صنایع و کارخانه های تولیدی، با توجه به نوع مواد تولیدی و دستگاه های مورد استفاده نیاز به مقاوم سازی و هم چنین حفاظت های مخصوص به خود دارند. در اکثر کارخانه ها، وجود تجهیزات صنعتی سنگین باعث بارگزاری و ایجاد ارتعاش در سازه می شوند. این دستگاه ها باید به روش مناسب به کف فیکس شوند و سازه در صورت نیاز باید برای تحمل ارتعاش و بار ناشی از کار دستگاه مقاوم سازی شود. از طرفی بعضی از صنایع تولیدی که از مواد اشتعال پذیر بیش تری استفاده می کنند و یا با حرارت بالا کار می کنند، نیازمند حفاظت در برابر حرارت و هم چنین آتش سوزی هستند. به علاوه آن دسته از مراکز تولیدی که از مواد شیمیایی و خورنده استفاده می کنند، نیاز به تدابیر و پوشش های حفاظتی مناسب دارند.

هم چنین مواردی از قبیل نشت آب، ایجاد ترک در بتن و یا کرمو شدن بتن، نشست کف و مواردی از این قبیل، نیاز به ترمیم و بازسازی سازه را نشان می دهد.

مقاوم سازی کارخانه های تولیدی
مقاوم سازی کارخانه با پوشش ضد حریق

هنگامی که سازه ای فرو می ریزد و یا درمعرض فروریزش قرار می گیرد، یافتن راهکاری سریع، قابل اطمینان و اقتصادی در اولویت همه افراد درگیر قرار می‌گیرد. خوشبختانه در زمینه تعمیر و مقاوم سازی صنایع از جمله کارخانه های تولیدی به کمک فناوری های پیشرفته ساخت و ساز، شرکت افزیر با به کارگیری محصولات FRP، سال ها پیشرو بوده است. از جمله کاربردهای محصولات کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر می توان به مقاوم سازی ساختمان، دیوار، تیر، کف، ستون، شمع، پل، دکل های تاسیسات، برج های سلولی، لوله ها، کالورت، تونل، دودکش صنعتی، مخزن و … اشاره کرد. اجرای راهکارهای شرکت افزیر نسبت به روش های سنتی و قدیمی، سریعتر و اقتصادی تر است؛ چراکه محصولات شرکت افزیر راهکاری مقاوم، سازگار، سبک و بادوام هستند و به طور یکسان بر روی بتن، فولاد، مصالح بنایی و چوب قابل اجرا وکاربرد می‌باشند.

به طور خلاصه، راهکارهای شرکت مقاوم سازی افزیر، صرفه جویی مالی و زمانی، سازگاری و دوام را برای کارفرمایان، مهندسین و پیمانکارانی که نیاز به اجرای پروژه های تعمیر و مقاوم سازی با صرف زمان و هزینه محدود دارند، به ارمغان می آورد.

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط

5/5 - (3 امتیاز)