سالن‌های ورزشی از جمله سالن‌هایی هستند که کف آن‌ها در طول دوره بهره برداری در شرایط مختلف بارگذاری قرار می‌گیرد. در سالن‌های ورزشی روباز و بسته علاوه بر اینکه محیط باید بتواند شرایط مختلف محیطی را تحمل نماید، باید بتواند بار وارد از طرف ورزشکاران را نیز تحمل نماید. یکی از اصلی‌ترین بارهای وارده از طرف ورزشکاران، نیروی ضربه، نیروی اصطکاک و خش شدن سطوح است. کفپوش ورزشی پلی یورتان باید به گونه‌ای باشد که بتواند در مقابل نیروهای ضربه‌ای و ناشی از دوندگی ورزشکاران را به راحتی و در مدت بهره‌برداری آن تحمل نماید. این نیرو می‌تواند در طول دوره بهره‌برداری به کرّات به سطح وارد شود و بنابراین در صورتی که سطح کیفیت لازم را نداشته باشد، عملکرد آن زیر سوال می‌رود. نیروی اصطکاک نیز به دفعات به سطح وارد می‌شود. یکی از فعالیت‌های ورزشکاران در حین ورزش، سر خوردن بر روی سطح خواهد بود (این حرکات در برخی ورزش‌ها لازم و ضروری است). به همین جهت در شرایطی که سطح نیروی اصطکاک لازم را نتواند تحمل نماید، بعد مدتی دچار کش‌آمدگی می‌شود. همچنین با توجه به اینکه در اکثر فعالیت‌های ورزشی دوندگی وجود دارد سطح باید به گونه‌ای باشد که بتواند در مقابل خش شدگی مقاومت لازمه را داشته باشد.

کاربردهای کفپوش ورزشی پلی یورتان

کفپوش‌های ورزشی را می‌توان برای کاربردهای مختلفی در سالن‌های ورزشی مختلف استفاده نمود. به عنوان نمونه می‌توان از کفپوش‌های اپوکسی ورزشی و پلی یورتان یا پلی اورتان ورزشی در سالن‌های چند منظوره ورزشی (فوتسال، والیبال و بسکتبال) استفاده نمود. همچین می‌توان از کفپوش پلی یورتان یا پلی اورتان تارتان در پیست‌های دوومیدانی استفاده نمود. این نوع کفپوش‌ها می‌توانند در مقابل انواع بارهای وارده از طرف ورزشکاران و شرایط جوی مختلفی که ممکن است در طول دوره بهره‌برداری برای سطح کف به وجود آید، مقاومت خود را حفظ نمایند. این مسئله برای پوشش‌های تارتان بسیار قابل ملاحظه‌تر است.

کفپوش پلیمری پلی یورتان
کفپوش پلی یورتان سالن های ورزشی

مزایای کفپوش سالن ورزشی

کفپوش سالن ورزشی اپوکسی و کفپوش ورزشی پلی یورتان یا پلی اورتان دارای مقاومت بالایی در مقابل تنش‌ها و نیروهای وارده هستند. دوام کفپوش‌های ورزشی نیز نسبت به کفپوش‌های سنتی بالاتر است. این مسائل در کنار خواص زیر باعث استفاده روز افزون و هر چه بیشتر از این نوع کفپوش‌ها می‌گردد.

  • ضد خش
  • قابلیت انجام خط کشی بر روی آن
  • قابلیت خود تراز شوندگی

مزایای اپتیکی کفپوش سالن ورزشی

فرمولاسیون ویژه کفپوش سالن ورزشی شرکت افزیر مانع از بازتابش کامل نور تابیده شده به کف می‌‌گردد. این مسئله در حین بهره برداری و انجام عملیات ورزشی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. زیرا بازتابش نور ممکن است کاربری سالن ورزشی را کاملا از بین ببرد.

محصولات مرتبط

برای مشاهده محصولات مرتبط با پوشش کفپوش سالن ورزشی و کفپوش تارتان به بخش محصولات مراجعه نمایید.

قیمت اجرا

برای اطلاع از قیمت اجرای کفپوش سالن ورزشی و شرایط نگهداری آن، با متخصصین شرکت افزیر تماس بگیرید. شرکت افزیر با سابقه اجرا در زمینه پوشش دهی سطوح سالن‌های ورزشی به فعالیت در این حوزه می‌پردازد.

4.1/5 - (8 امتیاز)