بسیاری از خطوط راه آهن از پل ها و تونل ها می گذرند. برخی از این سازه ها بسیار قدیمی هستند و نیاز به ترمیم و مقاوم سازی دارند. به عنوان نمونه عمر پل ورسک در شمال ایران بیش از عمر بهره‌برداری در نظر گرفته شده آن در ابتدای طراحی است و این پل مصالح بنایی شدیدا نیاز به مقاوم سازی مناسب پل های قوسی بنایی دارد. در مواردی که این سازه‌ها در نقاط دورافتاده و صعب العبور قرار دارند، تعمیر و مقاوم سازی آنها با روش‌های قدیمی مانند استفاده از فولاد یا بتن بسیار دشوار و هزینه بر خواهد بود. محصولات FRP و سایر راهکارهای مقاوم سازی شرکت افزیر، روشی اقتصادی برای اجرای این گونه پروژه‌های تعمیر و مقاوم سازی می‌باشد.

خطوط مترو و راه آهن درون شهری نیز نیازمند توجه ویژه و نگهداری هستند زیرا استفاده کنندگان آن ها بسیار زیاد است و در صورت  بروز حادثه، خسارت های جبران ناپذیری را ایجاد می کنند. علاوه بر ریل ها، تونل ها و پلها، ایستگاه های مترو نیز باید مقاوم سازی شوند و از نظر آب بندی و … مورد توجه قرار گیرند.

یکی از راه هایی که برای کاهش تخلخل و آب بند شدن تونل های مترو استفاده میشود، تزریق خاک سیمان و دیگر مواد آب بند کننده مانند اپوکسی و…می باشد.

مقاوم سازی پل راه آهن با اضافه کردن تیر بتنی

در بیشتر پروژه‌ها، مهندسین و متخصصین شرکت افزیر پس از محاسبه شرایط کنونی سازه و بررسی نیاز کارفرما، راهکارهای طراحی و ساخت مهندسی شده خود را به همراه نقشه ها و جزییات دقیق فنی و مهندسی به کارفرمای محترم ارائه می دهند. اجرا نیز توسط نصاب ها و مجریان با تجربه و دانش شرکت افزیر انجام می شود. راهکارهای مقاوم سازی، کارآمد، از نظر زمان و هزینه بهینه و نیز با حداقل تاخیر و خطای ممکن می‌باشند.

یکی از مشکلاتی که ممکن است در زلزله‌ها برای راه آهن به وجود بیاید، خروج ریل از مسیر اصلی آن در اثر روانگرایی و زمین لغزش است.  شرکت افزیر با ارائه راهکار مناسب برای حفظ قابلیت کاربری می‌تواند در این امر پیشرو باشد.

مقاوم سازی پایه پل راه آهن با استفاده از الیاف FRP

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط

5/5 - (5 امتیاز)