خطوط انتقال نفت و گاز به دو شکل فولادی و پلیمری موجود اند. لوله های نفتی با توجه به نوع شان (فولادی و پلیمری) با مشکلاتی از جمله خوردگی در سطح داخلی و خارجی، کمانش، خستگی، مشکل در اتصالات، خزش و … روبرو می باشند. راهکار هایی از جمله تزریق اپوکسی، استفاده از پوشش های حفاظتی، استفاده از کامپوزیت های FRP و … برای حفاظت و ترمیم این لوله ها استفاده می شود.

مقاوم سازی صنایع نفت و گاز

لزوم مقاوم سازی

یکی از خطراتی که خطوط لوله گاز و نفت را به شدت تهدید می‌کند، زلزله است. زلزله علاوه بر اینکه ممکن است در قسمتی از خط لوله خرابی و نشت ایجاد کند و کارایی شریان حیاتی را از بین ببرد، می‌تواند باعث ایجاد انفجار در خط لوله شود. زیرا با به وجود آمدن کوچکترین نشتی در خط لوله، امکان ایجاد جرقه و آتش سوزی و انفجار به شدت بالا می‌رود. در نتیجه متخصصین شرکت افزیر به شدت توصیه می‌کنند که برای جلوگیری از انفجار خطوط لوله در هنگام بحران، حتما از قبل تمامی قسمت‌های حیاتی تقویت و بهسازی شده باشند. برای این کار می‌توان از محصولات سوپر لمینت شرکت افزیر استفاده نمود.

مقاوم سازی لوله انتقال نفت با استفاده از الیاف FRP

شرکت مقاوم سازی افزیر، با بهره گیری از محصولات FRP و پوشش های حفاظتی و ضد حریق متناسب و تیم با تجربه در سریع ترین زمان، بهترین و اقتصادی ترین راهکار را در زمینه بهسازی و مقاوم سازیخطوط انتقال ارایه می دهد. از جمله کاربردهای محصولات کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر می توان به تعمیر و مقاوم سازی ساختمان، دیوار، تیر، کف، ستون، شمع، پل، دکل های تاسیسات، برج های سلولی، لوله ها، کالورت، تونل، دودکش صنعتی، مخزن و … اشاره کرد. اجرای راهکارهای شرکت افزیر نسبت به روش های سنتی و قدیمی، سریعتر و اقتصادی تر است؛ چراکه محصولات ما به طرز استثنایی‌ای مقاوم، سازگار، سبک و بادوام هستند و به طور یکسان بر روی بتن، فولاد، مصالح بنایی و چوب قابل اجرا وکاربرد می باشند.

مقاوم سازی لوله های انتقال نفت و گاز

به طور خلاصه، راهکارهای شرکت مقاوم سازی افزیر، صرفه جویی مالی و زمانی، سازگاری و دوام را برای کارفرمایان، مهندسین و پیمانکارانی که نیاز به اجرای پروژه های تعمیر و مقاوم سازی با صرف زمان و هزینه محدود دارند، به ارمغان می آورد.

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط

5/5 - (10 امتیاز)