مصارف و کاربردهای تور فایبرگلاس کدام است؟

مصارف و کاربردهای تور فایبرگلاس کدام است؟

توری فایبرگلاس از یک شبکه توری نازک اما قوی و مقاوم در برابر مواد قلیایی ساخته شده است که توسط طراحان تولید و آماده مصرف می‌گردد. عمده‌ی کاربرد توری فایبرگلاس در زمان هایی است که کاربر قصد دارد سازه را از نو گچ و سیمان نماید. همچنین از این محصول برای ترمیم ترک ها و آسیب های وارده به بنا و برای ایجاد سازه های ضد آب نیز استفاده می نمایند. از مهمترین ویژگی‌های توری فایبرگلاس این است که مقاومت بالایی در برابر حرارت های زیاد دارد. همچنین این محصول در تماس با آتش دچار حریق نمی شود و با وجود وزن پایین در برابر بسیاری از صدمات فیزیکی بسیار مقاوم می باشد.

توری فایبرگلاس

وجود این ویژگی ها در ساختار مش توری فایبرگلاس به کاربران این امکان را می دهد تا از توری فایبرگلاس با موفقیت در شکل گیری نماهای گچی و همچنین سطوح داخلی دیوارها و سقف بنا استفاده نمایند. شما میتوانید از این محصول برای گچ کاری گوشه‌هایی که دارای اشکال منحنی شکل می باشند نیز استفاده نمایید.
پرکاربردترین نمونه‌ی توری فایبرگلاس که در بسیاری از فعالیت های ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد می تواند چگالی استانداردی معادل 60 تا 160 گرم بر مترمربع را به راحتی تحمل نماید. مش توری فایبرگلاس دارای ساختاری مقاوم در برابر مواد قلیایی می باشد. به همین دلیل به مرور زمان دچار صدماتی مانند خوردگی نمی شود. همچنین این محصول از خود مواد سمی و مخرب برای سلامت افراد و محیط زیست ساطع نمی نماید. این محصول دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر پارگی و فشارهای کششی می باشد. کاربرد این مش در سازه سبب افزایش مقاومت مکانیکی در آن سازه می شود. بکارگیری توری فایبرگلاس مناسب نما در سطح خارجی نمای دیوارها باعث می شود تا دیوار سازه به مرور زمان دچار آسیب های فیزیکی و ترک خوردگی نشود.

پیشنهاد برای مطالعه

رفع ترک با توری فایبرگلاس ترک گیر

مزایای استفاده از توری فایبرگلاس کدام است؟

مش فایبرگلاس محصولی کاربردی است که در کارخانه با ترکیب و در هم آمیختن نخ های فایبرگلاس به شکلی درست و اصولی تولید می شود. این محصول به طور معمول دارای خواص برجسته ای می باشد که در ادامه به طور مختصر به برخی از آنها اشاره خواهیم نمود.

  • توری فایبرگلاس دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد قلیایی می باشد همچنین این محصول از استحکام بسیار زیادی نیز برخوردار می باشد.
  • مش توری فایبرگلاس به گونه ای طراحی شده است که در حالت طبیعی دارای ساختاری بسیار نرم و نازک می باشد و به راحتی می توان از آن استفاده نمود.
  • این محصول دارای ساختاری بسیار مقاوم می باشد. به گونه ای که در صورت تماس مستقیم با محصولات شیمیایی ساختار آن دچار آسیب نمی شود. از دیگر ویژگی این محصول آن است که موجودات ذره بینی و میکروارگانیسم ها مانند انواع قارچ ها، باکتری و حشرات نمی توانند ساختار این محصول را دچار آسیب نمایند و در نهایت در کارایی این محصول تاثیر منفی از خود باقی بگذارند.
  • توری و مش فایبرگلاس دارای استحکام کششی بسیار بالایی می باشد
  • به دلیل قیمت توری فایبرگلاس استفاده از آن در فرایندهای ساختمان سازی بسیار مقرون به صرفه می باشد.
  • همچنین توری فایبرگلاس دارای مقاومت قابل توجهی در برابر خوردگی توسط مواد شیمیایی و زنگ زدگی می باشد.

موارد استفاده از مش یا توری فایبرگلاس کدام است؟

توری فایبرگلاس برای استفاده در ساخت و ساز بناها محصول بسیار مناسب و کاربردی می باشد. به طور معمول از این محصول برای تقویت بتن، سیمان، کف سازی در بناها استفاده می شود. همچنین سیمانکاری و گچکاری با توری فایبرگلاس از دیگر کاربردهای این محصول می باشد. توری فایبرگلاس در سیمانکاری اگر از نوع AR یا مقاوم در برابر  قلیا باشد، می‌تواند بسیار کاربردی و بدون کوچکترین مشکل استفاده شود. همچنین از این محصول می توان در زمان عایق کاری سازه در برابر حرارت و همچنین گچ کاری بناها بدون در نظر گرفتن ارتفاع سازه به راحتی استفاده نمود. از این محصول می توان برای تقویت کف سازه ها در سطوح ناپایدار نیز استفاده نمود. کاربرد دیگری که می توان برای این محصول نام برد استفاده از آن در زمان تقویت دیوارها و از بین بردن آسیب های فیزیکی مانند ترک در ساختار بیرونی دیوار می باشد. همچنین از این محصول در تقویت گچ به کار رفته در سقف بناها نیز استفاده می نمایند. توری فایبرگلاس در وال مش برای پایدارسازی دیوار در برابر جا به جایی‌های ناشی از ارتعاشات لرزه‌ایی و… نیز بسیار کاربردی است.
نصب توری و مش فایبرگلاس بسیار سریع، باکیفیت و قابل اعتماد می باشد. توجه داشته باشید برای تثبیت توری فایبرگلاس بر روی دیوارها باید حتما از قوانین خاصی پیروی نمایید. همچنین ویژگی های نصب که در زمان استفاده از این محصول باید در نظر گرفته شود به طور کلی وابسته به محل نصب محصول می باشد. اولین کارایی توری و مش فایبرگلاس که بسیار توسط کاربران مورد توجه می باشد استفاده از آن برای تقویت گچ کاری دیوارها در سازه ها می باشد. در صورتی که دیوار دارای سطوح ناهموار باشد و یا نیاز باشد تا ضخامت به کار رفته از گچ بر روی دیوار افزایش یابد می توان از این محصول استفاده نمود.

پیشنهاد برای مطالعه

هرآنچه باید از توری فایبرگلاس بدانید

توری فایبرگلاس

نحوه اجرای توری فایبرگلاس

معمولا به کاربران توصیه می شود تا در شرایط مورد نیاز از دو روش نصب با پرایمر و نصب با رولپلاک برای نصب صحیح مش توری فایبرگلاس استفاده نمایند. در روش اول توصیه می شود تا برای نصب توری آن را بر روی یک لایه پرایمر قرار دهند. این امر سبب می شود تا گچ به راحتی بر روی توری تثبیت شود. در این روش بر روی پرایمری که در سازه استفاده شده است یک لایه مش قرار می دهند. سپس مش فایبرگلاس توسط کاربر به پرایمر مرطوب فشرده می شود. همچنین شما می توانید برای تقویت توری در قسمت های بالای آن به طور همزمان از رولپلاک نیز استفاده نمایید. در نهایت باید بلافاصله بر روی توری یک لایه گچ قرار داده و به کمک ماله در سطح کار به طور کاملا یکنواخت پخش گردد.

مقاوم سازی دیوار با توری فایبرگلاس

عایق کاری دیوارها با توری فایبرگلاس در حین ساخت و ساز آنها و با استفاده از چسب پلیمری  کاربرد توری فایبرگلاس می باشد. بسیاری از تولیدکنندگان و کاربران روش های مشابهی برای را برای نصب مش و توری فایبرگلاس توصیه می نمایند. برای مثال در زمان نصب این محصول در روش نمای مرطوب مش را به کمک رولپلاک ها بر روی دیوار تثبیت می نمایند. البته باید به این موضوع اشاره نمود که این روش نصب مش فایبرگلاس سبب ایجاد یک ساختار شکننده در سازه می شود. بنابراین اکثر متخصصان در این زمینه توصیه ای به استفاده از این روش نمی نمایند.
همچنین در شرایطی که برای نصب توری فایبرگلاس به طور همزمان از رولپلاک و همچنین چسب پلیمری استفاده می نمایید بهتر است تا از یک لایه ی نازک آستر برای پوشش دیوارها استفاده نمایید. در نهایت شما باید پوشش اصلی که می تواند گچ و یا سیمان باشد را بر روی دیوار اجرا نمایید. در آخر برای بهبود ظاهر دیوار از یک لایه ی پوششی دیگر برای یکنواخت نمودن سطح کار استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید همواره برای بهبود کیفیت کار خود از محصولات و مواد اولیه مرغوب مانند گچ، آستر و حتی مش باکیفیت استفاده نمایید.

پیشنهاد برای مطالعه

چگونه توری فایبرگلاس باکیفیت را تشخیص دهیم؟

شرکت مقاوم سازی افزیر با سابقه ای طولانی در زمینه عرضه محصولات ترمیم و مقاوم سازی سازه هواره همراه شما عزیزان می باشد. کارشناسان ما در شرکت افزیر به ارائه با کیفیت ترین محصولات روز بازار به مشتری های خود می پردازند. ما با فروش توری فایبرگلاس با بهترین قیمت و کیفیت شما را در اجرای پروژه های ساختمانی و مقاوم سازی بنای خود همراهی خواهیم نمود. شما با خرید توری فایبرگلاس از متخصصان ما در شرکت افزیر ضامن کیفیت کار خود می باشید.

سوالات متداول

انواع مصارف توری فایبرگلاس کدام است؟ ‏

مش فایبرگلاس از دسته محصولات نوین است که به دلیل مشخصات مکانیکی منحصر به فرد، مصارفش به طور روز افزون، ‏افزایش می‌یابد. توری فایبرگلاس در صنایع مختلف از جمله صنعت ساخت و ساز، اتومبیل سازی، تولید قطعات لکتریکی ‏و... کاربردی است. مش فایبرگلاس می‌تواند در گچکاری و سیمانکاری به منظور تقویت و پایدار سازی ملات مصرف شود. ‏علاوه بر این، استفاده از توری فایبرگلاس به عنوان عایق حرارتی، آب‌بندکننده انواع سازه، ترمیم کننده ترک و دیگر ‏آسیب‌های سطحی، وال پست و... بسیار رایج است.‏

مش فایبرگلاس چه ویژگی‌هایی را در بر می‌گیرد؟

توری فایبرگلاس در برابر حرارت، رطوبت، چرخه ذوب و انجماد، شرایط محیطی مخرب، واکنش‌های شیمیایی، حملات ‏قلیایی و... مقاومت بالایی را ارائه می‌دهد. توری فایبرگلاس، عایق الکتریکی بسیار خوبی تلقی می‌شود. علاوه بر این، از ‏مقاومت کششی بسیار بالایی برخوردار است و به راحتی شکسته یا پاره نمی‌شود. مش فایبرگلاس سبک وزن بوده و ‏استفاده از آن، بسیار آسان است. ‏

توری فایبرگلاس را چگونه اجرا کنیم؟

برای اجرای مش فایبرگلاس، ابتدا باید آن را در ابعاد دلخواه برش زد. سپس، بنا بر هدف از کاربرد، توری می‌تواند به سه ‏حالت مدفون شدن در پلاستر سیمانی، مدفون شدن در پلاستر گچی و با استفاده از رزین یا چسب مخصوص مثل رزین ‏اپوکسی، به کار گرفته شود. اکثر کاربردهای رایج توری فایبرگلاس از طریق مدفون شدن در پلاستری سیمانی یا گچی، ‏اجرا می‌شوند. اما کاربردهایی مثل چسباند مش به پشت سنگ، با استفاده از رزین یا چسب مخصوص اجرا می‌شوند. ‏

چرا هنگام بکارگیری توری فایبرگلاس، باید موارد ایمنی و بهداشتی را رعایت کنیم؟

فایبرگلاس ممکن است باعث تحریک پوست و چشم شود. علاوه بر این، گردهای آن نیز می‌تواند سبب تحریک گلو، معده و ‏دستگاه گوارش شود. استنشاق آن نیز می‌تواند باعث سرفه، عطسه و سوزش بینی و گلو شود. بدین منظور در هنگام ‏استفاده از مش فایبرگلاس، باید موارد ایمنی و بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، دستکش، عینک ایمنی و.... رعایت ‏شود.‏

قیمت مش فایبرگلاس، چقدر است؟

مش فایبرگلاس بنا بر کاربردهای مختلف در انواع چشمه و گراماژ تولید و در بازار عرضه می‌شود. توری فایبرگلاس در بازار ‏بر اساس واحد متر مربع، به فروش می‌رسد. ابعاد چشمه، وزن، برند تولید کننده محصول و همچنین نوسانات ارزی و... از ‏جمله عوامل موثر در تغییر قیمت فروش مش فایبرگلاس، می‌باشد. بنابراین، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا جهت کسب ‏اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت بروز و دقیق توری فایبرگلاس یا دیگر محصولات مقاوم سازی، با کارشناسان ما در افزیر، ‏تماس حاصل فرمایید.‏

5/5 - (5 امتیاز)
به اشتراک بگذارید:
تیم تحریریه افزیر

این محتوا توسط تیم مجرب تولید محتوا افزیر تولید و منتشر شده است.

پرسش و پاسخ


بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert