توسعه فرودگاه ها و رونق حمل و نقل هوایی در هر کشوری بیانگر میل در جهت توسعه یافتگی می باشد. باندهای فرودگاه ها نیز یکی از مهمترین زیرساخت های کشور می باشند، ولی با این حال متأسفانه این رگه های حیاتی کشور اکثرا چندان مورد رسیدگی قرار نمی گیرند و بعد از بروز حادثه مورد ترمیم قرار می گیرند.

در همه فرودگاه ها، چه بزرگ و چه کوچک، سازه‌های متنوعی وجود دارند که به تعمیر و مقاوم سازی نیاز دارند. بسیاری از این تاسیسات چندین دهه قبل ساخته شده‌اند و به عمر بهره‌برداری خود رسیده‌اند و یا از آن عبور کرده‌اند. علاوه بر مقاوم سازی سازه های فرودگاه، باند فرودگاه نیاز به نگهداری و ترمیم و زهکشی مناسب دارد. توجه به جایگاه مخازن سوخت و استفاده از پوشش های ضد حریق در این محدوده ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

محصولات کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر، راهکاری اقتصادی برای این گونه پروژه های تعمیر و مقاوم سازی محسوب می‌شوند. این گونه پروژه‌ها را می‌توان به کمک محصولات کامپوزیت پلیمری FRP شرکت CTech-LLC آلمان در زمانی بسیار کمتر نسبت به  روش‌های سنتی مانند تعمیر و مقاوم سازی به کمک بتن و فولاد انجام داد. راهکارهای FRP شرکت افزیر تضمین می‌کند که پروژه تعمیر و مقاوم سازی فرودگاه در زمان بندی و با همان بودجه موجود و با حداقل اختلال در سیستم حمل و نقل هوایی، انجام گردد.

برخی از انواع پروژه‌های تعمیر و مقاوم سازی فرودگاه ها که می توان به کمک محصولات FRP شرکت افزیر اجرا کرد عبارت است از:

  • مقاوم سازی تیر، ستون و کف در ساختمان های اداری و پایانه ها (ترمینال ها)
  • بهسازی و مقاوم سازی لرزه ای ساختمان های اداری، ترمینال ها و برج های مراقبت به منظور بهبود عملکرد آن ها در برابر زلزله
  • تعمیر و مقاوم سازی لوله ها و کالورت های فولادی زیر باند فرودگاه
  • مقاوم سازی کالورت های مستطیلی زیر باند فرودگاه که در معرض افزایش بار زنده اعمال شده هستند.
  • مقاوم سازی دال، تیر و ستون که در معرض افزایش بار زنده اعمال شده هستند.
  • تعمیر و مقاوم سازی انواع شمع و شمع ورق خورده شده

مهندسین و متخصصین شرکت افزیر پس از محاسبه شرایط کنونی سازه و بررسی نیاز کارفرما، راهکارهای طراحی و ساخت مهندسی شده خود را به همراه نقشه‌ها و جزییات دقیق فنی و مهندسی به کارفرمای محترم ارائه می‌دهند. اجرا نیز توسط نصاب‌ها و مجریان با تجربه و دانش شرکت افزیر انجام می‌شود. راهکارهای شرکت افزیر، کارآمد، از نظر زمان و هزینه بهینه و نیز با حداقل تاخیر و خطای ممکن می‌باشند.

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط

5/5 - (19 امتیاز)