برج‌های خنک‌کننده یکی از اصلی‌ترین اجزا یک نیروگاه حرارتی هستند که به دو نوع فولادی و بتنی تقسیم می شوند. نوع بتنی آن تاکنون بیشتر مورد توجه طراحان قرار گرفته است.چرخه های خشک و تر شدن متوالی، شرایط مناسب را برای خوردگی در سازه ها ایجاد می‌کند. بسیاری از انواع برج خنک کننده بتنی بوده و آرماتورهای فولادی آن ها، پس از مدت کمی دچار زنگ زدگی می‌شوند. علاوه بر این، برج های خنک کننده بلندتر در نیروگاه های هسته ای، دارای تیر و ستون بتنی در ابتدای برج خنک کننده بوده که به سرعت دچار خوردگی می‌شوند. در این شرایط هر راهکار مقاوم سازی باید دارای دو جنبه باشد. اول قادر به جبران افت مقاومت سازه ناشی از خوردگی آرماتور بوده و دوم از ساز و کار حفاظتی مناسب برای کاهش سرعت خوردگی های بعدی برخوردار باشد. همچنین با توجه به لرزه خیز بودن کشور ایران توجه به مقاوم سازی لرزه ای موضوعی مهم در صنعت ساخت و ساز است که شامل این نوع سازه نیز می شود. مصالح کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر قادر به تامین هر دو جنبه می‌باشند. مقاوم سازی برج خنک کننده با لایه های کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر با آب بندی کامل المان های برج خنک کننده، مانع از ورود رطوبت و اکسیژن (یکی از عوامل زنگ‌زدگی) به مقطع می شوند.

خوردگی برج خنک کننده بتنی
مقاوم سازی برج خنک کننده

مزایای مقاوم سازی برج خنک کننده با FRP

تعدادی از مزایای به کارگیری لایه های کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر به منظور مقاوم سازی برج خنک کننده عبارتند از:

  • به حداقل رساندن میزان افزایش ضخامت المان (در حدود 13 میلی متر)
  • امکان اتمام پروژه مقاوم سازی برج خنک کننده در زمان‌بندی تعیین شده به علت سرعت مقاوم سازی با مصالح FRP
  • ایده‌آل برای تقویت نقطه‌ای در محل های آسیب دیده
  • افزایش مقاومت در برابر خوردگی آتی المان‌ به کمک آب‌بندی آن‌ ‌ ‌
  • امکان رنگ آمیزی سطح تمام شده مقاوم سازی شده، به منظور همسان سازی با سازه اصلی

در همه این موارد، کارشناسان شرکت مقاوم سازی افزیر قادرند بسته به شرایط هر پروژه، با بهره گیری از تجربه و دانش مهندسی به روز خود در زمینه مقاوم سازی برج خنک کننده به کمک لایه های کامپوزیت پلیمری FRP، اقتصادی ترین، اجرایی ترین و سریع ترین گزینه ها را پیش روی کارفرمایان محترم قرار دهند.

افزایش ظرفیت باربری تیر بتنی برج خنک کننده با الیاف FRP
مقاوم سازی تیر های بتنی برج خنک کننده با الیاف FRP

هزینه اجرای مقاوم سازی برج خنک کننده

برای مشاوره و کسب اطلاع بیشتر درمورد هزینه اجرای مقاوم سازی برج خنک کننده  به کمک لایه های کامپوزیت پلیمری FRP شرکت افزیر با کارشناسان شرکت مقاوم سازی افزیر در تماس باشید.

مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای برج خنک کننده با الیاف FRP
مقاوم سازی تیر های بتنی برج خنک کننده با الیاف FRP

محصولات مرتبط

راهکارهای مرتبط

5/5 - (14 امتیاز)