یکی از مهم ترین عوامل در مورد کارخانه ها، حفظ پایداری و مقاومت سازه کارخانه است. علت این اهمیت، حضور عوامل انسانی زیاد و هم چنین دستگاه های گران قیمت و سرمایه بسیار می باشد. به دلیل وجود دستگاه های سنگین و ایجاد ارتعاش بسیاری از این دستگاه ها، سازه کارخانه و هم چنین کف آن نیاز به نگهداری و در صورت خرابی، ترمیم دارد. در مورد مقاوم سازی کارخانه های کاغذ سازی به دلیل نیاز به زمان شات داون (تعطیلی) بهتر است از روش های مانند استفاده از الیاف FRP انجام شود تا در زمان و هزینه صرفه جویی گردد. با توجه به استفاده از مواد شیمیایی و تجهیزات سنگین و وجود مواد اشتعال پذیر در کارخانه کاغذ سازی ، اجرای پوشش های حفاظتی مناسب و پوشش ضد حریق توصیه می شود.

مقاوم سازی کارخانه کاغذ سازی
کارخانه کاغذ سازی

هنگامی که سازه ای فرو می‌ریزد و یا درمعرض فروریزش قرار می گیرد، یافتن راهکاری سریع، قابل اطمینان و اقتصادی در اولویت همه افراد درگیر قرار می‌گیرد. خوشبختانه در زمینه تعمیر و مقاوم سازی صنایع از جمله مقاوم سازی کارخانه های کاغذ سازی و خمیر کاغذ به کمک فناوری های پیشرفته ساخت و ساز، شرکت افزیر با به کارگیری محصولات FRP، سال ها پیشرو بوده است. از جمله کاربردهای محصولات کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر می توان به تعمیر و مقاوم سازی ساختمان، دیوار، تیر، کف، ستون، شمع، پل، دکل های تاسیسات، برج های سلولی، لوله ها، کالورت، تونل، دودکش صنعتی، مخزن و … اشاره کرد. اجرای راهکارهای شرکت افزیر نسبت به روش های سنتی و قدیمی، سریعتر و اقتصادی تر است؛ چراکه محصولات ما به طرز استثنایی‌ای مقاوم، سازگار، سبک و بادوام هستند و به طور یکسان بر روی بتن، فولاد، مصالح بنایی و چوب قابل اجرا وکاربرد می باشند.

پوشش ضد حریق در کارخانه های کاغذ سازی

علاوه بر مقاوم سازی کارخانه های کاغذ سازی با الیاف FRP، یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در این کارخانه‌ها به منظور جلوگیری از آسیب‌های احتمالی انجام داد، اجرای پوشش ضد حریق است. آتش و آتش سوزی و همچنین خطرات ناشی از انفجار در این کارخانه‌ها به شدت بالاست. حجم عظیم وجود مواد آتش زا در طول فرایند ساخت کاغذ و همچنین وجود کاغذها در انبار کاغذ کارخانه باعث ایجاد محیطی به شدت مستعد آتش سوزی در کارخانه کاغذ سازی می‌شود. شرکت افزیر با تجربه در اجرای پوشش ضد حریق در صنایع کاغذ سازی، آماده خدمت رسانی در این حوزه است.

پوشش محافظ در کارخانه های کاغذ سازی

با توجه به استفاده از انواع روغن ها و مواد شیمیایی در کارخانه کاغذ سازی، استهلاک و فرسودگی سطوح کف در آن ها موضوعی معمول و متداول است. همچنین بهتر است که کفپوش ها بتوانند لرزش ها و نوسانات مکانیکی تجهیزات و ماشین آلات را جذب کنند تا عمر مفید ماشین آلات افزایش یابد. شرکت افزیر با تجربه در اجرای پوشش حفاظتی، آماده خدمت رسانی در این حوزه است.

مقاوم سازی کارخانه کاغذ سازی
خوردگی لوله ها در کارخانه کاغذ سازی

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط

5/5 - (4 امتیاز)