نقاط دسترسی که معمولا آدم ‌رو یا چاهک نیز عنوان می‌شوند، به منظور ایجاد دسترسی به زیرساخت‌ های مدفون مانند لوله ‌ها، تونل ‌ها، اتاقک‌ های دسترسی و … ساخته می‌شوند. برای ساخت این آدم‌ رو ها غالبا از بتن یا آجر استفاده می‌کنند. هنگامی که بخار موجود در محیط با گاز H2S ترکیب می‌شود، سبب افزایش سرعت خوردگی و فرسودگی آدم‌رو و چاهک می‌شود. روش‌ ‌های مختلفی برای تعمیر و مقاوم سازی چاهک تاسیسات و نقاط دسترسی استفاده شده است مانند اسپری اپوکسی، دوغاب سیمانی و مهم ترین آن ها مقاوم سازی چاهک تاسیسات و نقاط دسترسی با FRP .

راه‌حل متخصصین شرکت مقاوم سازی افزیر برای مقاوم سازی چاهک تاسیسات و نقاط دسترسی، روش نوآورانه و به‌صرفه CombPipeTM می‌باشد. تکه ‌های آجر و مصالحی که از دیواره این آدم‌ روها کنده شده و می‌ریزند به پوششی نیاز دارند تا آن‌ها را به عقب رانده و سرجای خود نگه ‌دارند. قطعات CombPipeTM را می‌توان با مقاومت کافی به هر ابعاد و شکل دلخواهی طراحی کرد وساخت تا در برابر بارهای مختلفی مانند ترافیک و فشار خاک به خوبی مقاومت کنند.

روش اجرای CombPipeTM به این صورت است که ابتدا CombPipeTM را درون آدم‌ رو یا چاهک جایگذاری کرده و سپس فاصله حلقوی میان CombPipeTM و چاهک را به کمک دوغاب یا رزین پر می‌کنیم. این روش مقاوم سازی چاهک تاسیسات و نقاط دسترسی به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر، ایمن، ارزان و با ایجاد حداقل اختلال در ترافیک است.

مقاوم سازی نقاط دسترسی چاهک با الیاف FRP
مقاوم سازی چاهک دسترسی با الیاف FRP

مزایا و ویژگی‌های مقاوم سازی نقاط دسترسی و چاهک تاسیسات به کمک مصالح کامپوزیت پلیمری CombPipeTM

  • از آن‌جایی که تنها به برداشتن مخروط چاهک نیاز است، در این روش عملیات حفاری به حداقل می‌رسد.
  • جنس CombPipeTM از مصالح کامپوزیت پلیمری است که دچار خوردگی نمی‌شوند.
  • CombPipeTM را می‌توان به هر ابعاد و شکل موردنظری درآورد.
  • به حداقل رساندن کاهش قطر چاهک پس از مقاوم سازی
  • حمل آسان و ایمن CombPipeTM به دلیل وزن کم آن
  • اجرای مقاوم سازی سریع در عین حداقل اختلال در بهره‎‌برداری

هزینه اجرای مقاوم سازی نقاط دسترسی و چاهک تاسیسات

برای مشاوره و کسب اطلاع درمورد هزینه اجرای مقاوم سازی نقاط دسترسی و چاهک تاسیسات با کارشناسان شرکت مقاوم سازی افزیر در تماس باشید.

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط

4.7/5 - (16 امتیاز)