خانهپوشش های حفاظتیلاینینگ مخازنFRP لاینینگلاینینگ مخازن هیدروفلوئوریک اسید

معرفی هیدروفلوئوریک اسید

نام های دیگر این اسید شامل فلوئوریدریک، اسید شیشه، فلوئوران و هیدرونیوم فلوئوراید میباشد و اولین بار توسط 1771 توسط کارل ویهلم شل تولید شد. محلول این اسید مایعی بی رنگ و دودزا است و بوی تند و زننده ای دارد. این اسید به خوبی در آب حل میشود و محلول اسیدی بی رنگی تشکیل میدهد که از لحاظ ظاهری با آب تفاوتی ندارد.
این محلول بسیار خورنده و اسیدی میباشد و یک سم تماسی قوی محسوب میشود. HF به بافت های مختلف نفوذ میکند و در طی تماس با چشم و پوست باعث مسمومیت آنها میشوند. علائم مسمومیت ناشی از این اسید، شاید در زمان کوتاه خود را نشان ندهد. علائم ناشی از مسمومیت این اسید شامل خارش چشم ها، پوست، دماغ و گردن میشود و باعث سوختگی پوستی، رینیت، برونشیت، ورم ریوی و آسیب شدید استخوانی میشود. همچنین این ماده میتواند توسط خون از طریق پوست جذب شود و با کلسیم خون واکنش داده و در نهایت باعث بروز سکته قلبی شود.
این اسید به عنوان ماده پایه اولیه برایبسیاری از محصولات صنعتی و تجاری استفاده میشود. علاوه بر این، HF در صنایع بسیاری استفاده میشود نظیر تصفیه آب، تولید فولاد، پالایش فلزات، تولید برق، تولید مواد الکترونیکی، تولید مواد نیمه هادی و پالایش نفت.
با توجه به نحوه استفاده از این اسید، تعجبی ندارد که این ماده به شدت ماده شیمیایی خطرناکی است که باید با مراقبت ویژه نگهداری شود. ماهیت تهاجمی این اسید لازم میدارد که سیستم سازه ای مناسبی برای مخزن این اسید در نظر گرفته شود.
وقتی جان انسان ها در خطر است، نمیتوانید رسیک کنید و باید سیستمی فراهم کنید که از بروز نشت جلوگیری کند و همچنین مخزن به صورت مناسبی طراحی شده باشد که ماده شیمیایی سلامت خود را حفظ کند.
HF بوی نامتبوعی دارد و به شدت توصیه میشود سیستم تهویه مناسبی برای مخزن در نظر گرفته شود.

در نگهداری از HF باید اطمینان حاصل کنید که دمای این ماده، تحت هیچ شرایطی، بالاتر از 38 درجه نرود، هم در طی حمل و نقل و هم در حین نگهداری. در صورت امکان، بهتر است مخزن در معرض تابش مستقیم آفتاب نباشد تا از افزایش دمای بی رویه آن جلوگیری شود.
افزایش دمای بیش از حد، باعث میشود واکنش پذیری شیمیایی اسید با مواد سازنده مخزن افزایش پذیرد. این گرما سبب تولید گاز اضافی و بوی نامتبوع آن میشود.

محفظه ثانویه

بدلیل خطرات شدید احتمالی این اسید، توصیه میشود از یک محفظه ثانویه استفاده شود که حداقل 110% حجم مخزن اصلی را پوشش دهد. استفاده از مخازن دو دیواره ای گزینه مناسبی میباشد.

ویژگی ها


 • شفاف و بی رنگ
 • دودزا
 • بوی تند و زننده
 • بسیار خورنده و اسیدی
 • سوزاننده
 • سمی

کاربردها


 • تولید فلوروکربن ها
 • خنک کننده فرآیندها
 • تولید شیشه کریستال
 • تولید آلومینیوم ها
 • قلم زنی شیشه
 • کنده کاری روی سنگ، شیشه و فلز
 • کاتالیست در پالایش نفت
 • تولید چیپ های نیمه هادی سیلیکونی

سیستم GFRP لاینینگ ™W-Tank

سیستم پوشش حفاظتی لاینینگ FRP با نام تجاری ™W-Tank شرکت افزیر یک سیستم پوشش GRP است که داخل مخازن و مناطق محصور نصب و اجرا می‌شود و موجب افزایش عمر مفید این سازه‌ها در محیط‌های با خوردگی بالا می‌گردد. سیستم لاینیگ ™W-Tank کاربردهای مختلفی از جمله مقاومت خوردگی، مقاوم سازی سازه و آب بندی بتن و فولاد دارد که در تمام مخازن ذخیره آب، مخازن فاضلاب، مخازن نگهداری مواد شیمیایی، پوشش سقف مخازن، محافظ، چاه‌های فاضلاب، برج های خنک کننده، سکوهای شیمیایی، شبکه های آتش نشانی، شبکه‌های لوله و لوله های انتقال و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

نصب آسان و سریع

مقرون به صرفه

مقاوم در برابر خوردگی

فناوری نوین

راهنمای انتخاب رزین

خانواده رزین
ماده شیمیایی غلظت اپوکسی پلی استر وینیل استر
%
هیدروفلوئوریک اسید 10 65
20 40
بازه های دمایی موجود در جداول، با توجه به نوع دقیق رزین متفاوت خواهد بود، برای اطلاعات دقیقتر با کارشناسان ما تماس بگیرید
این محلول شیشه را در خود حل میکند و از پوشش شیشه ای نمیتوان استفاده کرد
از دو لایه پوشش مصنوعی در CRB استفاده شود
به جهت بهینه شدن طول عمر سیستم از GRP فرا پخته شده استفاده شود

فرآیند لایه گذاری سیستم لاینینگ ™W-Tank

گالری تصاویر

page