راهنمای خرید عمده توری فایبرگلاس

راهنمای خرید عمده توری فایبرگلاس

توری فایبرگلاس یکی از انواع محصولات موجود در بازار است که با الیاف شیشه تقویت شده و می تواند استحکام یک سازه را چندین برابر کند. با توجه به کاربردهای متنوع توری های فایبرگلاس مقاوم به قلیا و E-glass در حال حاضر این توری ها بسیار در صنعت ساختمان سازی پرفروش شده اند. خرید عمده توری فایبرگلاس برای شرایطی که نیاز به استفاده از توری ها با طول و عرض زیاد است، توصیه می شود. خرید عمده توری فایبرگلاس می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد که مهم ترین آن صرفه جویی در هزینه ها است.یکی از کاربردهای توری فایبرگلاس، استفاده از آن در سیستم وال مش است. اجرای مش فایبرگلاس به عنوان سیستم وال مش (wallmesh) در دیوارهای غیر سازه ای، می تواند تاثیر بسیار زیادی روی مقاومت ساختمان ها داشته باشد. به طوری که در حال حاضر این سیستم جایگزین سیستم وال پست موجود در بازار شده است.

توری فایبرگلاس یکی از انواع محصولات موجود در بازار است که با الیاف شیشه تقویت شده و می تواند استحکام یک سازه را چندین برابر کند. با توجه به کاربردهای متنوع توری های فایبرگلاس مقاوم به قلیا و E-glass در حال حاضر این توری ها بسیار در صنعت ساختمان سازی پرفروش شده اند. خرید عمده توری فایبرگلاس برای شرایطی که نیاز به استفاده از توری ها با طول و عرض زیاد است، توصیه می شود. رعایت یک سری نکات در هنگام خرید عمده مش فایبرگلاس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که در ادامه این مقاله در مورد قیمت و نکات خرید عمده انواع توری فایبرگلاس صحبت می کنیم.

مزایای خرید عمده توری فایبرگلاس کدام است؟

خرید عمده توری فایبرگلاس به مجموعه ها و شرکت هایی که از این توری ها با ابعاد زیاد استفاده می کنند، به شدت توصیه می شود. قیمت هر متر مربع از توری و مش فایبرگلاس به صورت عمده بسیار مناسب تر از زمانی است که اقدام به خرید این محصولات در ابعاد مورد نیاز خودتان می کنید. از طرفی با خرید عمده توری فایبرگلاس، دیگر نیازی به مراجعه کوتاه مدت برای خرید این محصولات نخواهید داشت. بنابراین، نیاز شما تا حد زیادی برای خرید توری های فایبرگلاس برطرف خواهد شد. این موضوع هم در هزینه ها و هم در زمان شما جهت خرید توری های فایبرگلاس صرفه جویی می کند.

خرید عمده توری فایبرگلاس جهت استفاده در سیستم وال مش

یکی از کاربردهای توری فایبرگلاس، استفاده از آن در سیستم وال مش است. اجرای مش فایبرگلاس به عنوان سیستم وال مش (wallmesh) در دیوارهای غیر سازه ای، می تواند تاثیر بسیار زیادی روی مقاومت ساختمان ها داشته باشد. به طوری که در حال حاضر این سیستم جایگزین سیستم وال پست موجود در بازار شده است. برای خرید عمده توری فایبرگلاس جهت استفاده از سیستم وال مش، باید به کیفیت این توری ها، مقاومت آن ها و عواملی از این قبیل توجه داشت. توری های فایبرگلاس به شکل نواری روی دیوار اجرا می شوند و نیازی به وال پست اولیه ندارند. بنابراین، امکان خرید عمده این توری ها حتی در زمانی که کل دیوارهای ساختمان، ساخته شده اند وجود دارد.

پیشنهاد برای مطالعه

مقایسه وال پست فلزی با سیستم وال مش

نکاتی که در ارتباط با خرید عمده توری فایبرگلاس ترک گیر باید رعایت کنید

ایجاد ترک روی دیوار می تواند خطرات نگران کننده ای را برای افراد به همراه داشته باشد. به خصوص اگر این ترک ها عمقی باشند و امکان ترمیم آن ها وجود نداشته باشد. استفاده از توری فایبرگلاس برای جلوگیری از رشد ترک ها است. ترک هایی که روی سطح دیوار رشد می کنند، می توانند با توری فایبرگلاس خنثی شوند. به طوری که با نصب توری روی دیوار و پلاستر کشی روی آن ها، از رشد ترک ها و عمیق تر شدن آن ها جلوگیری می شود. در حال حاضر سرکت های زیادی در سطح کشور وجود دارند که امکان خرید عمده توری فایبرگلاس را برای شما فراهم کرده اند. اگرچه اکثر توری های فایبرگلاس موجود در بازار می توانند به عنوان ترک گیر مورد استفاده قرار گیرند، ولی باز هم باید در خرید توری فایبرگلاس برای گرفتن ترک های روی دیوار دقت کافی داشت. نکته مهم دیگر این است که چون برای خرید عمده توری فایبرگلاس مجبور به صرف هزینه بسیار زیادی هستید، توصیه می کنیم که به انتخاب خودتان توجه کافی داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است که هزینه زیادی را هدر دهید. از جمله نکاتی که باید در هنگام خرید عمده توری فایبرگلاس ترک گیر توجه داشته باشید، عبارتند از:

  • مقاومت کششی بالای توری فایبرگلاس ترک گیر

توری فایبرگلاس که برای حذف ترک های روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد، باید دارای مقاومت کششی بسیار بالایی باشد. در این صورت است که می توانید با خیالی راحت، توری ها را روی ترک ها قرار دهید و نگران پاره شدن آن ها نباشید. دلیل این موضوع هم این است که توری های فایبرگلاس روی ترک ها را می پوشانند. این ترک ها نیز دارای خاصیت انقباضی و انبساطی هستند. بنابراین، توری باید مقاومت کششی خوبی داشته باشد تا در هنگام کشیدن شدن، دچار مشکل نشود. مقاومت کششی بالای توری فایبرگلاس باید حتما در خرید عمده مورد بررسی قرار گیرد. اگر قصد خرید عمده توری فایبرگلاس ترک گیر را دارید، حتما این موضوع را بررسی کنید. اگر هم به صورت اینترنتی این توری ها را می خرید، می توانید از فروشنده در مورد کیفیت و مقاومت کششی آن ها سوال بپرسید. معمولا برندهای معروف مقاومت کششی مشخصی را برای توری های فایبرگلاس در نظر گرفته اند.

  • مقاومت بالای توری ترک گیر در برابر مواد قلیایی

موادی که در محیط های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا دارای خاصیت قلیایی هستند. اگر توری فایبرگلاس مقاومت خوبی در برابر مواد قلیایی نداشته باشد، به راحتی تخریب می شود. به همین خاطر اگر نیاز به خرید عمده توری فایبرگلاس ترک گیر را دارید، باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که این توری ها باید مقاومت بالایی در برابر قلیا داشته باشند. در حال حاضر توری های فایبرگلاس موجود در بازار به دو دسته مش فایبرگلاس AR و توری فایبرگلاس E-glass تقسیم بندی می شوند. توری های AR همان توری های مقاوم به قلیا هستند. بنابراین، در صورت نیاز به خرید عمده توری فایبرگلاس، حتما این توری ها را به صورت مقاوم به قلیا سفارش دهید. در غیر این صورت باید منتظر خراب شدن توری های E-Glass در کوتاه ترین زمان ممکن باشید.

  • خاصیت بازگشت به حالت اولیه توری های ترک گیر

یکی از روش های تشخیص کیفیت توری فایبرگلاس ترک گیر، تست فشار آن است. برای این کار لازم است که توری های ترک گیر را در دست فشار دهید. اگر توری ها دوباره به حالت اول بازگشتند، می توانید مطمئن شوید که کیفیت آن ها بالاست. اما اگر توری خاصیت انعطاف پذیری بالایی داشت، احتمالا کیفیت خوبی ندارد. اگر کیفیت توری های ترک گیر به حد ایده آل نزدیک باشد، می توانید با خیالی راحت آن ها را خریداری کنید. انجام این تست قبل از خرید عمده توری فایبرگلاس ترک گیر به شما این امکان را می دهد تا با خیالی راحت، بهترین توری های ترک گیر را انتخاب کنید. بنابراین، حتی اگر قصد خرید اینترنتی توری فایبرگلاس را دارید، می توانید با حجم کم آن ها را سفارش دهید و این تست را روی آن ها اجرا کنید. در صورتی که کیفیت توری ها بالا بود، می توانید آن ها را سفارش دهید.

  • قطر چشمه و گرماژ مناسب برای توری فایبرگلاس ترک

یکی از مهم ترین نکات خرید عمده توری فایبرگلاس ترک گیر، قطر چشمه و گرماژ مناسب است. توری های ترک گیر می توانند کیفیت بسیار بالایی داشته باشند، اما اگر با قطر چشمه و گرماژ مناسب خریداری نشوند، ممکن است که تاثیر خوبی روی از بین بردن ترک های روی دیوار نداشته باشند. در حین خرید عمده توری فایبرگلاس ترک گیر، باید به قطر چشمه و گرماژ مناسب این توری ها توجه داشته باشید. هرگز از توری های فایبرگلاس بی کیفیت که نمی توانند استحکام خوبی در هنگام نصب روی دیوار داشته باشند، استفاده نکنید.

قیمت عمده مش و توری فایبرگلاس ترک گیر به چه عواملی بستگی دارد؟

خرید عمده توری فایبرگلاس ترک گیر می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد که مهم ترین آن صرفه جویی در هزینه ها است. با این توری ها می توانید بدون اینکه نیاز به تخریب دیوار و سازه داشته باشید، آن ها را ترمیم کنید. بنابراین، هزینه های تعمیرات در خانه بسیار کاهش پیدا می کند. از طرفی قیمت عمده مش و توری فایبرگلاس ترک گیر بسیار مناسب می باشد. همانطور که قیمت خرید عمده توری فایبرگلاس بر اساس عوامل بسیار متنوعی محسوب می شود، قیمت عمده مش و توری فایبرگلاس نیز بر اساس عوامل زیادی محاسبه خواهد شد. گرماژ و اندازه چشمه ها عواملی هستند که روی قیمت این توری ها تاثیر می گذارند. بدیهی است که هر چقدر وزن توری بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

عامل دیگری که روی قیمت خرید عمده توری فایبرگلاس ترک گیر تاثیر می گذارد، زمان خرید این توری ها است. این محصولات به دلیل اینکه باید با مواد اولیه خاصی تولید شوند و قیمت این مواد اولیه نیز تحت تاثیر نرخ تورم است، با گذر زمان و افزایش نرخ تورم قیمت این توری ها نیز بالا می رود. اگر قصد گرفتن ترک های روی دیوار با توری فایبرگلاس را دارید، توصیه می کنیم که این کار را از همین حالا انجام دهید و خرید توری فایبرگلاس را به بعد موکول نکنید. چون قیمت این محصولات ممکن است در آینده افزایش داشته باشد.

خرید عمده مش فایبرگلاس جهت عایق کاری و آب بندی سازه های آبی ( استخر و مخازن ذخیره سازی بتنی)

یکی از کاربردهای توری فایبرگلاس، استفاده از آن برای عایق کاری و آب بندی سازه های آبی است. آب بندی یکی از روش های رایج برای مقاوم سازی سازه های آبی مانند استخرها و مخازن مختلف است. با این حال آب بندی فقط برای محافظت از استخر و مخازن آبی در برابر آب مورد استفاده قرار می گیرد. اما هیچ تاثیری روی عایق کاری در برابر رطوبت، حرارت و صوت نخواهد داشت.

منظور از عایق کاری، جلوگیری از هدررفت حرارت، رطوبت و صوت در یک محیط است. زمانی که می گوییم مش فایبرگلاس می تواند برای عایق کاری و آب بندی سازه های آبی مورد استفاده قرار گیرد، منظورمان این است که این مش هم باعث جلوگیری از هدررفت رطوبت می شود. هم می تواند از انتقال صوت، رطوبت و حرارت جلوگیری کند.

برای خرید عمده توری فایبرگلاس جهت عایق کاری و آب بندی سازه های آبی، حتما باید به ابعاد سازه های آبی و میزان توری فایبرگلاس مورد نیاز خود توجه داشته باشید. با توجه به اینکه توری های فایبرگلاس با وزن بسیار کم خودشان، می توانند به بهترین شکل مراحل عایق سازی سازه های آبی را انجام دهند. استفاده از آن ها برای سازه های مختلف آبی مزایای زیادی را به همراه دارد.

با خرید عمده توری فایبرگلاس جهت عایق کاری استخر و مخازن ذخیره سازی بتنی، می توانید در هزینه های پروژه نیز صرفه جویی کنید. چرا که توری های فایبرگلاس قیمت بسیار مناسبی دارند و حتی می توانند نسبت به روش های رایج عایق کاری، مقرون به صرفه تر نیز باشند.

خرید عمده توری فایبرگلاس و تقویت انواع سنگ ساختمانی

سنگ های ساختمانی تا حد زیادی می توانند در برابر شرایط مختلف از خود مقاومت نشان دهند. اما گاهی به دلیل کاربردهای خاص این سنگ ها، بهتر است که آن ها در برابر ترک خوردن، شکستگی و عوامل مختلف دیگر محافظت شوند. استفاده از توری فایبرگلاس در پشت سنگ های ساختمانی و اسلب می تواند مقاومت آن ها را افزایش دهد. برای خرید عمده توری فایبرگلاس جهت تقویت سنگ های ساختمانی، باید به ابعاد سنگ های ساختمانی توجه داشت. طول و عرض توری هایی که برای پشت سنگ های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند. بنابراین، لازم است که با توجه به گرماژ، طول و عرض، قطر چشمه و … این توری های فایبرگلاس تهیه شوند.

قیمت عمده هر متر مربع توری فایبرگلاس در بازار چقدر است؟

اگر به شرکت های مختلف برای خرید عمده توری فایبرگلاس مراجعه کرده باشید، حتما متوجه متفاوت بودن قیمت این توری ها در هر یک از این شرکت ها شده اید. عوامل زیادی می توانند روی قیمت خرید عمده هر متر مربع توری فایبرگلاس تاثیر بگذارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

  • کاربرد توری فایبرگلاس

توری های فایبرگلاس کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارند. استفاده در پشت سنگ اسلب، نمای عایق حرارتی اتیکس، عایق سازی، آب بندی و … از جمله کاربردهای توری فایبرگلاس محسوب می شوند. خرید عمده توری فایبرگلاس برای هر یک از کاربردهای ذکر شده، مزایای زیادی را به همراه دارد. اما باید توجه داشت که این توری ها می بایست بر اساس کاربردهای خاص خودشان خریداری شوند. در واقع، توری که برای سنگ اسلب مورد استفاده قرار می گیرد، با توری که برای آب بندی استفاده می شود متفاوت است. بنابراین به دلیل تفاوت هایی که در توری های فایبرگلاس برای کاربردهای مختلف وجود دارد، قیمت هر متر مربع از این توری ها نیز با هم متفاوت است.

  • ابعاد چشمه توری

برای خرید عمده توری فایبرگلاس، باید به قطر چشمه آن نیز توجه داشت. به همین خاطر قیمت عمده هر متر مربع توری فایبرگلاس، بر اساس قطر چشمه و ابعاد آن نیز محاسبه می شود. منظور از چشمه ها، ابعاد مربع هایی است که در توری های فایبرگلاس به کار رفته اند. هر چقدر این ابعاد کوچک تر، وزن و گرماژ توری فایبرگلاس نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این موضوع باعث افزایش قیمت توری فایبرگلاس می شود.

  • وزن و گرماژ توری فایبرگلاس

گرماژ توری فایبرگلاس یکی از عوامل دیگری است که می تواند روی قیمت عمده هر متر مربع توری فایبرگلاس تاثیر بگذارد. گرماژ به میزان وزن توری فایبرگلاس اشاره دارد. هر چقدر کیفیت توری فایبرگلاس بیشتر باشد، گرماژ آن نیز افزایش پیدا می کند. در واقع زمانی که گرماژ توری فایبرگلاس افزایش می یابد، شاهد کوچک شدن چشمه های توری فایبرگلاس نیز خواهیم بود. معمولا هر چقدر وزن توری فایبرگلاس افزایش پیدا می کند، گرماژ نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اگرچه استفاده از توری های فایبرگلاس با وزن بالا می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. اما ایجاد اعتدال در میان انتخاب توری های فایبرگلاس سبک و سنگین با توجه به کاربرد، اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین خاطر توصیه می شود که گرماژ توری فایبرگلاس بر اساس کاربرد آن تعیین شود.

  • جنس توری فایبرگلاس

جنس توری فایبرگلاس تاثیر بسیار زیادی روی قیمت فروش توری فایبرگلاس می گذارد. به طور کلی، همه این توری ها بر اساس یک فرآیند خاصی تولید می شوند. یک پوشش برای مقاوم سازی آن ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد که کیفیت و مقاومت این توری ها را به شدت بالا می برد. اما در حال حاضر از نظر جنس و عملکرد توری های فایبرگلاس به دو دسته E-Glass و AR تقسیم بندی می شوند. توری های فایبرگلاس E-Glass از جنس الیاف شیشه هستند و مقاومت بالایی در برابر مواد قلیایی ندارند. ولی توری های فایبرگلاس AR مقاومت خوبی در برابر مواد قلیایی خواهند داشت. به همین خاطر استفاده از آن ها برای محیط های قلیایی گزینه ای مقرون به صرفه تر است. به دلیل اینکه توری های فایبرگلاس مقاوم به قلیا، دارای درجه مقاومت بالاتری هستند، می توانند قیمت بالاتری نیز نسبت به توری های فایبرگلاس معمولی داشته باشند.

  • طول و عرض یک رول توری فایبرگلاس

یکی از عواملی که می تواند روی قیمت عمده هر متر مربع توری فایبرگلاس در بازار تاثیر بگذارد، ابعاد این توری ها است. توری های فایبرگلاس می توانند در عرض و طول های مختلفی ساخته شوند که قیمت هر کدام از آن ها با هم متفاوت است. معمولا یک سری استانداردهای خاصی برای عرض این توری ها در بازار وجود دارند که می توان با توجه به آن ها، مراحل خرید توری های فایبرگلاس را انجام داد. قیمت توری های فایبرگلاس استاندارد نیز مناسب تر از توری هایی است که به صورت سفارشی تولید می شوند. بر اساس یک قاعده کلی هر چقدر ابعاد توری فایبرگلاس بیشتر باشد، قیمت خرید عمده توری فایبرگلاس نیز افزایش پیدا می کند. چرا که قیمت این توری ها بر اساس هر متر مربع محاسبه می شود. بنابراین، برای اجرای توری فایبرگلاس در محیط های بزرگ، هزینه اجرا بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

 

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:
تیم تحریریه افزیر

این محتوا توسط تیم مجرب تولید محتوا افزیر تولید و منتشر شده است.

پرسش و پاسخ


بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert