شمع ورق‌های فولادی و دیوار دریایی اغلب در پروژه های اجرای موج شکن کاربرد دارند. شمع ورق ها مصالحی ورقه ای هستند که حین خاکبرداری پایداری ایجاد می کنند. قطعات شمع ورق ها در هم قفل شده و می توانند از جنس بتن مسلح، فولاد و الوار باشند. اغلب شمع ورق ها فولادی هستند. دیوار دریایی سازه نگهبانی است که در برابر امواج، جزر و مد و سونامی از خطوط ساحلی محافظت می کند. تغییرات روند موج دریا سبب ایجاد چرخه های خشک و تر شدن متوالی و در نتیجه افزایش سرعت خوردگی می‌گردد. بیشتر خوردگی در ناحیه پاششی (Splash zone) رخ می‌دهد که بر اساس اختلاف حد پایین و بالای موج دریا قابل تعریف است. ابعاد بزرگ شمع ورق‌ها و دیوارهای دریایی از یک ‌سو و مغروق بودن آن‌ها از سوی دیگر، مقاوم سازی دیوار دریایی و شمع ورق را با چالش روبرو کرده است.

شرکت مقاوم سازی افزیر برای غلبه بر این مشکلات، راه‌کاری اقتصادی ارائه می‌دهد. راه‌کار ارائه شده، SPiRe نام دارد که از قرار دادن فیبرهای لانه‌زنبوری یا سه‌بعدی در میان فیبر FRP آغشته به رزین ساخته می‌شود. این پانل ها را می‌توان در محل اجرا ساخت تا بتوان ابعاد آن‌ها را با اندازه شمع ورق فولادی یا دیوار دریایی بتنی منطبق کرد. این پانل های سبک به کمک انکراژ در جلوی قسمت درحال تعمیر ثابت می‌شوند. فاصله میان SPiRe و شمع ورق یا دیوار دریایی نیز با رزین یا دوغاب پر می‌شود. پنل های نفوذ ناپذیر همانند دیواری جلوی رسیدن رطوبت و اکسیژن به سطح شمع ورق یا دیوار دریایی را گرفته و بنابراین خوردگی را تقریبا به طور کامل متوقف می‌کنند.

مقاوم سازی و بهسازی شمع ورق های دریایی
شمع ورق دریایی

مزایای روش مقاوم سازی دیوار دریایی و شمع ورق به کمک پانل کامپوزیت پلیمری SPiRe

  • تطبیق‌پذیری SPiRe با سازه های بتنی، فولادی و چوبی
  • اجرای سریع و اقتصادی به دلیل سبکی پانل ها
  • پانل کامپوزیت پلیمری SPiRe دچار خوردگی نشده و به تعمیرات ناچیزی نیاز دارد.
  • کاهش چشم‌گیر خوردگی توسط پانل نفوذ ناپذیر SPiRe
  • سطح نهایی اجرا را می‌توان با مصالح معماری پوشاند.
  • حمل آسان و ایمن به دلیل وزن نسبتا کم
  • اتصال قوی و پایدار با انواع شمع و ستون بتنی، فولادی و چوبی
مقاوم سازی دیوار دریایی و شمع ورق به کمک پانل کامپوزیت پلیمری SPiRe
کامپوزیت پلیمری SPiRe

هزینه اجرای مقاوم سازی دیوار دریایی و شمع ورق به کمک پانل کامپوزیت پلیمری SPiRe

برای مشاوره و کسب اطلاع درمورد هزینه اجرای مقاوم سازی دیوار دریایی و شمع ورق با کارشناسان شرکت مقاوم سازی افزیر در تماس باشید.

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط

5/5 - (3 امتیاز)