بیمارستان‌ها یکی از مکان‌هایی هستند که در طول روز تعداد بالای مراجعه کنندگان و مریضان را دارند. بنابراین کفپوش اپوکسی بیمارستان و کفپوش آنتی استاتیک اتاق عمل باید بتواند علاوه بر حفظ زیبایی خود، ترافیک بالای تردد انسان‌ها را نیز تحمل نماید. کف گسترده بیمارستان باید بتواند جواب گوی سطح سرویس مورد نیاز بیمارستان و مریض‌ها باشد. این سطح باید محیط بیمارستان را پاکیزه نگه دارد. کفپوش اپوکسی بیمارستانی باید به گونه‌ای باشد که امنیت کارمندان و مریض‌های حاضر در بیمارستان را تایید نماید، محیط بیمارستان را پاکیزه نگه دارد و مانع از رشد عفونت‌ها و باکتری‌ها شود. همچنین توصیه می‌گردد که از کفپوش آنتی استاتیک اتاق عمل برای پوشش دهی اتاق های عمل استفاده شود. زیرا کفپوش آنتی استاتیک اتاق عمل علاوه بر حفظ زیبایی و خواص بالای مقاومتی، می‌تواند الکتریسیته ساکن را از خود عبور دهد و مانع ایجاد جرقه شود. شرکت افزیر با ارائه انواع کفپوش‌های اپوکسی و پلی یورتانی یا پلی اورتانی مخصوص محیط‌های بیمارستانی و انجام خدمات پیمانکاری اجرای کفپوش‌های در این زمینه، به فعالیت مشغول است. 

کفپوش پلیمری اپوکسی بیمارستانی
اجرای کفپوش اپوکسی بیمارستانی

مزایای کفپوش اپوکسی بیمارستان

 • زیبایی فوق‌العاده
 • پاکیزه نگه داشتن محیط بیمارستان
 • جلوگیری از گسترش آلودگی
 • دوام بالا
 • مقاومت بالا در مقابل ترافیک مراجعین
 • ضد خش
 • ضد مواد شیمیایی و خورنده
 • کاهش هزینه‌های نگه داری
 • ایجاد کف یکدست
 • آنتی باکتریال

کاربردهای کفپوش اپوکسی بیمارستانی

بیمارستان‌ها و محیط‌های بهداشتی و پزشکی محیطی یگانه و یکتا هستند؛ اما در عین حال دارای بخش‌های مختلفی درون خود نیز هستند . به همین دلیل شرکت مقاوم سازی افزیر محصولات متنوعی را برای مقابله با شرایط سخت بیمارستانی ارائه می‌نماید. از جمله محیط‌های بیمارستانی که می‌توان از کفپوش‌های اپوکسی استفاده نمود عبارتند از:

 • اتاق‌های عمل
 • واحدهای تخصصی مانند فیزیوتراپی و رادیولوژی
 • فضای داخلی راهروها
 • داروخانه
 • آشپزخانه

کفپوش آنتی استاتیک اتاق عمل

اتاق‌های عمل بیمارستان‌ها، یکی از حساس‌ترین نقاط بیمارستان است که در آن بحرانی‌ترین عمل بیمارستان اتفاق می‌افتد. شرکت مقاوم سازی افزیر برای اتاق‌های عمل، استفاده از کفپوش آنتی استاتیک اتاق عمل را پیشنهاد می‌کند. زیرا کفپوش آنتی استاتیک اتاق عمل، علاوه بر بهداشتی بود و خاصیت آنتی باکتریال، می‌تواند جریان الکتریسیته ساکن را از خود عبور دهد و بنابراین، مانع از ایجاد جرقه در هنگام عمل می‌شود. همچنین کفپوش آنتی استاتیک اتاق عمل شرکت افزیر زیبایی خاصی به محیط می‌بخشد.

کفپوش اپوکسی اتاق عمل
کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک اتاق عمل

ملاحظات کاربری

در محیط‌های بیمارستانی با درجه حساسیت بهداشتی بسیار بالا مانند اتاق‌های ICU، CCU و Clean Rooms (اتاق‌های تمیز) باید در هنگام بهره برداری و برای حفظ پاکیزگی محیط، از روکش کفش برای راه رفتن استفاده نمود. با این کار از ورود هرگونه آلودگی به سطح کفپوش جلوگیری می‌شود.

مکانیسم خوردگی

در محیط‌های بیمارستانی وجود مواد شیمیایی و دارویی خطرناک از قبیل اسیدها، قلیاها، پسماند زباله‌های بهداشتی و …. بسیار مرسوم است. همچنین در قسمت‌های حساس‌تر بیمارستانی از قبیل اتاق‌های عمل، اتاق‌های ICU و اتاق‌های CCU باید نباید حتی برای لحظه‌ای اندک آلودگی وجود داشته باشد. بنابراین پوشش انتخابی کفپوش اپوکسی بیمارستان باید بتواند جلوی گسترش و نفوذ آلودگی و همچنین باقی ماندن آلودگی در درون خود را بگیرد. کفپوش‌های اپوکسی و پلی اورتان شرکت مقاوم سازی افزیر با دارا بودن خواص آنتی باکتریال، می‌تواند در محیط‌های بهداشتی و مطب پزشکان به کار رود.

در صورتی که مواد آلوده به بافت بتن زیرکار سطح نفوذ نماید می‌تواند باعث خوردگی در بتن و میلگردهای فولادی و در نتیجه زنگ زدن آن‌ها شود. به این ترتیب، سازه بیمارستانی که باید در شرایط سخت پس از بحران مانند زلزله و جنگ کاملا مستحکم باقی بماند و بدون آسیب دیدگی به کار خود ادامه دهد، بسیار زودتر از فرضیات طراحی سازه، دچار گسیختگی و تخریب می‌شود. این اثر می‌تواند مخالف طراحی سازه بر اساس اصول پدافند غیر عامل باشد. بنابراین برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی موکدا توصیه می‌شود از پوشش سطحی و حفاظتی اپوکسی یا پلی اورتان بیمارستانی استفاده شود.

زیبایی معماری

محیط بیمارستانی به دلیل وجود بیماران، باید به لحاظ معماری فضایی گرم و صمیمی با پرسنل بیمارستان و همراهان بیمار ایجاد نماید. زیبایی خاص و تنوع در طرح و رنگ اجرای اپوکسی و کفپوش پلی یورتان بیمارستانی شرکت افزیر می‌تواند رضایت مشتریان و بیماران بیمارستان را جلب نموده و باعث اشتیاق حضور مجددا آنان به محیط بیمارستانی شود.

همچنین پوشش‌های اپوکسی و پلی یورتان به دلیل گستردگی در ایجاد طرح‌های مختلف می‌توانند روحیه بیمار و همراهان آن را بهتر کرده و نتیجتا باعث تسریع در فرایند بهبود بیمار شوند.

مشخصه‌های کفپوش اپوکسی بیمارستانی

یکی از اصلی‌ترین مشخصه‌های کفپوش اپوکسی بیمارستانی، علاوه بر زیبایی ظاهری آن، کفیت بالای آن است. کیفیت مذکور پس از مدت اندکی استفاده خود را نمایان می‌کند. به عنوان مثال یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که می‌تواند به مرور زمان مشخص شود، جلوگیری از سر خوردن در محیط بیمارستان است. این امر در محیط‌های بهداشتی و بیمارستانی که تردد سالمندان و تخت‌های بیمارستانی و همچنین صندلی‌های چرخ‌دار در آن‌ها زیاد است، پارامتر بسیار مهمی است. زیرا  در صورت بروز کوچکترین اتفاقی ممکن است صدمات زیادی به فرد سالمند یا مریض وارد شود.

عدم سایش و خش شدن سطح نیز از دیگر پارامترهای محیط بهداشتی و بیمارستانی است. تردد تخت‌های بیمارستانی بر روی سطح کفپوش اپوکسی بیمارستان نباید باعث ایجاد سایش بر روی سطح شود.

اجرای کفپوش پلیمری اپوکسی بیمارستانی
کفپوش اپوکسی بیمارستانی

قیمت کفپوش بیمارستانی

برای اطلاع از قیمت اجرا و قیمت فروش کفپوش اپوکسی بیمارستانی اپوکسی و کفپوش پلی یورتان و کفپوش آنتی استاتیک اتاق عمل با شرکت مقاوم سازی افزیر تماس بگیرید.

4.3/5 - (11 امتیاز)