خانهسیستم های مقاوم سازیسیستم مقاوم سازی ™TensaPlate

™TensaPlate چیست؟

سیستم پس‌کشیدگی خارجی ™TensaPlate شرکت مقاوم سازی افزیر در مواردی که یک سازه بتنی نیاز به مقاوم سازی به دلیل شرایط نامناسب، بارگذاری بیش از حد، عیوب ساختمانی و یا تغییر کاربری دارد، راه‌حلی ایده‌آل و مهندسی برای این منظور است.
اساس کار سیستم ™TensaPlate بر پایه ایده پس کشیدگی خارجی غیر چسبنده و کاهش تنش می‌باشد. این سیستم در نواحی که بار باعث ایجاد تنش کششی در سازه می‌شود با قراردادن سازه‌های بتنی تحت فشار، سبب ایجاد تقویت کننده‌ای موثر شده است.
سیستم پس‌کشیدگی خارجی ™TensaPlate شامل صفحات CFRP به عنوان المان‌های پس کشیده با مقاومت کششی بالا و مقاوم در برابر خوردگی است. همچنین این سیستم به مهاربندی در دو انتهای المان سازه نیازمند می‌باشد. پس از نصب کابل‌ها (صفحاتCFRP) آن‌ها به وسیله جک کشیده می‌شوند که با این روش تحت کشش قرار گرفته و با استفاده از اجزای مهاری در محلشان ثابت می‌شوند. درنهایت این صفحات بر روی اعضای سازه تنش فشاری اعمال، و تنش کششی که اعضای سازه تحت بار با آن مواجه هستند را خنثی ‌می‌کنند.
سیستم پس‌کشیدگی خارجی ™TensaPlate از لحاظ کیفیت، قابلیت اطمینان و دوام، عملکرد بسیار مناسبی دارد و برای تعمیر و مقاوم‌ سازی ساختمان‌ها، پل‌ها، مخازن، و سازه‌های خاص کاربرد دارد.

ویژگی‌های سیستم ™TensaPlate

کاربری مختلف

سیستمی بسیار مناسب جهت تقویت مقاومت خمشی سازه‌ها و اجزای سازه‌ها از جمله تیرهای بزرگ

سازگار با سازه ها

سیستمی جهت برطرف سازی نگرانی‌های گسترده در عملکرد سازه‌های تخریب شده به دلیل کرنش و جابجایی بیش از حد

افزایش ظرفیت باربری

سیستمی کارآمد جهت افزایش ظرفیت تحمل بار، متعادل سازی تنش، کاهش جابجایی، بهبود عملکرد خستگی

سبک

افزایش ناچیز در بار مرده سازه و نیاز به فضای کمی برای اجرای سیستم

مقرون به صرفه

سیستمی مطمئن با ارائه راهکار نهایی مقرون به صرفه به جای حذف و جایگزینی سازه

آیین‌نامه‌ها و مراجع

کاتالوگ‌های سیستم

جهت دریافت کاتالوگ‌ها، بروشورها، یادداشت‌های فنی (Technical Note)، دتایلهای اجرایی و گواهینامه‌های اختصاصی و تفضیلی این سیستم، برای صنایع مختلف، لطفاً فرم درخواست مربوطه را تکمیل و ارسال نمایید.

درخواست ارسال

مطالعات موردی

عنوان پروژه

جزئیات و محل پروژه

عنوان پروژه

جزئیات و محل پروژه

عنوان پروژه

جزئیات و محل پروژه