سال 2022 به میزان 2/5 درصد افزایش یابد. افزایش ساخت و ساز سبب می شود که تقاضای محصول را ارتقا دهد.
چسب کاشت آرماتور در چند سال گذشته در آمریکای شمالی به ویژه در فعالیت های تجاری و زیرساختی شهرت یافته اند. پیش بینی می شود افزایش آگاهی نسبت به محصولاتی مانند چسب کاشت آرماتور و سرمایه گذاری در زیرساخت های رو به رشد در این منطقه برای تقویت رشد بازار در طول دوره پیش بینی شده باعث افزایش اقبال عمومی برای خرید چسب کاشت میلگرد و بولت شود.
انتظار می رود صنعت ساخت و ساز در کانادا در درجه اول به دلیل رشد جمعیت، افزایش شهرنشینی و افزایش نرخ مهاجرت شاهد رشد باشد. انتظار می رود افزایش تعداد شرکت های ارائه دهنده خدمات در کشور باعث افزایش تقاضا برای فضاهای اداری شود. همچنین ساخت و سازهای تجاری را افزایش دهد.

پیشنهاد برای مطالعه

کاربرد عمده‌ی چسب کاشت میلگرد

روند بازار چسب کاشت میلگرد در آینده چه خواهد بود؟

تقاضای انبوه بازارهای داخلی و خارجی در کشورهای تولید کننده وسبب شده که طراحان همواره در حال ارائه محصول جدیدی از این دست باشند. محصول چسب کاشت آرماتور همچنان یک روند روبه رشدی دارد. تولیدکنندگان چسب کاشت آرماتور برای تولید محصول جدید ترغیب می شوند تا محصولاتی با عملکرد بالاتر از آنچه که دارند ارائه نمایند.

سوالات متداول

بازار جهانی چسب های کاشت میلگرد و بولت چگونه است؟

رشد بازار با افزایش تقاضا برای چسب کاشت میلگرد و آرماتور در صنعت ساختمان به دلیل عملکرد برتر آن در مقایسه با مهار مکانیکی آرماتور مشخص می شود.

ماده اولیه چسب کاشت چه می‌باشد؟

مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت چسب کاشت بولت و آرماتور عبارتند از اپوکسی اکریلات، پلی استر، ملات هیبریدی، وینیل استر و اپوکسی.

کاربرد چسب کاشت میلگرد در صنایع مختلف چگونه می باشد؟

مواد شیمیایی تزریقی به طور گسترده در کاربردهای سنگ تراشی، سنگ طبیعی و میلگرد استفاده می شود. آن‌ها معمولاً برای تعمیر رول پلاک های فولادی، راه پله ها، نرده ها، نمای ساختمان، دیوارهای صوتی، لوله ها، براکت ها و اتصالات میلگرد پس از نصب استفاده می شوند. هم‌چنین در ساخت و سازهای صنعتی و تجاری کاربرد دارند و برای سازه های فولادی، جرثقیل ها، آسانسورها و ماشین آلات صنعتی استفاده می شوند.

قیمت گذاری چسب کاشت به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت گذاری محصول تا حد زیادی به حجم کل مواد خام تولید شده بستگی دارد. علاوه بر این، در دسترس بودن منابع، سیاست های دولتی برای تهیه مواد شیمیایی اولیه، و هزینه های ناپایدار حمل و نقل به دلیل نوسانات قیمت نفت خام بر قیمت مواد خام تأثیر می گذارد.

5/5 - (5 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:
تیم تحریریه افزیر

این محتوا توسط تیم مجرب تولید محتوا افزیر تولید و منتشر شده است.

پرسش و پاسخ


بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert